Сакам да знам!

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Член од
22 мај 2016
Мислења
53
Поени од реакции
60
Член од
22 мај 2016
Мислења
53
Поени од реакции
60
Дечки, кој има искуство со добавувачи на амбалажа, имено пластични и стаклени шишиња, како се движат цените и од кои производители?
Јас тежнеам према домашно уместо увезено, али од нашиве фирми ретко кој има веб страна, треба да ги ловиш.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
Дечки, кој има искуство со добавувачи на амбалажа, имено пластични и стаклени шишиња, како се движат цените и од кои производители?
Јас тежнеам према домашно уместо увезено, али од нашиве фирми ретко кој има веб страна, треба да ги ловиш.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Не знам дали е ова што го бараш




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Ќе видиме официјално искуство имам само 1 година во таа работа но многу повеќе предходно на црно така да не ми е ништо ново.

Ако пишам само 1 што е официјално големи се шансите воопшто да не ме викнат, вака со лажни информации има поголеми шанси да ме викнат и барем ќе имам шанса да се покажам Е сега не би сакал да се срамам ако има шанси да проверат па затоа прашав да знам за сигурно :)
Скоро сите штимаат во Резимето, гледај да ја разбираш работата за која аплицираш, тие нема како да проверат.

Инаку во агенција за вработување може да се извади листа на сите пријави/одјави т.е каде се си работел, но таму не пишува што имаш работено, ако некогаш аплицираш за виза гарант ќе ти го бараат ова пусулче, исто странциве често знаат да побараат како доказ.
Во М1-М2 исто пишува само позиција на тековната работа (која најчесто тие од кадрово ја избираат од тепка и нема допирна точка со тоа што си го работел).
Така да безбеден си, не можат да проверат, но гледај во меѓувреме покривај ги сите дупки во знаењето за работата што треба да ја работиш да не си правиш екстра стрес кога ќе почнеш со работа.
Автоматски споено мислење:

не работе линко
ама овој работе
Е сеа, ова е за секој за себе да си провери. Како некој друг ќе провери за мене?
HR може да проверат за тебе.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
... зошто позади тој што дава ТВ изјава, позади него стојат најмалку тројца рандом особи? :toe:
Затоа што така народот се лаже и си мисли дека тој напред вреди нешто повеќе и дека сите позади него му веруваат, па така би требало и гледачот да му верува.
 
Член од
22 мај 2016
Мислења
53
Поени од реакции
60
Дечки, колку кошта изведба на септичка јама? И има ли некои регулации околу тоа, се треба ли градежна дозвола на пр. или може без?


Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Во јули 2019, ми пишаа казна за алкохол (0.7 промили), 225е и одземање на дозволата во рок од 3 месеци.
Наместо казната, ми пишаа негативни поени во книшката и не ми ја одземаа дозволата тогаш.
Денес ми стигна известување од МВР за да одам веднаш во ОУР МТВ, поради известување во предметот за возачка дозвола.
Некои искусни за ваква ситуација? Сепак да ја однесам дозволата? Која е процедурата?
 
Член од
10 декември 2020
Мислења
16
Поени од реакции
4
Во јули 2019, ми пишаа казна за алкохол (0.7 промили), 225е и одземање на дозволата во рок од 3 месеци.
Наместо казната, ми пишаа негативни поени во книшката и не ми ја одземаа дозволата тогаш.
Денес ми стигна известување од МВР за да одам веднаш во ОУР МТВ, поради известување во предметот за возачка дозвола.
Некои искусни за ваква ситуација? Сепак да ја однесам дозволата? Која е процедурата?
Носи дозволата немај гајле,башка што ти можат?Ти пишале казнени ова она специјални рокади не можат да ти прават,и си ја платил казната?
 

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Носи дозволата немај гајле,башка што ти можат?Ти пишале казнени ова она специјални рокади не можат да ти прават,и си ја платил казната?
Не ја платив затоа што ми пишаа негативни поени во книшка, ама сепак по закон мора да ми ја одземат дозволата...
А мене ми треба дозволата, не ми се остава...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Не ја платив затоа што ми пишаа негативни поени во книшка, ама сепак по закон мора да ми ја одземат дозволата...
А мене ми треба дозволата, не ми се остава...
Odi prijavi ja za izgubena, i koga ke ti izleze novata avtomatski ke ti ja zadrzat a ti starata ke ja imas vo dzeb. E sega tuka postoi rizik koga ke te sopre policija da se javat da proverat ama dokolku ne go storat toa nemas maka. Jas vozev taka 3 meseci.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Negde da se prodava specijalna kutija za caevi?
Nesto drveno, moderno za da si naredis vnatre raznorazni caevi
 
Член од
10 декември 2020
Мислења
16
Поени од реакции
4
Odi prijavi ja za izgubena, i koga ke ti izleze novata avtomatski ke ti ja zadrzat a ti starata ke ja imas vo dzeb. E sega tuka postoi rizik koga ke te sopre policija da se javat da proverat ama dokolku ne go storat toa nemas maka. Jas vozev taka 3 meseci.
Да бе од еден проблем да влезе во друг,али и така појачано е бпс-то па рендаат..иди појави се на крај колку помина од тогаш ? Шо ти можат...ако имаш некој таму да прашаш шо мајка сакаат....инаку тоа е нит се бега нит се стои..


Negde da se prodava specijalna kutija za caevi?
Nesto drveno, moderno za da si naredis vnatre raznorazni caevi
Види мислам на битпазар имаше на пазарот кај месарата продавница со термофори,термоси итд е тука мислам дека имаше дрвени убави кутии за чај за кафе итд баш дрвени лудница или пак веро Џамбо да си видиш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom