Свадба во амерички стил

Член од
6 јуни 2014
Мислења
55
Поени од реакции
47
Свадба во амерички стил? Со високи маси, коктели и кетеринг со шведска маса. Без ора, без ајде сега свекорот да ја заигра невестата, без адети и тек даље.

Изводливо ли е во Македонија и ако да - каде? Сте биле на таква свадба? Како би се чувствувале вие како гости на таква свадба?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Свадба во амерички стил? Со високи маси, коктели и кетеринг со шведска маса. Без ора, без ајде сега свекорот да ја заигра невестата, без адети и тек даље.

Изводливо ли е во Македонија и ако да - каде? Сте биле на таква свадба? Како би се чувствувале вие како гости на таква свадба?
Зошто да не е изводливо? Само младоженците треба да имаат волја за тоа. Само не би само со високи маси затоа што сигурно ќе има голем број на постари роднини, за нив подобро е ако седат.
 
Ф

Флеш

Гостин
Свадба во амерички стил? Со високи маси, коктели и кетеринг со шведска маса. Без ора, без ајде сега свекорот да ја заигра невестата, без адети и тек даље.

Изводливо ли е во Македонија и ако да - каде? Сте биле на таква свадба? Како би се чувствувале вие како гости на таква свадба?
Драа,па ова веќе е традиција во Македонија.Се свадби сеа сеа се пљукнати западњачки стил.У цел живот традиционална,со обичаи,сум бил кај братучед,која жена му е црнка од Јамајка и го правеа по нејзино барање,зошто прими православност како религија.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Изводливо е, ама ќе биде досадно.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
може еден ручек стави и тоа е тоа, ќе јадат луѓето и си идат, без циркузи 5 саати ебавање, и ја сум за тоа
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Да. Мојата свадба беше таква. Да најдам слика ќе постувам.
Еве коа излеговне од матично.
[DOUBLEPOST=1547049031][/DOUBLEPOST]
може еден ручек стави и тоа е тоа, ќе јадат луѓето и си идат, без циркузи 5 саати ебавање, и ја сум за тоа
Кој те прашуе тебе?
Родителите одлучуваат за тие ствари.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
Еве коа излеговне од матично.
[DOUBLEPOST=1547049031][/DOUBLEPOST]
Кој те прашуе тебе?
Родителите одлучуваат за тие ствари.

родителите не се женат/мажат па они да одлучуваат, освен ако се некои закоравени, што све по нивно мора да е у животот, оние што одлучуваат и со кого ќе се жениш. Братучед ми праеше таква свадба, еден ручек у ресторан и тоа е тоа.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Еве коа излеговне од матично.
[DOUBLEPOST=1547049031][/DOUBLEPOST]
Кој те прашуе тебе?
Родителите одлучуваат за тие ствари.
крупен оризов. гмо?
Свадба во амерички стил? Со високи маси, коктели и кетеринг со шведска маса. Без ора, без ајде сега свекорот да ја заигра невестата, без адети и тек даље.

Изводливо ли е во Македонија и ако да - каде? Сте биле на таква свадба? Како би се чувствувале вие како гости на таква свадба?
Најнова мода е се турија од разводи за оти срце не ми прајш доручек. Тоа е побитно неголи Кадашијан свадба.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Свадба не правам, ни под разно. Само регистрација пред матичар доволно е.
И многу битно, предбрачен договор ако не влегувате со исти финансии :) ако падниш во модерната група кои се разведуваат чим нешто зачкрипи, таков договор ќе ти спаси многу главоболки.

Јас наместо на свадба, тие пари би ги потрошил на патување или одмор на некое егзотично место :) не сум љубител на свадби, ниту пак на сите тие циркузи и адети поврзани со свадба.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Да. Мојата свадба беше таква. Да најдам слика ќе постувам.
Еве коа излеговне од матично.
[DOUBLEPOST=1547049031][/DOUBLEPOST]
Кој те прашуе тебе?
Родителите одлучуваат за тие ствари.
„Наможи! Не мом појќе, готоо.“ :lolzz:

Гаси интернетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom