Сакам да знам!

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
2.142
Поени од реакции
15.707
Дали е штетна ако е горчлива марулата, исто и маслинките...земав некое кило, мала нијанса имаат накај горчливо.
Мислу дека не е штетно. Само ваљда не се запазила добро процедура при раснење на истите.

Али сс добру жуту ке проглташ и погорко, покисело и посолено.

:icon_mrgr:
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
5.047
Поени од реакции
2.731
Дали е штетна ако е горчлива марулата, исто и маслинките...земав некое кило, мала нијанса имаат накај горчливо.
За марулите... НЕ. Изгледа дека слабо биле залевани кога било потребно. Исто како и краставици, горчат ако не се полеваат редовно.
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
69
Поени од реакции
65
ee corel draw e basics, postoi li toa cudo uste? me fakja nekoa nostalgia po softwer so koristev na prviot pc vo 2004 :ROFLMAO:


nacekav imame free trial na photoshop, ama od X pricini, mu se gubat nekoi komandi. kje ja probam i kopijava.

fala i na dvajcata za predlozite.

najoronicno e sho, posle dizajn, mi izgleda deka podobro kje bide samo osnovnata slika da ja ostavam :pos:
касно пишувам ама за тие шо не знаат во илустратор или фотошоп си цртат круг во outline или обична линија(path), кликаш десен клик на текст алатката->text on path-> кликаш на кругот линијата и пишуваш. ctrl + click на текстот за местење, десен клик за повеке опции за контрола. Со warp или arc како што ти кажаа го развлекува текстот само
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.044
Поени од реакции
9.073
Дали е штетна ако е горчлива марулата, исто и маслинките...земав некое кило, мала нијанса имаат накај горчливо.
Маслинката е многу горчлива пред конзервирање така да сите горчат повеќе или помалку а тоа се зависи од производителот
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
76
Поени од реакции
46
Да не знае некој дали може да се смени боја на лед плафоњерка рецимо од јака бела во жолта или мора нова плафорњерка да зимам?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.440
Поени од реакции
644
Да не знае некој дали може да се смени боја на лед плафоњерка рецимо од јака бела во жолта или мора нова плафорњерка да зимам?
тоа зависи од самата плафоњерка дали е со лед сијалица или лед лента
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.402
Брак склучен надвор од Македонија со државјанин за кој треба виза за влез искуства за процедури и слично ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
13.754
Поени од реакции
30.454
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.368
Поени од реакции
5.830
Дали некој знае дали во Скопје има место/филателистички клуб/поединец каде што може да се изврши процена на импресивна збирка од над 6000 марки во распон од 100 години уназад? Збирката ја наследив од дедо и татко па и јас како тинејџер бев малку опседнат од тоа ама од тогаш поминаа миљон години па би сакал да знам дали има нешто вредно или све е тоа ситниш. Благодарам однапред.
 

Флеш

You plonker!
Член од
23 март 2009
Мислења
8.776
Поени од реакции
9.368
Ми треба совет . Ги гледав и изгледаат ок за цената ....

Accurate ја дава за 6500 ден но ми паѓа на око јамахава која е f310 40 inch големина .... Ја дава за 9000 ден .... Но почетник сум за електрична и сакам да почнам .... Шо да таргетирам ? Да идам на искрено не го знам брендов и поефтин или пак јамахава ама поскупа е. Башка ми треба и појачало башка .


FB_IMG_1679673413811.jpg
 
Член од
27 септември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ми треба совет . Ги гледав и изгледаат ок за цената ....

Accurate ја дава за 6500 ден но ми паѓа на око јамахава која е f310 40 inch големина .... Ја дава за 9000 ден .... Но почетник сум за електрична и сакам да почнам .... Шо да таргетирам ? Да идам на искрено не го знам брендов и поефтин или пак јамахава ама поскупа е. Башка ми треба и појачало башка .


Прегледај го приврзокот 372939
ke sakash link od objavava ?
Inaku, za 9000 - nova F310 e malce sumljivo.
 
Член од
2 април 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали знаете од кај можам да купам маици за принтање од Скопје(Црни,85% памук, 15% полиестер)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.008
Поени од реакции
1.909
Каде може да се пријави неетичко однесување на адвокат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom