СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

Член од
12 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Прваче сум во Корчагин. Ај ако може збор два за моиве професори. Физичко-Владица, после македонски ми е Мими Блажевска, математика Павлина, англиски МекНолти, германски Жаклина, биологија Тања, историја Вера, географија Јордан, физика Јулија Гајдаџиева, хемија Биљана, музичко Виктор и ликовно се знае РАДЕ :D
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Прваче сум во Корчагин. Ај ако може збор два за моиве професори. Физичко-Владица, после македонски ми е Мими Блажевска, математика Павлина, англиски МекНолти, германски Жаклина, биологија Тања, историја Вера, географија Јордан, физика Јулија Гајдаџиева, хемија Биљана, музичко Виктор и ликовно се знае РАДЕ :D
Кој клас си?
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Прваче сум во Корчагин. Ај ако може збор два за моиве професори. Физичко-Владица, класна ми е. После македонски ми е Мими Блажевска, математика Павлина, англиски МекНолти, германски Жаклина, биологија Тања, историја Вера, географија Јордан, физика Јулија Гајдаџиева, хемија Биљана, музичко Виктор и ликовно се знае РАДЕ :D
Мими, Раде, Виктор4е, Јорданчо, Вера (y)

Другите не ти ги знам. Раде ти е врх, ке се каеш во втора што нема да ти предава. Вера е кул женска. Виктор легенда.

Не се замарај многу многу со професори сите се добри, нема некој лош што е
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Мими, Раде, Виктор4е, Јорданчо, Вера (y)

Другите не ти ги знам. Раде ти е врх, ке се каеш во втора што нема да ти предава. Вера е кул женска. Виктор легенда.

Не се замарај многу многу со професори сите се добри, нема некој лош што е
Знам и мене така ми се видоа. Нема некој страшен. Океј ми се повеќето.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Прваче сум во Корчагин. Ај ако може збор два за моиве професори. Физичко-Владица, после македонски ми е Мими Блажевска, математика Павлина, англиски МекНолти, германски Жаклина, биологија Тања, историја Вера, географија Јордан, физика Јулија Гајдаџиева, хемија Биљана, музичко Виктор и ликовно се знае РАДЕ :D
Павлина душата ќе ви ја извади :D
Мада слушам дека омекнала низ годиниве. Ако сакаш повисока оценка, ќе мора бар еднаш да ги поминеш задачите со ѕвездичка од збирката, другите не ги ни гледај :icon_mrgr:
Со Тања нема да имате гајле, мада малку незгодна знае да биде. Како ќе и се погоди денот. Сврти и муабет за фудбал, кењај ги Милан, величај ги Јуве и ете ти петка без да учиш :D Тоа за машките важи :D
МекНолти... Може ќе ти дадам лажен впечаток, незнам дали беше до мене или до нејзе, ама ради неа мислев дека немам појма од англиски (што е прилично неточно :D) и 4 години само кидавела фаќав од нејзините предавања :D Покажи се на почеток дека знаеш англиски и немаш гајле после тоа, ќе ти попушта секогаш. Ако на почетокот се здткуваш, готово е :icon_mrgr:
Вера си бара темелно учење по историја. Ќе те прошета по сите лекции на испеашување, ништо не и бега :) Али владеев историја тогаш, немав никакви проблеми...
Јорде се сменил од тогаш. Сега испрашувал и ставал различни оценки.Тогаш само требаше да ја прочиташ лекцијата на глас и имаш петка. Остатокот од времето ќе те гаѓа со креди, ќе те тера да пишуваш Шкендија Арачиново на табла итн :D
Кај Владица не се појавував многу многу. А кога одев стандардна слика, седи на страна со женските и трачари на нас ќе ни даде фудбал/баскет и немаш гајле. И кога одев немав некој дел од опремата (воглавно само маица носев :D) и цело време ме масираше КАЖИ И НА КЛАСНАТА ДА ТИ КУПИ ШОРЦЕВИ :pos:
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Ајде со среќа годинава, добредојде на „гуштерите“. Само 5-ки да редите и да не бегате многу од часови. :P Мене кога ќе ми текне дека матура треба да полагаме у мај (или кога и да биде) ми се стемнува одма....ако дотогаш не си го ставам конопчето околу врат ради „интересната“ професорка по философија и логика...и уште мисли дека на сите ни е интересно.:tapp:
И да, деновиве беше пекол во школо и по барање кај директорот да ни ги скрати часовите пошо е пекол добивме одговор: Па не е толку жешко...ама океј, изгледа заладува сега па ќе куртулиме.
Зошто толку кревате фама оклоу таа матура ???
Уствари, да .... и ние бевме такви, ве разбирам... само не се замарајте многу, зошто верујавте ЌЕ ГО БАРАТЕ КОРЧАГИН !!! Никогаш не мислев дека толку ќе ми фали !!
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ајде со среќа годинава, добредојде на „гуштерите“. Само 5-ки да редите и да не бегате многу од часови. :P Мене кога ќе ми текне дека матура треба да полагаме у мај (или кога и да биде) ми се стемнува одма....ако дотогаш не си го ставам конопчето околу врат ради „интересната“ професорка по философија и логика...и уште мисли дека на сите ни е интересно.:tapp:
И да, деновиве беше пекол во школо и по барање кај директорот да ни ги скрати часовите пошо е пекол добивме одговор: Па не е толку жешко...ама океј, изгледа заладува сега па ќе куртулиме.
Убави ти рече тој пред мене, не се замарај со матура. Ќе си ја отупеш главата и кога ке дојдат испитите, ке дочекаш професори да ти го решаваат тестот
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Прваче сум во Корчагин. Ај ако може збор два за моиве професори. Физичко-Владица, после македонски ми е Мими Блажевска, математика Павлина, англиски МекНолти, германски Жаклина, биологија Тања, историја Вера, географија Јордан, физика Јулија Гајдаџиева, хемија Биљана, музичко Виктор и ликовно се знае РАДЕ :D
Ако Жаклина по математика е една ниска и плава, да ти кажам право ТАПА е невидена! Не е воопшто лоша, лесно се фаќат добри оцени кај неа, ама зборам за понатаму. Апла ништо нема да ве научи.
Тања по биологија е многу терсене човек. Си има каприци и си ги лечи наоколу. На моменти е премногу фина, ама на моменти е зло невидено. Значи, се менува побрзо и од времето во март. Со мене беше многу фина, ама не можам да кажам дека воопшто беше фер професор кон сите. Беше полоша од озлогласената Пацка, далеку полоша!
Вера по историја е ок. Си бара жената убаво да се знае. Стандардно лекциите за Албанија се скокаат кај неа :) Откако се актуелизира екстерното тестирање жената крена паника и почна да дава тестови. Првите тестови и беа комедија невидена со прашања од типот: Кралството ________ во ____ година направи _______, па ти чуди се што треба да стои на празните места :D До сега сигурно ги усовршила тестовите.

Не знам дали предходно пишав... Браво Корчагинци, по 5-ти пат докажавме дека сме најдобри во Македонија! (y)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Ако Жаклина по математика е една ниска и плава, да ти кажам право ТАПА е невидена! Не е воопшто лоша, лесно се фаќат добри оцени кај неа, ама зборам за понатаму. Апла ништо нема да ве научи.
Тања по биологија е многу терсене човек. Си има каприци и си ги лечи наоколу. На моменти е премногу фина, ама на моменти е зло невидено. Значи, се менува побрзо и од времето во март. Со мене беше многу фина, ама не можам да кажам дека воопшто беше фер професор кон сите. Беше полоша од озлогласената Пацка, далеку полоша!
Вера по историја е ок. Си бара жената убаво да се знае. Стандардно лекциите за Албанија се скокаат кај неа :) Откако се актуелизира екстерното тестирање жената крена паника и почна да дава тестови. Првите тестови и беа комедија невидена со прашања од типот: Кралството ________ во ____ година направи _______, па ти чуди се што треба да стои на празните места :D До сега сигурно ги усовршила тестовите.

Не знам дали предходно пишав... Браво Корчагинци, по 5-ти пат докажавме дека сме најдобри во Македонија! (y)
Жаклина е информатика, таа по математика е Мими. Инаку не е дека не се учи ништо кај неа, ама дефинитивно не е за оние што сакаат ептен да навлезат во математиката. Сепак, ако ви треба математика во животот, а сте се паднале кај Мими, фатете решавајте повеќе задачи по дома. Тања биологија многу добро ја опиша.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Жаклина е информатика, таа по математика е Мими. Инаку не е дека не се учи ништо кај неа, ама дефинитивно не е за оние што сакаат ептен да навлезат во математиката. Сепак, ако ви треба математика во животот, а сте се паднале кај Мими, фатете решавајте повеќе задачи по дома. Тања биологија многу добро ја опиша.
И за Жаклина по информатика немам добро мислење. Мислењето ми е премногу субјективно, затоа и нема да пишувам за неа :)
 
Член од
16 септември 2011
Мислења
17
Поени од реакции
5
Еве за Биљана глеам никој не напишал(хемија).Часот кај неа ке ви биде опуштен у фазон као кај друг Раде.Единствено шо не е педофилка :P Кога сакате,како сакате ке си излегувате на часови тестови препишувања колку ти душа сака,дури ви завидувам на професорите шо ви се паднаа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom