Сакам да знам!

Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Sakam da pitam pregi u menuvacnica mi dade 50evra mojo tatko vika deka bila stara 50evra deka sega imalo novi pa me interesire dali taj vo menuvacnica me ima zafrknato ili i starite modeli na 50evra seuste vazat ?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Превозник МК - Германија (конкретно Рошток) дали знае некој?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
Здраво,
имам проблем со инсекти како на сликава, некој да има слично искуство, да знај што инсект е?
Се појавуваат во станот каде што живеам, ситни се , мали. Гледам по едно на 2-3 месеци најчесто околу дрвено нешто.
Ако знае некој нека помага како да ги отстранам.
Фала.
П.с Се извинувам не знаев каде да ја сместам темава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 јануари 2019
Мислења
18
Поени од реакции
3
Eden moj najdobar drugar so se znaeme od osnovno ja viknal sestra mi za neso da mu pomogne da kupat za devojka mu inace i ona ucese u osnovno so nas a mene ne me vikna, a on nikogas nema iskoceno so nejze samo koa dogal kaj mene i ona ako bila tuka sme sedele
Ke ve molam da mi kazete dali e za ljutenje spored mene ne fer ic barem da mi se javese i mene da me viknese ili da mi kazese dekq ke ja vikne
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Eden moj najdobar drugar so se znaeme od osnovno ja viknal sestra mi za neso da mu pomogne da kupat za devojka mu inace i ona ucese u osnovno so nas a mene ne me vikna, a on nikogas nema iskoceno so nejze samo koa dogal kaj mene i ona ako bila tuka sme sedele
Ke ve molam da mi kazete dali e za ljutenje spored mene ne fer ic barem da mi se javese i mene da me viknese ili da mi kazese dekq ke ja vikne
Мајка бараш и ти по женски алишта да одиш.

Добро што ви е бе? И што има да се лутиш ти за сестра ти, ќе излезе со кој сака, излезете малце од Алфа мажјак филмот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Eden moj najdobar drugar so se znaeme od osnovno ja viknal sestra mi za neso da mu pomogne da kupat za devojka mu inace i ona ucese u osnovno so nas a mene ne me vikna, a on nikogas nema iskoceno so nejze samo koa dogal kaj mene i ona ako bila tuka sme sedele
Ke ve molam da mi kazete dali e za ljutenje spored mene ne fer ic barem da mi se javese i mene da me viknese ili da mi kazese dekq ke ja vikne
Не само за лутење е и за тепање е. Никој никаде не смее сам да оди со сестра ти, мора и ти да си со нив.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
27 јануари 2019
Мислења
18
Поени од реакции
3
Мајка бараш и ти по женски алишта да одиш.

Добро што ви е бе? И што има да се лутиш ти за сестра ти, ќе излезе со кој сака, излезете малце од Алфа мажјак филмот.
Pa ako e nel
Не само за лутење е и за тепање е. Никој никаде не смее сам да оди со сестра ти, мора и ти да си со нив.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Taka kolku i da e blizok mislam bez mene ne smee da ja vika sestra mi use mi se javi i mi vika so se ljutis vo stil nemam pravo da se ljutam mesto da mi kaze izvini aj dojdi i ti niso
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Не само за лутење е и за тепање е. Никој никаде не смее сам да оди со сестра ти, мора и ти да си со нив.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Мислам дека не ти го сфати сарказмот.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Мајка бараш и ти по женски алишта да одиш.

Добро што ви е бе? И што има да се лутиш ти за сестра ти, ќе излезе со кој сака, излезете малце од Алфа мажјак филмот.
Не се работи за тоа дали она ќе излезе со другар му или не, туку за начинот на кој постапил неговиот другар, комплетно игнорирајќи го него, зад грб и се јавил на сестра му, со која воопшто не е ниту близок, ниту пак има некој контакт за да оди со него да му помогне во избор на поклон за женска му. ВТФ?! Кој к*р има он да ја вика неа бе за тоа?
Ако ова не покажува дека другарот има некои задни намери, еве на!
И со право се лути дечкото за ова. Секоја машка интуиција би проработила во оваа ситуација. Лошо е само што освен лутење, не може ништо да направи, и да чека да види како ќе се развиваат работите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не се работи за тоа дали она ќе излезе со другар му или не, туку за начинот на кој постапил неговиот другар, комплетно игнорирајќи го него, зад грб и се јавил на сестра му, со која воопшто не е ниту близок, ниту пак има некој контакт за да оди со него да му помогне во избор на поклон за женска му. ВТФ?! Кој к*р има он да ја вика неа бе за тоа?
Ако ова не покажува дека другарот има некои задни намери, еве на!
И со право се лути дечкото за ова. Секоја машка интуиција би проработила во оваа ситуација. Лошо е само што освен лутење, не може ништо да направи, и да чека да види како ќе се развиваат работите.
А зошто да бара дозвола дека ќе ја викне сестра му? Сестра му негов приватен посед е?

Сериозно треба да се преиспитате ако ова го сметате за проблем, не е машка интуиција, патологија е ова. Кој сака со кого сака ќе излегува, сите се индивидуи кои одговараат само сами пред себеси.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
А зошто да бара дозвола дека ќе ја викне сестра му? Сестра му негов приватен посед е?

Сериозно треба да се преиспитате ако ова го сметате за проблем, не е машка интуиција, патологија е ова.
Нема потреба да бара дозвола од него. Но на овој начин како што постапил е сомничав, уште па сокрил од него. Како тука не му ги гледаш кои му се намерите?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom