Сакам да знам!

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
Тагирај одредени членови, можеби се пијани и ќе ти кажат.
Или па чекај некоја бомба.
Де биди поконкретен, кои членови?
Бомбата е далеку, понеделник е за дури 20 и кусур часа.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
157
Добро у Соравија има ли скали пример за до 11 ти спрат? Или ја неможам да најдам :D
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.356
Поени од реакции
4.800
Де биди поконкретен, кои членови?
Бомбата е далеку, понеделник е за дури 20 и кусур часа.
Џоница, Битушанец, но ако не сакаш да се вртиш наоколу директно прашај го бастардот.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
Дали постои список на вработени во Генерал штабот и ако да каде може да се најде?
И не, не сум од странска служба!
Џоница, Битушанец, но ако не сакаш да се вртиш наоколу директно прашај го бастардот.
@Inglourious Basterd @bitushanec
Знаете за такво нешто?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.180
Поени од реакции
25.830

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
http://www.morm.gov.mk/?page_id=9351&lang=mk

Ете ја структурата на генералштабот на АРМ, имиња на носителите на функции имаш во табот АРМ, ќе си бараш што те интересира. Е сега, сите вработени таму, малце потешко.
Фала. Инаку мислев на офицерите, не се сетив како да ги наречам, па затоа напишав вработените.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.180
Поени од реакции
25.830
Фала. Инаку мислев на офицерите, не се сетив како да ги наречам, па затоа напишав вработените.
Тешко тоа да го има негде. Сепак се работи за безбедносна структура.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Луѓе итно ми треба болница во која што ги чуваат болните (во овој случај болен со мозочен удар) и се грижат за нив (лекување и нега). Знаете ли каде има и која е таа болница и колку пари наплаќаат?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
27
Поени од реакции
8
http://avtoskolazebra.mk/pdf/obrazec1.pdf , случајно пребаруваќи , го најдов ова .... а и мислам дека може да ми биде од корист . Што мислите со колку негативни се паѓа на полигон ? Јас мислам повеќе од 50 ! Паднав на полигон , и тоа во првата вежба за Ц категорија , сандакот излегол надвор од обележаната линија на задниот дел , и влетува у камион како да сум направил кој знае што , кажува кандидатот не го положил возачкиот испит (вади камерата) и тачка. Е сега го читам ова , пишува се ако направиш како што треба (вклучуваќи и мала грешка од 15-20 негативни) , вежбата може да ја повториш . Овие не дозволија тоа да се случи .... ваше мислење , кој сега полага , прави вежби , знае нека каже... . ???
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
157
Другари ај помош. утре е последен ден за воа даноциве.
А ја некако не се снаоѓам. Во првиот дел е бруто, во среде придонеси на крај нето е вајда. Али ме бунат ваму олеснувања придонеси дрн дрн шо пишува. Па ако може помош.

 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Другари ај помош. утре е последен ден за воа даноциве.
А ја некако не се снаоѓам. Во првиот дел е бруто, во среде придонеси на крај нето е вајда. Али ме бунат ваму олеснувања придонеси дрн дрн шо пишува. Па ако може помош.
Даночните ослободувања се внесуваат во ставка 20 ,Искористено даночно ослободување“.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
A на крај е пресметаниот и платен данок, а не нетото.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
чек па нели крајниот рок е до 15 март значи недела
сабота и недела не работат ??
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
157
Даночните ослободувања се внесуваат во ставка 20 ,Искористено даночно ослободување“.
Значи според моево во првото од табелата е 413 311, во второт 279 841 а во третото 21 879. Така?
Во табела 20 у кој ред 1, 2 или 3 да пишам ноа олеснување од 82 939? Тоа е така?
И К-15 то од 9351 исто каде?

Абе арно си плаќаа фирмиве сеа мора да трчаш ти.
А Менко до 15ти е ама дали работат сабота или недела не сум сигурна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom