Сакам да знам!

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.012
Поени од реакции
55.294
Требало на лице место да викнеш полиција или да го снимаш настанот со телефон, тоа е максимум што можеш да направиш во ситуацијата ако сакаш да издејствуваш нешто.
Боље ништо да не напраиш него ваков максимум да извадиш, максимум наречен викни северно македонец џандар кој ќе дојде и ќе рече и што да му праам сеа на циганов, нема ни документи, нема ни како да ја плати казната, само трошок што станав од кафичот и не го допив кафето. Вака боље си напраил обезбедувањето, се издувал, го отворил циганот од ќутек, поделил бесплатна лекција на децата околу него (колку и да била трауматична и сеа тие деца треба да идат на лечење на планина од претрпен психолошки стрес и траума пошто глеале како еден човек тепа друг човек кој извршил криминал)а со тоа најверојатно и самиот циган научил лекција дека веќе не треба да краде. Иако четрсто посто коа ќе му помине главата од боксовите пак ќе се упати према друга локација каде ќе краде а може и ќе фаќа жени за гз.

У ситуацијава може само да настрата обезбедувачот кој стои у продавница за 19 илјади денари плата, да добие отказ додека циганот скита по улица и краде.

Доста е бе со тие шведско-германски системи, викни полиција, снимај, пријави у хелсиншки, борба за човекови права, читај му устав и закон пред него, адвокат обезбеди му и на крај истиот тој бедник ќе се врати со динамит и ќе ти ја разнесе продавницата и пола зграда. Удави го од ќутек и секој ден тепај го смрдливиот циган доека не се освестил и не почнал да се вади на картата расизам и слични модерни пичке материне што ги учат по тоа новите џамии што им ги праат у секое маало.
Имав ја еден случај кај мене на работа, прв пат у живот да видам циган да рече аааа ти мене така ми викаш пошто сум ром. Мислев ова сеуште не е дојдено на Балканов, мислев само у Америка тоа чамугите се такви, ама учат и овие ремзињава кај нас. Така да сечи уште од корен доека мрда. Ќе ти ебам смрдлив циган неспособен за ништо продуктивно освен да смрди и да краде и да досаѓа на семафори. Кој ги ебе.
Пријавете го и постов за расизам слободно. СНИМАЈТЕ.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Боље ништо да не напраиш него ваков максимум да извадиш, максимум наречен викни северно македонец џандар кој ќе дојде и ќе рече и што да му праам сеа на циганов, нема ни документи, нема ни како да ја плати казната, само трошок што станав од кафичот и не го допив кафето. Вака боље си напраил обезбедувањето, се издувал, го отворил циганот од ќутек, поделил бесплатна лекција на децата околу него (колку и да била трауматична и сеа тие деца треба да идат на лечење на планина од претрпен психолошки стрес и траума пошто глеале како еден човек тепа друг човек кој извршил криминал)а со тоа најверојатно и самиот циган научил лекција дека веќе не треба да краде. Иако четрсто посто коа ќе му помине главата од боксовите пак ќе се упати према друга локација каде ќе краде а може и ќе фаќа жени за гз.

У ситуацијава може само да настрата обезбедувачот кој стои у продавница за 19 илјади денари плата, да добие отказ додека циганот скита по улица и краде.

Доста е бе со тие шведско-германски системи, викни полиција, снимај, пријави у хелсиншки, борба за човекови права, читај му устав и закон пред него, адвокат обезбеди му и на крај истиот тој бедник ќе се врати со динамит и ќе ти ја разнесе продавницата и пола зграда. Удави го од ќутек и секој ден тепај го смрдливиот циган доека не се освестил и не почнал да се вади на картата расизам и слични модерни пичке материне што ги учат по тоа новите џамии што им ги праат у секое маало.
Имав ја еден случај кај мене на работа, прв пат у живот да видам циган да рече аааа ти мене така ми викаш пошто сум ром. Мислев ова сеуште не е дојдено на Балканов, мислев само у Америка тоа чамугите се такви, ама учат и овие ремзињава кај нас. Така да сечи уште од корен доека мрда. Ќе ти ебам смрдлив циган неспособен за ништо продуктивно освен да смрди и да краде и да досаѓа на семафори. Кој ги ебе.
Пријавете го и постов за расизам слободно. СНИМАЈТЕ.
Абе и ти си во право, не дека не.Мене лично ме иритира изживувањето врз одредено човечко суштество, иако и јас сум до одреден степен да се намлати некој Циган убаво.:D
Кога сум испаднат во чаршија и кога ќе видам да питаат и тоа на секој чекор почна да ги има, ми се иде да им се дерам, понекогаш па и шамар ако даде шанса ситуацијата.
Многу циганштаана на хероин се навлече и почнаа проблеми да се случуваат во градов.

Во случајов, повеќе би снимал поради обезбедувањето, одвратни ми се такви гадови што ќе начекаат некој немоќен и почнуваат мангупи да се прават.Мразам такви работи.
Можеш да замислиш за какво набилдано говедо се работело, типичен просечен сељак со комплекс на мафијаш.
 
Последно уредено:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.434
Поени од реакции
19.636
Оти може да се користи и како 6 :свиркам:
Неможе,ај види поубаво,ако гу завртиш конац што гори ке треа да га убуташ у торту,а делче што треа да улегне у торту ке биде горе.

Ја мислу дека зшто има најмалце шансе да се искористи у ретки случаеви.А работе што су ретки су поскупи.
Ретко кој живи над девеесе.Такој да комбинација од 1 до 100 сс две цифре,деветка би била најретка од сфи.Затој е најскупа.Или пуниш 9, или нешто и 9(пример 29,49), или 90 и нешто,што е поретко од било коју помалу декаду.
Било која комбинација сс било коју цифру и 9,е поретка од комбинацију и било коју цифру осфен 9.

Разбра ли ме некој?
Или да напишу литературно?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.499
Неможе,ај види поубаво,ако гу завртиш конац што гори ке треа да га убуташ у торту,а делче што треа да улегне у торту ке биде горе.

Ја мислу дека зшто има најмалце шансе да се искористи у ретки случаеви.А работе што су ретки су поскупи.
Ретко кој живи над девеесе.Такој да комбинација од 1 до 100 сс две цифре,деветка би била најретка од сфи.Затој е најскупа.Или пуниш 9, или нешто и 9(пример 29,49), или 90 и нешто,што е поретко од било коју помалу декаду.
Било која комбинација сс било коју цифру и 9,е поретка од комбинацију и било коју цифру осфен 9.

Разбра ли ме некој?
Или да напишу литературно?
Како Шерлок Холмс си, ма да ти поише би сакал да си како Џон Холмс :LOL:
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
511
Поени од реакции
2.242
Неможе,ај види поубаво,ако гу завртиш конац што гори ке треа да га убуташ у торту,а делче што треа да улегне у торту ке биде горе.

Ја мислу дека зшто има најмалце шансе да се искористи у ретки случаеви.А работе што су ретки су поскупи.
Ретко кој живи над девеесе.Такој да комбинација од 1 до 100 сс две цифре,деветка би била најретка од сфи.Затој е најскупа.Или пуниш 9, или нешто и 9(пример 29,49), или 90 и нешто,што е поретко од било коју помалу декаду.
Било која комбинација сс било коју цифру и 9,е поретка од комбинацију и било коју цифру осфен 9.

Разбра ли ме некој?
Или да напишу литературно?
Разбравме, ама и со нула е слично. Не слави никој 0 (нула) години.
Со цифра 0 ќе славиш:
10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90.
А со цифра 9 ќе славиш:
9, 19, 29, 39, 49, 59, 69, 79, 89, 90. (А ако не прославиш 90, тогаш 9ката е изедначена со нулата по можности за користење).

Нулава е поретка од 9ка, по логикава дека ретките нешта се поскапи треба нулата да биде најскапа. :D
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.434
Поени од реакции
19.636
Разбравме, ама и со нула е слично. Не слави никој 0 (нула) години.
Со цифра 0 ќе славиш:
10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90.
А со цифра 9 ќе славиш:
9, 19, 29, 39, 49, 59, 69, 79, 89, 90. (А ако не прославиш 90, тогаш 9ката е изедначена со нулата по можности за користење).

Нулава е поретка од 9ка, по логикава дека ретките нешта се поскапи треба нулата да биде најскапа. :D
Со нула не се дели.А тортата мора да се дели.
Делете ја парчете ја.Ми смо торта држава.

А можда мааалце повише восак е потрошен у деветку него ли од нулу.Затој :icon_mrgr:
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
511
Поени од реакции
2.242
Zatoa shto gi podsetuva na 9ka poza! :D
Pa e epten barana! Pr. Aj so srejcha da si je sluzhite 9kata,
:shok2::pos::shook:
Прекрасно објаснуење.
Уште да ни кажеш која е таа 9ка поза, па да се насмееме и ние.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Само што ми се појави видео на Инстаграм од сијамски близначки едно тело две глави играат свадбен танц со младоженецот


Е сега бидејќи се два мозоци во прашање и нешто што во глава ми се вртат многу брутални прашања. Како се функционираат со секс? Со раѓање?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom