Сакам да знам!

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
И ти плаќаш:
Роаминг услугата е сосема нешто друго ,тоа е кога ти си надвор од Македонија тогаш плаќаш без разлика дали ти си вртел или некој друг те барал.
Автоматски споено мислење:

Луѓе дали е можно кога некој ви врти од странство и вие кревате слушалка, и вие да платите дел од разговорот.

Дадов на едно место телефонски број кој не беше на пост пејд туку на картица на кредит, и ми вртеа од странство јас прифатив повикот, и после тоа гледам имам помалку пари на сметка. Да вртев јас ајде јас и да плаќам, ама они ми вртеа.
На друг број, од друг телефон само пратив сигнал еднаш зазвонив на број во странство и прекинав, и ми дојде поскапа сметка. Дали и пуштање сигнал во странство се наплаќа во сметка, иако не е остварен разговор?
Тоа не би требало да е така,јави си кај твојот оператор тие најдобро го знаат одговорот колку ти е наплатено и зашто ти е наплатено.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Дечки има ли некој искуство со изнајмување на автомобил? Гледам по овие рент службиве и некако ми изгледа скапо, пр: две недели од 350 евра па нагоре.
Има ли некои служби со изнајмуваат автомобили на пример за работа, експедиција и сл..и кои имаат попристојни цени?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Сакам да знам кој и каде во државава одгледува кактуси за големопродажба. Како што имам разбрано, некој можеби одгледува во струмица, во ваква саксија DSC_0278.JPG
Или евентуално во вакви бели.
DSC_0272.JPG
или вакви
20200130_134935.jpg
Гарант не се холандски, пошто ги имам научени сите брендови што се увезуваат(ubink, van der linden, edelcactus etc)....
Евентуално да не се од србија или нешто такво...
Во скопје ги има по по пазарите(најмногу на зелен пазар)...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.963
Дечки има ли некој искуство со изнајмување на автомобил? Гледам по овие рент службиве и некако ми изгледа скапо, пр: две недели од 350 евра па нагоре.
Има ли некои служби со изнајмуваат автомобили на пример за работа, експедиција и сл..и кои имаат попристојни цени?

Еве ти rent a car што ги дава на аеродром во Скопје, ако земиш мало количе го имаш и по 8 долари дневно, само да знаеш дека ќе ти побараат на кредитна картица гаранција од 500-700 евра, на крај ако не ја оштетиш или не ти ја украдат ти ги враќаат парите.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.927
Поени од реакции
10.555
како се нарекува ова чудо?

знам дека го користат за ловење на море и баш затоа сакам да го набавам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Мислење за доктор јасмина ѓорѓиевска и Маргарита Пенева на пластична хирургија?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Мислење за доктор јасмина ѓорѓиевска и Маргарита Пенева на пластична хирургија?
За каков зафат станува збор?
Јасмина не ја знам, ниту е зборена ниту е пофалувана... Маргарита ја знам и е супер докторка, посветена на работата и пациентите, не е мажена... :D
Е сега малку може да ти е незгодно, хирург да има проблем со очите (едното око и забегуе малку) али тоа е само „козметички“ проблем :)
 
Член од
11 декември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
3
Здраво кајганџии, едно прашање : Дали при вработување кога работодавачот оди да ве осигура може да провери дали досега си бил осигуран, колку време и каде си работел ?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Здраво кајганџии, едно прашање : Дали при вработување кога работодавачот оди да ве осигура може да провери дали досега си бил осигуран, колку време и каде си работел ?
Да може
 
Член од
25 јули 2019
Мислења
7
Поени од реакции
4
Јас сум на халк банк и сакам да земам 1000 евра кредит на две години колку би ме кошта ло рата?????? Не сум земал кредит и не знам како функционира
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Имаш речиси на сите страни на банките калкулатори кои ти пресметват рата и камата.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
Сакам да закажам термин на пластична хирургија, дали мора да одам преку матичен па да ми даде упут или може директно да се јавам и да ми закажат термин?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Сакам да закажам термин на пластична хирургија, дали мора да одам преку матичен па да ми даде упут или може директно да се јавам и да ми закажат термин?
Мораш на матичен.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.956
Мислење за доктор јасмина ѓорѓиевска и Маргарита Пенева на пластична хирургија?
Настрана малициозната забелешка, се согласувам со Анон. Пенева ти е добар избор, иако би било добро да кажеш за што точно се работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom