Саем на книгата

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Дечки, дали сакате оние книги, кои се на индивидуален попуст (половина) месец (Полица и Антолог), одреден ден (среда во Култура) или преку викенд (Сакам Книги) да ги ставам тука или да отворам нова тема (Книга на месецот) само за овие промотивни понуди и цени?

Во Полица:

img_3_1672777413569.jpg

Во Антолог:

img_1_1672777358241.jpg
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.361
makknizevnost.jpg

Комплетот Македонска Книжевност, 105 книги на попуст за 7000 денари до 22.01. По 66.66 денари книга, тврда корица, собрано најдоброто од македонската книжевност. Не се малку пари да ги дадеш одеднаш, ама кој може да си приушти ова е одлична зделка за овој комплет и навистина вреди за парите.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Димитри Соле Љубин, Нож и пердув
Гилјермо Мартинес, За Родерер
Леонид Добичин, Градот Ен
Ким Смоге, Ноќно нуркање
Сержио Сант’Ана Деликатно злосторство
Алесандро Барико, Емаус
Анета Попова, Тринити
Гудбергур Бергсон, Лебедот
Емануела Пагано, Троглодитни тинејџери
Никола Дикнер, Николски
Томаш Змешкал, Животописот на црно-белото јагне
Лада Жиго, Рулет
Педро Гиљерме-Мореира, Утрото на светот
Сјон, Сината лисица
Тону Онепалу, Гранична држава
Чезаре Павезе, Месечината и огновите
Херман Бриселманс, Бившиот тапанар
Алесандро Барико, Трипати взори
Ана Марија Шуа, Книга на спомени
Јиржи Кратохвил, Добра ноќ, слатки сни
Инџи Арал, Шафран жолта
Велко Неделковски, Златко-Златец
Алесандро Барико, Оваа приказна
Емил Хакл, Родители и деца
Халдоур Лакснес, Атомска станица
Жоао Алмино, Петте годишни времиња на љубовта
Флан О’Брајан, Долкиската архива
Алмудена Грандес, Растењето на Лулу
Есра Туркекул, Убиство во Капали чаршија
Гаетан Суси, Девојчето што премногу ги сакаше кибритчињата
Дан Лунгу, Како да заборавиш жена
Адолфо Биој Касарес, Изумот на Морел
Стеинун Сигурдардотир, Добриот љубовник
Ана Андроска, Приказна за бојата
Агата Тушињска, Свршеничката на Бруно Шулц
Илија Магденоски, Пустинската змија од Гиза
Инга Абеле, Плима
Нина Вејерс, Последици
Алесандро Барико, Замоци на гневот
Јела Кречич, Нема друга
Лука Бекавац, Виљево
Томи Виринга, Ова се имињата
Виктор Фишл, Ерусалимски раскази / Кафка во Ерусалим
Марек Шинделка, Замор на материјалот
Мила Виклео, Инспирирај се за промени
Стефан Хертманс, Војна и терпентин
Давид Машадо, Просечен индекс на среќата
Туве Јансон, Книга на летото
Здравка Евтимова, Една иста река
Милош Урбан, Лорд Морд
Алесандро Барико, Младата Сопруга
Ида Хегази Хојер, Прости ми
Јусуф Сулејман, Алиџан
Горан Трибусон, Клуб на обожаватели
Хелена Хеншен, Во сенката на злосторот
Михал Вивег, Воспитувањето девојки во Чешка
Халдора Тородсен, Двојно стакло
Петра Соукупова, Најдоброто за сите
Јежи Пилх, Грешни уживања
Амели Нотомб, Љубовна саботажa
Ким Туи, Ру
Милен Русков, Возвишување
Сучен Кристин Лим, Дланка полна бои
Милош Урбан, Седумцрквие
Сања Стојанова, Мултикултурализмот кај децата
Мерсиха Исмајлоска, Вкрстување на световите
Лилјана Пецова Илиевска, Вивисекција на македонската народна приказна
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Акцијата е продолжена до 22 јануари, има нови наслови во понудата:

img_1_1673872489573.jpg


Од друга страна, Матица, мува не ги лази, имаат ужасен менаџерски тим, ако и воопшто го имаат. Сеуште не се знае дали и оваа година ќе го одбележат традиционалниот јануарски Саем "Книга во секој дом". Лани објавија 5 до 7.

Полица

img_2_1673872523683.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom