Сакам да знам!

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Дали знаеете каква процедурата за престој во Индонезија на пример околу еден месец? За државјани на Еу колку што бев информирана треба само осигурување да се купи на аеродром и ништо друго...

do 30 dena ne ti treba nisto, samo ey pasos. ne ti treba osiguruvanje, ne baraat nitu prasuvaat za toa AMA pozelno e da si imas. zavisi kade ides indonezija ne e bas najcista (pij flasirana voda, salata mij so flasirana voda itn) a ne e sekade ni bezbedna. izbegni gi sulavese gore i ako ides u jakarta prestojuvaj vo juzna jakarta. bali, lombok, batam ti se ubavi, eftini i sigurni za prv pat skitaj nataka ako nemas nekakov plan.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
каде можам да проверам за стаж за работа онлајн или слично
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
каде можам да проверам за стаж за работа онлајн или слично
Можеш да се регистрираш во системот е-Работа на страната на АВРМ. Таму можеш да си провериш се’: стаж, начин на вработување, претходни вработувања...
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Можеш да се регистрираш во системот е-Работа на страната на АВРМ. Таму можеш да си провериш се’: стаж, начин на вработување, претходни вработувања...
пробувам сега моментално ама пасвордот никако не го прима пробав секакви комбинации аман како да се најавувам во америчка амбасада
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
пробувам сега моментално ама пасвордот никако не го прима пробав секакви комбинации аман како да се најавувам во америчка амбасада
Комплицираат сега секаде со пасвордите. Бараат и мали и големи букви, па и специјални знаци.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Прошлиот месец негде на 10ти си дадов отказ од фирмата каде што работев. Па сега ме интересира дали ми следи здравствено овој месец, оти платата ми стига во Ноември?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Прошлиот месец негде на 10ти си дадов отказ од фирмата каде што работев. Па сега ме интересира дали ми следи здравствено овој месец, оти платата ми стига во Ноември?
не
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Прошлиот месец негде на 10ти си дадов отказ од фирмата каде што работев. Па сега ме интересира дали ми следи здравствено овој месец, оти платата ми стига во Ноември?
Ако не си заминал спогодбено, туку со истек на договор ти следат многу бенефиции, вклучително и здравствено некој месец ама многу време поминало. Ако си заминал со истек на договор уште одма правец во агенција за вработување ако не е веќе и касно.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Користи ли народов во МК Тиндер ? Ако не дали се користат некој слични апликации за запознавање ... настрана фб инста... стриктно флирт апликации дали се користат ме интересира. Фала.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.878
Користи ли народов во МК Тиндер ? Ако не дали се користат некој слични апликации за запознавање ... настрана фб инста... стриктно флирт апликации дали се користат ме интересира. Фала.
Мене ми кажаа дека се користело доста кај нас тоа, е сеа дал е вистина или не, не знам.
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
Користи ли народов во МК Тиндер ? Ако не дали се користат некој слични апликации за запознавање ... настрана фб инста... стриктно флирт апликации дали се користат ме интересира. Фала.
Користи ли народов во МК Тиндер ? Ако не дали се користат некој слични апликации за запознавање ... настрана фб инста... стриктно флирт апликации дали се користат ме интересира. Фала.
доста користат badoo македонци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom