Сакам да знам!

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Како можам да избришам поодамнешни постови во одредени теми каде што сум партиципирал?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Како можам да избришам поодамнешни постови во одредени теми каде што сум партиципирал?
Официјално, не можеш. Но имаш опција да кликнеш пријави на постот, да дадеш образложение, и ако се смилува и го прифати модераторот, да го избрише.
Иако опцијата пријави најчесто се користи за постови со навреди, оф топик и слично. Сепак, „пробај си ја среќата“.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Колку вработени има гранична полиција? Прашувам оти прочитав дека изминативе неколку години над 100 нови возила се донирани од ЕУ и други држави за граничната полиција. Вчера читам пак добиле донација со 22 нови возила. Колу вработени се што им требаат толку возила?
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Мора твојата инаку како УЈП ќе ги следи твоите трансакции
Автоматски споено мислење:


Мора твојата инаку како УЈП ќе ги следи твоите трансакции
Какво црно следење, за поврат на ДДВ прашува.

Dali na app moj ddv mora da ja vnesam mojata transakciska smetka ili moze i na nekoj od roditelite?
Мора да е иста со акаунтот на тој што е пријавен за да скенира. Ако скенираш од твој акаунт треба на твое име да гласи, ако скенираш од акаунт на татко ти мора негова да внесеш.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Какво црно следење, за поврат на ДДВ прашува.


Мора да е иста со акаунтот на тој што е пријавен за да скенира. Ако скенираш од твој акаунт треба на твое име да гласи, ако скенираш од акаунт на татко ти мора негова да внесеш.
Ти што мислиш дека не се следат трансакциите кои се прават со твојата трансакциска сметка?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
snema struja skoro pola den i op friziderot ne uklucuva-crkna, care ima sakam da znam.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
snema struja skoro pola den i op friziderot ne uklucuva-crkna, care ima sakam da znam.
Анчо прочитај го линков, можеби ќе ти биде од корист.
Во врска со процедурата за пријава на штета....во пракса колку и дали функционира, не знам.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Некој мајстор или пријател мајстор ? :D
Пред неколку години појак земјотрес направи видни испукотини на зидот кај баба ми, сакаме да да варосаме па ако некој би знаел со што можат да се поправат(што точно/лепак?!). Фала.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Некој мајстор или пријател мајстор ? :D
Пред неколку години појак земјотрес направи видни испукотини на зидот кај баба ми, сакаме да да варосаме па ако некој би знаел со што можат да се поправат(што точно/лепак?!). Фала.
Можеш со глет маса ,гипс ,абрих лепак
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Дали на НЛБ банкоматите може на девизна сметка да се уплаќаат средства?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom