Сакам да знам!

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
А како нарачуваш? бидејки гледам нема онлајн нарачка а никаде и не пишува достава...[DOUBLEPOST=1541912239][/DOUBLEPOST]
пакетов да а некој друг? за дома мк знам ,изгледа многу сме слаби со онлајн нарачки со достави освен овие брза храна пици заебанции хахахах
Еве повели прочитај https://republika.mk/542729 имам забележано повеќе Смарт возила со ознака Зегин такси кој за одредена надокнада носат лекови можеш да се јавиш и да прашаш во некоја од нивните аптеки сигурно ке добиеш повеќе информации
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.667
Поени од реакции
34.979
Геталдус или Визус, имал некој искуство со прегледи и купување на очила од овие две оптики?
Имаат и едните и другите попуст на групер за преглед, а планирав секако деновиве да одам на преглед за очите и без разлика дали ќе ми најдат диоптер или не сакам да земам очила со заштита за пред компјутер.
https://grouper.mk/deal/optika-vizus-kompleten-specijalisticki-pregled
https://grouper.mk/deal/getaldus-oftamoloski-kompleten-pregled-lokacija-izbor-okt
Или пак некој да го купил купонот и да бил на преглед, битно ми е да ми дадат извештај дали имам проблем и што е конкретно проблемот, за да можам да си прашам после и на други места за рамки и стакла, оти знаат да забегуваат со цените.

Исто и дали некој сте нарачувале рамки од интернет, а тука да ви изработат само стакла за тие рамки со вашиот диоптер, на алиекспрес гледам дека има и квалитетни рамки со далеку пониски цени од тоа што видов по нашите оптики.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Кај се наоѓат новите уплатни места за уплата за полагање за возачка во Скопје, и колку чини за второ полагање на градска ?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Кај се наоѓат новите уплатни места за уплата за полагање за возачка во Скопје, и колку чини за второ полагање на градска ?
Колку што знам негде кај Макоил(крстот во Аеродром)
И јас треба да плаќам....
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Геталдус или Визус, имал некој искуство со прегледи и купување на очила од овие две оптики?
Имаат и едните и другите попуст на групер за преглед, а планирав секако деновиве да одам на преглед за очите и без разлика дали ќе ми најдат диоптер или не сакам да земам очила со заштита за пред компјутер.
https://grouper.mk/deal/optika-vizus-kompleten-specijalisticki-pregled
https://grouper.mk/deal/getaldus-oftamoloski-kompleten-pregled-lokacija-izbor-okt
Или пак некој да го купил купонот и да бил на преглед, битно ми е да ми дадат извештај дали имам проблем и што е конкретно проблемот, за да можам да си прашам после и на други места за рамки и стакла, оти знаат да забегуваат со цените.

Исто и дали некој сте нарачувале рамки од интернет, а тука да ви изработат само стакла за тие рамки со вашиот диоптер, на алиекспрес гледам дека има и квалитетни рамки со далеку пониски цени од тоа што видов по нашите оптики.
Јас сум бил во Геталдус ГТЦ и сум задоволен ми определија диоптер прегледот беше бесплатен бидејки купив рамка и стакло од нив
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.371
Поени од реакции
22.666
Сакам да знам за кој курац служат овие обувки , како на интернет да ги барам да видам шо вредат ? Од Немачко производство се, облечени еднаш. џоа нови, оригиналки, тешки се бааги... прво мислев за планинарење да не се , ама нема шанси бидејќи се тешки, за фудбал исто не ми се верува многу се тврди... појма си немам... џокер, питај публику ...




licat ko za ragbi... 6 kramponi, teski. ti falat kramponite...

postara verzija ili evro verzija na addidas kakari?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.667
Поени од реакции
34.979
Јас сум бил во Геталдус ГТЦ и сум задоволен ми определија диоптер прегледот беше бесплатен бидејки купив рамка и стакло од нив
Во мојов случај е што не сакам да купам рамки ниту од Визус ниту од Геталдус, забегуваат со цените во тој поглед, а дури ни стакла не би земал од таму, од тоа што прашував по оптики скоро секаде е поефтино од овие две. Мене ми е битен само прегледот да не го плаќам 1000ка во останатите оптики/клиники, дали им се добри лекарите и да ми дадат извештај на крајот од прегледот :)
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Како може да повратам стар мобилен телефонски број (припејд)?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.537
Поени од реакции
696
Во мојов случај е што не сакам да купам рамки ниту од Визус ниту од Геталдус, забегуваат со цените во тој поглед, а дури ни стакла не би земал од таму, од тоа што прашував по оптики скоро секаде е поефтино од овие две. Мене ми е битен само прегледот да не го плаќам 1000ка во останатите оптики/клиники, дали им се добри лекарите и да ми дадат извештај на крајот од прегледот :)
Прегледот се состоеше од тоа кој диоптер јас треба да го имам и толку ,а доколку сакаш комплетен преглед би ти препорачал да си појдеш на некоја клиника или матичниот лекар да ти закаже некој термин онаму каде што матичниот цени дека е добар сепак не сите доктори се заминати во приватниве клиники се уште има квалитетен кадар.
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Баба ми има хемороиди помош ве молам
Брат јас имам хемороиди, не па баба ти.
Земи погуглај малце, ова новиве генерации се надробено да му биди..
https://amedica.rs/mk/hemoroidi/
Нека внесува лесна храна, овошје, зеленчуци, супи... Месишта, зачинети храни, кафе, алкохоли НИКАКО! (освен пиво :)).
Сериозен да бидам. Ми помогна Кантарионово масло, 100 денари е 50 мл. шише. 2-3 пати дневно нека пија по една супена лажица. Ако можи некој нека ја намачка и на самото место.
Јас исто користам Морско оревче - зачин, пијам многу чај, се хранам здраво и има ефект.
Ако хемороидите се во 2+ стадиум да си оди на преглед.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Има некој тука од Маџари,поточно од Триангла да го прашам нешто, само вечерва треба до 24ч.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Koka kola nagradnata igra se naplakjaat porakite ? I kako na viber da fi pratam na siseto pisuva moze i na viber probuvav ne biva.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Дали знаеете каква процедурата за престој во Индонезија на пример околу еден месец? За државјани на Еу колку што бев информирана треба само осигурување да се купи на аеродром и ништо друго...
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Дали знаеете каква процедурата за престој во Индонезија на пример околу еден месец? За државјани на Еу колку што бев информирана треба само осигурување да се купи на аеродром и ништо друго...
Одговори на сите прашања имаш тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom