Сакам да знам!

Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
Што да земам за ослободување од стрес, страв и за поголема концентрација освен Б комплекс?

Над 100 испити на факултет поминав без стрес, страв и трема, а сега на најлесниот и најглупиот испит правам основни грешки по којзнае кој пат, немам никаква концентрација, паметот ми е на друга страна и во тој момент да ме прашаат ни името не си го знам.
Дали е до професорот некако многу притисок ми прави уште од почеток на предавање приметив и од тоа што гледам да не направам грешки, тогаш повеќе ги правам.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
секс :D
пс уште не си дипломирал? :eek:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
На Али Експрес ги има, сеа видов и тука ги рекламираат по ФБ.. се исплати да се купат или? Има некој што случајно користи или пак знае некој?

Еве за што зборам - ЛИНК.

Кај нас за 1600 ден ги продаваат..
Другар и мене ова ме интересира али не најдов добро review, јас сакам за во кола сакав да го ставам, ми бараат 150 евра за поправка на климата во кола што планирам да ја возам уште макс 1 година т.е со клима уште следни 3 месеци, а со ова ќе поминам за 25 евра :) Ако дознаеш повеќе инфо пиши ми и ако купиш од каде си го зел, немам време од алиекспрес да го чекам месец и кусур.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Другар и мене ова ме интересира али не најдов добро review, јас сакам за во кола сакав да го ставам, ми бараат 150 евра за поправка на климата во кола што планирам да ја возам уште макс 1 година т.е со клима уште следни 3 месеци, а со ова ќе поминам за 25 евра :) Ако дознаеш повеќе инфо пиши ми и ако купиш од каде си го зел, немам време од алиекспрес да го чекам месец и кусур.
Еве го најевтиниот што го најдов - линк. Незнам искрено како функционира, не сум начекал некој да го купи па да ми каже .. ама па за 1200 ден., вреди бе да се проба а?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Еве го најевтиниот што го најдов - линк. Незнам искрено како функционира, не сум начекал некој да го купи па да ми каже .. ама па за 1200 ден., вреди бе да се проба а?
Ааа си нашол и поефтино од мене, јас едно вчера го гледав за 1500 :) ќе го нарачам ова секако, да видам само за колку време ќе го достават, какво сака нека биде за 20 евра вреди да се проба.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Ааа си нашол и поефтино од мене, јас едно вчера го гледав за 1500 :) ќе го нарачам ова секако, да видам само за колку време ќе го достават, какво сака нека биде за 20 евра вреди да се проба.
Еве ти уште поевтин :vozbud: И ја ќе го земам, па и глупост некоја да е, ќе дува ваљда нешто. Линк.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Што се случи со AMЦ ? Мислам на оние продавнициве за технологија, Одеднаш гледам се затворија а имаа солидни добри работи.

Знам кризo време и се тоа но ене ги Setec, Anchoch, Neptun си се држат сеуште.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што се случи со AMЦ ? Мислам на оние продавнициве за технологија, Одеднаш гледам се затворија а имаа солидни добри работи.

Знам кризo време и се тоа но ене ги Setec, Anchoch, Neptun си се држат сеуште.
Споредба АМЦ и Анхоч, како Москвич со Ферари
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Споредба АМЦ и Анхоч, како Москвич со Ферари
Toa да дека Анхоч е подобар они се и повеќе за PC. Не ми беше тоа поентата туку прашав зошто се затворија наеднаш АМЦ.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Toa да дека Анхоч е подобар они се и повеќе за PC. Не ми беше тоа поентата туку прашав зошто се затворија наеднаш АМЦ.
Отидоа во стечај. Жива душа не им влегуваше. Свртеа на бела техника, пак исто. 3 милиони мислам долг имаа и катанецот
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Отидоа во стечај. Жива душа не им влегуваше. Свртеа на бела техника, пак исто. 3 милиони мислам долг имаа и катанецот
Сетек и Нептун за бепа техника се некако подобри, можеби дека се од почетокот со таква продажба па и повеќе се познати по тоа.

Во Тетово уште стои дуќанот со рекламите од AMЦ и го нема никој земено сеуште.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom