Сакам да знам!

Член од
15 декември 2017
Мислења
97
Поени од реакции
9
Me zanima dali pobrzo zagreva rernata na el.sporet ako e povrzan na trofazna struja...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Me zanima dali pobrzo zagreva rernata na el.sporet ako e povrzan na trofazna struja...
Од многу причини зависи дали шпоретот ке ти загрее побрзо или не .Да доколку тој е поврзан на трофазна струја можеш повеќе потрошувачи да ги вклучиш истовремено и да немаш оптоварување инаку ринглата ти работи на една фаза односно две со две рингли се врзани и релната ти е на третата фаза
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Не брат, јас сум многу скептичен додека не видам. Одма барам ватсап, ако не даде не се замарам. У секој случај ако пробај некој да ме заебе ќе го јаде стапот....да не ме изнервира само.
сигурно некоја ако ти рече имам само инстаграм вриеш од нервоза што нема вацап
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
сигурно некоја ако ти рече имам само инстаграм вриеш од нервоза што нема вацап
Со инста може да се заебеш, ова е сигурна работа. Како и да е, боље било каков контакт отколку никаков :)
Добро со вацап е што кога сакам можам да дознаам кој е корисникот на бројот :D
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
11
Поени од реакции
4
Здраво, ме интересира дали има некој искуство со праќање на новогодишна честитка надвор од МК? Отприлика за колку време стига до дестинацијата (да кажеме до Америка) и колку пари се трошат при таа процедура?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
дали во Скопје има перална за коли која работи после 18 h
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
kade da prijavam ova. Na pecka koja raboti na peleti vednas prv den i pukna stakloto.Nekolku pati e javeno vo prodavnica ama ne dovagaat.Lazat.
Ima nekoja agencija na potrosuvaci,dajte adresa.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
САКАМ ДА ЗНАМ ПРЕД ПРЕТХОДНА ПРИЈАВА ОД МОЈА СТРАНА КАЈ КОМСИЈАТА КОЈ ГРАДИ НА САМА МЕГА ОБЈЕКТ МУ Е КОНСТАТИРАНО ОТСТАПУВАНЈЕ ОД ОСНОВНИОТ ПРОЕКТ ЗА ГРАДБА И НАЛОЗЕНО СО РЕСЕНИЕ ОД ГРАДЕЗЕН ИНСПЕКТОР ИСТОТО ДА ГО ОТСТРАНИ ВО РОК ОД 30 ДЕНА ,ГРАДИЛИСТЕТО МУ БЕСЕ ЗАТВОРЕНО ,НАПРАВИ ИЗМЕНА ВО ГРАДБА И ПРОДОЛЗИ СО ГРАДБА ПО НЕКОЈ МЕСЕЦ, НО И ПОНАТАМУ И ВО ОВОЈ ПРОЕКТ НЕМА СТРЕА И МУ Е НАЛОЗЕНО ДА ЈА ОТСТРАНИ СТО ПО ИСТЕКОТ НА 30 ДЕНА КАДЕ ДА СЕ ОБРАТАМ САКАМ ДА ЗНАМ И ДАЛИ ВООПСТО Е МОЗНО КОГА СИ ПОД НАЛОЗЕНО РЕСЕНИЕ ЗА ОТСТРАНУВАНЈЕ НА ДЕЛ ОД ГРАДБА СМЕЕС ДА ГРАДИС ДАЛИ ТОА НЕ Е КРИВИЦНО ДЕЛО
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
kade da prijavam ova. Na pecka koja raboti na peleti vednas prv den i pukna stakloto.Nekolku pati e javeno vo prodavnica ama ne dovagaat.Lazat.
Ima nekoja agencija na potrosuvaci,dajte adresa.
Пријави во Државен пазарен испекторат 02 322 0547 овој број мора да биде истакнат на секоја продавница.
Автоматски споено мислење:

кај се наога таа перална?
На 100 метра после пешачкиот мост (ледиком сервис за мобилни телефони) кон Чаир Бутел веднаш после школото Лирија
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Пријави во Државен пазарен испекторат 02 322 0547 овој број мора да биде истакнат на секоја продавница.
Автоматски споено мислење:


На 100 метра после пешачкиот мост (ледиком сервис за мобилни телефони) кон Чаир Бутел веднаш после школото Лирија
таа перална мислам е автоматизирана, избегнувајте перални со четка за да не ви се познаваат линии


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom