СУГС Георги Димитров

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Знаете ли ја историјата на градбата на тоа училиште?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Знаете ли ја историјата на градбата на тоа училиште?
Бугароиду, бива ли бе секаде да се упикавате м. да ви е. во п.?
Знаеме како е настанато школото, со мука граџевинска. Ако сте донирале пари после земјотресот, фала ви многу. Тука завршува вашиот дел од приказната.

Мојот дел од приказната, започна пред 4 години, кога се запишав таму а заврши годинава, кога матурирав. Имам убави спомени, неколку професори што ги обожавам и вредат-македонски Лиле, англиски-Караѓозова и германски Анита. Ептен си ги сакам, ми се имаат најдено...
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Бугароиду, бива ли бе секаде да се упикавате м. да ви е. во п.?
Знаеме како е настанато школото, со мука граџевинска. Ако сте донирале пари после земјотресот, фала ви многу. Тука завршува вашиот дел од приказната.

Мојот дел од приказната, започна пред 4 години, кога се запишав таму а заврши годинава, кога матурирав. Имам убави спомени, неколку професори што ги обожавам и вредат-македонски Лиле, англиски-Караѓозова и германски Анита. Ептен си ги сакам, ми се имаат најдено...
Анита ми е класна :helou:
Како и беше името на Караѓозова?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Леле кажи и дека ја сакам и дека ќе и дојдам у посета за некое време!
(Мими се викам, мислам дека и` текнуе).Името на Караѓозова е Светлана.:helou:
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Леле кажи и дека ја сакам и дека ќе и дојдам у посета за некое време!
(Мими се викам, мислам дека и` текнуе).Името на Караѓозова е Светлана.:helou:
Ќе ја поздравам утре ако ја видам. Кој клас беше? За да и кажам да и текне.
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Ви доаѓаше "јапонецов" денес по училници? Се запиша некој?
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Бугароиду, бива ли бе секаде да се упикавате м. да ви е. во п.?
Знаеме како е настанато школото, со мука граџевинска. Ако сте донирале пари после земјотресот, фала ви многу. Тука завршува вашиот дел од приказната.

Мојот дел од приказната, започна пред 4 години, кога се запишав таму а заврши годинава, кога матурирав. Имам убави спомени, неколку професори што ги обожавам и вредат-македонски Лиле, англиски-Караѓозова и германски Анита. Ептен си ги сакам, ми се имаат најдено...
Е дори и за едно добро дело има навреди.Не сум го постирал за да провокирам или нешто друго.Просто ми беше интересно дали знаете.
След земетросот просто хора от БГ са го изградили како подарак ком граганите на Скопje.Това е се.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.922
Поени од реакции
831
Ви доаѓаше "јапонецов" денес по училници? Се запиша некој?
Кај нас дое јапонецот и оваа македонски Лиле го избрка чоекот коа почна да ни збори за Кавасаки...инече професорите ми се ете така да кажам добри...Англиски-Караѓозова Македонски-Лиле Физичко-Саша Хемија-една плава старка Физика-ниска исто стара со црвена коса Француски-Јуле најбоље и класна ми е Музичко-еден кул наставник заебанции цел час Информатика-Данијела Биологија-Ружица Историја-нз као се вика со црвена кратка косица не е лоша Географија-Анка пред пензија Математика-Атина ние сме нејзини сонциња хах и Ликовно-плава долга коса така нешо се вртат муабети му била жена на тој физичко Саша и тоа е мислам...Али најбољи чоек шо предава у Георги е Ристо по етика...доете еднаш со него да имате час и искачате насмеани 102,5 %!
Гарантирам!!!
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Кај нас дое јапонецот и оваа македонски Лиле го избрка чоекот коа почна да ни збори за Кавасаки...инече професорите ми се ете така да кажам добри...Англиски-Караѓозова Македонски-Лиле Физичко-Саша Хемија-една плава старка Физика-ниска исто стара со црвена коса Француски-Јуле најбоље и класна ми е Музичко-еден кул наставник заебанции цел час Информатика-Данијела Биологија-Ружица Историја-нз као се вика со црвена кратка косица не е лоша Географија-Анка пред пензија Математика-Атина ние сме нејзини сонциња хах и Ликовно-плава долга коса така нешо се вртат муабети му била жена на тој физичко Саша и тоа е мислам...Али најбољи чоек шо предава у Георги е Ристо по етика...доете еднаш со него да имате час и искачате насмеани 102,5 %!
Гарантирам!!!
Музичко неможе да ти е класна, машко е нели;)
Иначе ликовно е жена на другиот професор по физичко Пејко. На Саша жена му е Надица по информатика. На музичко твојот класен, жена му е Јасна по ангилски.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
јуле француски ипак не е машко нели ;) и мене ми беше класна и ме вадеше од секоја каша :)
 

Illusionist

Осквернатор
Член од
15 јануари 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Пазете се од Цеце физика највише. Историја ако ви е маца сите ќе имате 5ки и ќе учите 4 лекции у цела година. Караѓозова Ѕверка е без сомнение. А’Н’тина е феномен. А ЛИЛЕ... е за лиле немам зборови... за 4 години милијарда пати ќе ви се засвиѓа и милијарда пати ќе ви се одмили. баш ме интересира дали ќе има некој шо ќе ја надзбори... Лики РУЛЗ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom