Сакам да знам!

Член од
4 мај 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Ве молам ми треба помош.Ме интересира колку време трае целата процедура со пасошите , ситуацијата е следна ноември прам 18... немам лична карта и пасош, но треба да заминам фебруари , кога би било најпаметно да започнам со подготовка со аплицирање и т.н?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ве молам ми треба помош.Ме интересира колку време трае целата процедура со пасошите , ситуацијата е следна ноември прам 18... немам лична карта и пасош, но треба да заминам фебруари , кога би било најпаметно да започнам со подготовка со аплицирање и т.н?
Почни од сега. Најубаво е да се јавиш и да прашаш, ќе ти објаснат. Колку за да имаш осет, јас почеток на јуни се јавив за да закажам, и најрано што можеше ми најдоа термин на почеток на август. Значи два месеци, ама не е фиксно, може некогаш и да е повеќе, некогаш помалку, особено со нашава држава + короната.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ве молам ми треба помош.Ме интересира колку време трае целата процедура со пасошите , ситуацијата е следна ноември прам 18... немам лична карта и пасош, но треба да заминам фебруари , кога би било најпаметно да започнам со подготовка со аплицирање и т.н?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
Од колку до колку работи канцеларијата на УЈП кај Работнички? Или евентуално другата кај Кјуби, дали работат после 5 (со коронава, преходно мислам работеа)?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
се работи за кладба

Дали цените во КАМ, ТИНЕКС во Охрид се поскапи од тие во Скопје или се исти цените насекаде

Благодарам
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
се работи за кладба

Дали цените во КАМ, ТИНЕКС во Охрид се поскапи од тие во Скопје или се исти цените насекаде

Благодарам
За во ТИНЕКС не знам, за во КАМ не се исти, во КАМ - Битола и во КАМ - Охрид за еден ист производ различна цена. Прашувам еден од продавачите зошто во Охрид е една цена, а во Битола е друга цена, добив одговор, “затоа што сме 1 иста фирма, ама 2 различни продавници“
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Значи цените од иста фирма маркет во две соседни населби, може да се разликуваат.
Цените во продавницата многу често знаат да бидат диктирани од тоа кои други фирми продавници се наоѓаат во околината.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
За во ТИНЕКС не знам, за во КАМ не се исти, во КАМ - Битола и во КАМ - Охрид за еден ист производ различна цена. Прашувам еден од продавачите зошто во Охрид е една цена, а во Битола е друга цена, добив одговор, “затоа што сме 1 иста фирма, ама 2 различни продавници“
izgubiv cokolado

fala na odgovorot
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Која е процедурата за добивае на лиценца за штанд во парк ?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.442
Поени од реакции
9.179
Некој да предложи софтвер (најверојатно го користат оние кои се занимаваат со дизајн на ентериер или разни пилани и сл фирми) со помош на кој ќе можам само да задавам вредности (димензии) на парчиња иверица и притоа да добијам приказ како најекономично да се изрежи тоа од табла со иверица?

Фала!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom