Сакам да знам!

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Здраво.Ме интересира како иде процедура да се плати со Paypal.Треба да уплатам 155 долари со дебитна картичка ама ми викаат дека само Paypal можело.И ме интересира колку ке ми земат провизија за овие пари?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
Здраво.Ме интересира како иде процедура да се плати со Paypal.Треба да уплатам 155 долари со дебитна картичка ама ми викаат дека само Paypal можело.И ме интересира колку ке ми земат провизија за овие пари?
Во 2017-9 беше...1 евро за пратки 20 -45 евра. 75 мислам евро ипол....
Сега не знам. Немам чепнато..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Здраво.Ме интересира како иде процедура да се плати со Paypal.Треба да уплатам 155 долари со дебитна картичка ама ми викаат дека само Paypal можело.И ме интересира колку ке ми земат провизија за овие пари?
Пробував пред некој ден , а трансакциите паѓаат заради непознати причини им пишав уште немам одговор.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
На колку време смее да се зема Норлево ?

Значи знам дека не е замена за контрацепција. Знам дека е за хитни ситуации. Чисто ме интересира , затоа што некаде сретнав дека смее да се пие еднаш на 6 месеци.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Како да одстранам цинк од метал, поточно имам поцинкуван метал буре е сега сакам да го тстранам поцинкуваниот слој бидејки имам читано дека цинкот е отровен кога е изложен на висока температура.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.308
Поени од реакции
7.293
Зошто имаме парламент со 120 паразити на државна цицка кои ништо не работат? Лапаат само патни трошкови во милиони, имаат мозок на амеби и прават како ќе им каже амебата лидер кој нормално праи како ќе му кажат од горе? За кој к*р бе?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.423
Поени од реакции
4.254
Зошто имаме парламент со 120 паразити на државна цицка кои ништо не работат? Лапаат само патни трошкови во милиони, имаат мозок на амеби и прават како ќе им каже амебата лидер кој нормално праи како ќе му кажат од горе? За кој к*р бе?
Оти демократијата е производ на капитализмот на америка и ние сме го купиле. Продавање илузија на избор додека во позадината сите зделки се договорени и се е параван да се крадат и праат пари.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
На колку време смее да се зема Норлево ?

Значи знам дека не е замена за контрацепција. Знам дека е за хитни ситуации. Чисто ме интересира , затоа што некаде сретнав дека смее да се пие еднаш на 6 месеци.
и јас знам минимум на 6 месеци смееш повторно да земеш иако знам девојки што и на 4 месеци пиеле што мислам не е во ред.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Дечки за продажба преку интернет и користење на карго служба за физичко лице дали е потребно да се има фирма и како би одело процедурата за данок. Се работи за продажба на рачно изработрен накит со мала вредност и максимум 10-15 нарачки месечно.
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Хелоу
Прашанјево можеби не е за овде ама оваа тема е поактивна па за тоа овде ке се обратам
Какво мисленје имате за Xiaomi redmi note 10?
Слушам биле водоотпорни па не знам...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.691
Поени од реакции
5.732
Здраво.Ме интересира како иде процедура да се плати со Paypal.Треба да уплатам 155 долари со дебитна картичка ама ми викаат дека само Paypal можело.И ме интересира колку ке ми земат провизија за овие пари?
Nama da ti zemat Nitu denar provizija. Provizija plajca toj shto prima Pari!

A ako prajcash pari na prijatel imash i opcija "Pari za prijatel". Togash nikoj ne plajca provizija AMA plajcanjeto ne ti e osigurano.
Znaci na toj nacin im plajcash SAMO na lijge vo koi imash doverba. Site ostanati shto ce i recat paltimi mi so taa opcija se maltene Lopovi,

Se nadevam ne ti pishav prekasno, ama neka stoi za nekoj drug shto bi imal potreba od istoto.
Автоматски споено мислење:

Хелоу
Прашанјево можеби не е за овде ама оваа тема е поактивна па за тоа овде ке се обратам
Какво мисленје имате за Xiaomi redmi note 10?
Слушам биле водоотпорни па не знам...
Jas koristam Xaomi Redmi Note 10 Pro i mozham da ti recam Zakon telefon, odlicna slika, zvuk i brzina.
Samo koga ce go zemesh ako ne e nov mu mavash kompleten reset i posle barash na Google edno programce za da gi izbrishish site Aplikacii shto ne
ti trebaat i uzhivash.

Na mojov telefon mu gi izbrishav skoro site fabricki Aplikacii i si staviv moi.
Zoshto? Zatoa shto Xiaomi gi prodava evtino telefonite irazlikata na parite ja dobiva preku reklamite shto gi prikazhuvaat Aplikaciite.

A Xiaomi redmi note 10 se daleku poslabi ama sepak pokvalitetni od Samsung istata generacija.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom