Сакам да знам!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Што се дешава со новите таблици? Сега гледам налепници наместо таблици. Моите таблици се од стариот формат, немаат ниту нмк, ниту мк, пример SK-555-AB. Треба и ја да лепам, мењам нешто?
Kolata
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
645
Поени од реакции
1.770
Што се дешава со новите таблици? Сега гледам налепници наместо таблици. Моите таблици се од стариот формат, немаат ниту нмк, ниту мк, пример SK-555-AB. Треба и ја да лепам, мењам нешто?
Денеска ја регистрирав колата баш со таква таблица. Никој ништо не ми спомна ниту за налепница ниту за нов формат на таблица.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Пред некој ден поминувам покрај Рамстор и мислам дека видов реклама Ледиком. Има Ледиком таму? Иам проблем со телефонот, па многу повеќе би ми одговарало доколку има сервис таму отколку да одам накај Чаир
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
511
Поени од реакции
2.245
Пред некој ден поминувам покрај Рамстор и мислам дека видов реклама Ледиком. Има Ледиком таму? Иам проблем со телефонот, па многу повеќе би ми одговарало доколку има сервис таму отколку да одам накај Чаир
Да, има. Одма кога ќе влезеш во рамстор до менувачницата, фактички до влезот на самиот маркет.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.142
Поени од реакции
5.697
Дека можам US open да гледам во живо free? По можност линк.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Каде во Ск можам да најдам некој што остри кујнски ножеви ? Секако ќе си платам , ама сакам да бидат добро наострени
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
659
Zosto vo nieden supermarket(osven Vero tavtalidge) ,nitu edna golema prodavnica,Neptun, tehnomarket I drugi, burekdgilnici, nema toalet za kupuvaci?
Ima toalet za vraboteni a nema za mushterii I ne pustaat zasto ne im bilo dozvoleno.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Zosto vo nieden supermarket(osven Vero tavtalidge) ,nitu edna golema prodavnica,Neptun, tehnomarket I drugi, burekdgilnici, nema toalet za kupuvaci?
Ima toalet za vraboteni a nema za mushterii I ne pustaat zasto ne im bilo dozvoleno.
Eh, sega I ti...
Niedno od ovie mesta ne e planirano za podolgo zadrzuvanje. Ides, kupuvas, si odis...
Za razlika od, primer, trgovski centar, kade konceptot e sto podolgo da ostanes
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Zosto vo nieden supermarket(osven Vero tavtalidge) ,nitu edna golema prodavnica,Neptun, tehnomarket I drugi, burekdgilnici, nema toalet za kupuvaci?
Ima toalet za vraboteni a nema za mushterii I ne pustaat zasto ne im bilo dozvoleno.
Затоа што сме строка од народ чест на исклучоци. Сте виделе каако се уништени тоалетите по сити мол ( кој полека пропаѓа) , веро центар ( од скршени кваки , вц школки , држачи за тоалетна хартија) , не бе за вака некултурен и невоспитан стока од народ само полско вц !
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.428
Поени од реакции
3.134
Психијатрите и психолозите кој ги проверува и од кај им е тоа ексклузивно право да се сметаат за појдовна точка(најнормални) кога повеќето изгледаат и личат на луѓе на кои им е потребна помош?
 
Член од
22 август 2022
Мислења
423
Поени од реакции
1.477
Психијатрите и психолозите кој ги проверува и од кај им е тоа ексклузивно право да се сметаат за појдовна точка(најнормални) кога повеќето изгледаат и личат на луѓе на кои им е потребна помош?
Има тука еден геолог, научник, што биле колеги со Хокинг на факултет. Он во едно интервју, многу се жалеше од психолозите, жена му го терала да оди не знам зошто.

Сега вика, идам кај еден идам кај друг, вика небулози ми раскажуваат, на крај на сеанса ја ги лечам. :D

Од љубов кон жена ми, реков ајде овој последен. Чоекот ми бара анализи,. Јас конечно малку надежен, викам како научник што сум, фала Богу некој бара податоци за анализа. Му ги давам. Вика, со ова катастрофално ниво на литиум, арно што не си сериски убиец. Ми препиша терапија за литиум и како нов сум. Тоа вика враќање во детство приказни за мали деца.
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Како и каде да запознаеш нови луѓе за дружење и излегување ? Да ова е реален проблем на денешницава и ми здодеа да сум секаде сам
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Како и каде да запознаеш нови луѓе за дружење и излегување ? Да ова е реален проблем на денешницава и ми здодеа да сум секаде сам
Според мене ова е индивидуално. Иди на места кадешто се чувствуваш најдобро и кадешто најубаво ги разбираш луѓето. Не е проблем на денешницата ако не размислуваш на таков начин. Пробувај нови нешта, секогаш се добредојдени промени и секако те вадат од монотизам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom