Сакам да знам!

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.552
Поени од реакции
707
Јас сакам да знам оти на речиси сите автобуси на ЈСП, се вее бело знаменце? :noze:
Ако добро погледнеш не се бели знамиња туку се знамиња на Црвениот Крст,односно денес Црвениот Крст на Република Македонија прославува 70 години
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.736
Поени од реакции
1.489
Ми треба човек кој има вградено шпоред или фурна во кујната. Сакам да знам каде оди пареата и можната штета од истото како и кој бренд би ми го препорачал и зошто? Плус да ми ги каже и димензите топ ќе биде да знам дали долу може да имам уште една фиока?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Ми треба човек кој има вградено шпоред или фурна во кујната. Сакам да знам каде оди пареата и можната штета од истото како и кој бренд би ми го препорачал и зошто? Плус да ми ги каже и димензите топ ќе биде да знам дали долу може да имам уште една фиока?
Pareata nema kaj da odi. Kolku sto znam ne se stava nisto :) dimenzii imas razni. Za dole fioka ne edna i poveke mozes da imas
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Kade moze da najdam Maskarpone? I sto cena e?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ми треба човек кој има вградено шпоред или фурна во кујната. Сакам да знам каде оди пареата и можната штета од истото како и кој бренд би ми го препорачал и зошто? Плус да ми ги каже и димензите топ ќе биде да знам дали долу може да имам уште една фиока?
Димензиите кај сите се различни, зависат и од брендот и од моделите кои ги продаваат.
Пареата кај шпоретите ојт нагоре шо е нормално, над шпоретот гарант ќе имаш наткасни/висачи (како сакаш речи ги) кои во зависност од материјалот најчесто голем дел од нив се ранливи, зато шо пареата преминува во водена состојба која ќе се таложи на иверката па ќе почни да пукна и скапува. За да се избегнит ова ќе си клајш аспиратор. Рерната и не е некој голем проблем, добро е регулирана и воглавно имет отвор за излез на пареата кај рачката за отварање. Није шо сне Југословениве купвиме Горење, така сне научени саде за ними знајме.
 
Последно уредено:

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Каде се полагаат компјутерски вештини за јавни службеници? Или прифаќаат од било која школа што дава компјутерски курсеви?
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Во Тинекс со сигурност имам видено, а сигурно го имаш и во другите поголеми маркети. Цената околу 280-300 денари.
A na golemo kade da go najdam? :) Posto se raboti za slatkara. Ni treba pogolemo pakuvanje.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
748
Поени од реакции
506
Дa прaшaш кoи дистрибутери им нoсaт, пa пoсле зa кoнтaкт сo нив ке се снaјдеш.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Што се случи со новиот грб, со лафчето?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Што се случи со новиот грб, со лафчето?
Неџат брат, пак јас твој бели брат:D
Имат една тема http://forum.kajgana.com/threads/Македонија-ќе-добие-нов-државен-грб.75944/page-34#post-7091394 со многу победоносци таму, инспиративни и интересни ликој виј таму опитај ги, тије се во тек со ситуацијава.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.185
Поени од реакции
25.871
Што се случи со новиот грб, со лафчето?
Ќе се гласа кога ќе влезе ДПА во Влада. Сега четворица од ДУИ, Трајанов и Лиле Попоска ја кочат. Значи веднаш после завршување на судскиот процес за Пуч.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom