СУГС Јосип Броз -Тито

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Лол, ни преместија екскурзијата за во понеделник (27ми септември) а пред 2 дена ни рекоа дека ќе биде на 18ти октомври.И цената се накачи на 12000 дека бил со 4 ѕвезди хотелот и имало вечера.Еден добар дел ги заебаа, дека имаа закажано за вадење на нов пасош на почеток на октомври...
:pos: В нема од вечера да видите. Демек у диско, демек на петање, бла бла бла...
 
П

Паган-др

Гостин
Кирца, од кај го знаеш хотелот кој е? Нас ништо ни немаат кажано, само дека тргаме на 5 у 18:30, а ни тоа незнам дали е точно...
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Кирца, од кај го знаеш хотелот кој е? Нас ништо ни немаат кажано, само дека тргаме на 5 у 18:30, а ни тоа незнам дали е точно...
Па да ти кажам ни ја не знам од кај слушнам за тој хотел,али од негде чув.
Осеќам ќе биде тапа организација па затоа и не идам.За пролетната здравје ќе видиме...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кирца, од кај го знаеш хотелот кој е? Нас ништо ни немаат кажано, само дека тргаме на 5 у 18:30, а ни тоа незнам дали е точно...
Ако тргнете пред 00 среќни сте. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ахх ептен криво ќе ми е што патуваат ноќе.Тоа највеќе го сакам.
Иначе све би дал во моментот за трампа Коле-Љубица..
Кога патувавме за Италија и назад од што беше долго патувањето не знаевме веќе ни што е ден ни што е ноќ :pos: Него мислев на пасоши додека се средат, па кој е тука кој не е, па професориве додека се стокмат - читај кој од нив колку штеки цигари носи (они се главни кочничари), па во автобуси ваму има место онаму нема.... :tapp:

Инаку да те прашам, Љубица кај тебе од клас сигурна сум дека веќе почнала да испрашува, плис кажи ми дека тебе не те прашала : ))
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Кога патувавме за Италија и назад од што беше долго патувањето не знаевме веќе ни што е ден ни што е ноќ :pos: Него мислев на пасоши додека се средат, па кој е тука кој не е, па професориве додека се стокмат - читај кој од нив колку штеки цигари носи (они се главни кочничари), па во автобуси ваму има место онаму нема.... :tapp:

Инаку да те прашам, Љубица кај тебе од клас сигурна сум дека веќе почнала да испрашува, плис кажи ми дека тебе не те прашала : ))
4 кеца уште одма.И да мене не ме испраша.Среќа немаше напишано во дневник предмети па најверојатно тмау ќе ги стаеше.Колку и да знаеш кај таа пак те фаќа страв.Прв час се изнајаде го.на за ромите.Кои се тие,немаат своја,држава,свој јазик,од сегде ги бркаат а пред нејзе ром.
Иначе стварно таа Љубица е збрцана со шестар или лажги се?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
4 кеца уште одма.И да мене не ме испраша.Среќа немаше напишано во дневник предмети па најверојатно тмау ќе ги стаеше.Колку и да знаеш кај таа пак те фаќа страв.Прв час се изнајаде го.на за ромите.Кои се тие,немаат своја,држава,свој јазик,од сегде ги бркаат а пред нејзе ром.
Иначе стварно таа Љубица е збрцана со шестар или лажги се?
Ти кажав дека тие што се од други националности (Роми, Албанци, Турци) ќе им ебе матер. Сега дека баш во втора се учи за Македонија, бетер е него што беше во прва (јас ја имав среќата да ја слушам две години). Сака се` да се знае од точка до запирка. Учи ги и бројките на население (само македонското), број на коњи, овци, патлиџани, зелки, кај се одгледуваат и слично. Вади на табла и се дере ама дерење од што прозорите се тресат :) Мој совет е да ја учиш прошлата лекција зошто секогаш повторувате и кревај рака за да те засака, да не те мачи на табла па ќе ти става петки некогаш и без испрашување. И не бегајте зошто еднаш кај мене во клас тие што и киднаа од испрашување им стави единици во дневник. Веднаш става во дневник кецови а петки плусеви таква работа само тефтер.

Прашав дали те има прашано зашто кај мене тие што ги праша во септември и нешто не знаеја ги прашуваше две години :) Иначе да, збрцана е со шестар, таков нацист кој трпи xD
И уште нешто, ако сакате да избегнете испрашување кај неа, прашајте ја што мисли за денационализацијата во земјава, како се внесува во тоа, цел час ќе си дрнда :pos:
Нешто што стресе кај мене:

- Вие двајца позади, не се вртете не правете муабет!!! (а позади тие двајца нема никој :pos:)
- Ученичка, го најде ли на Вардар на карта?
- (кога некој нема да знае нешто од материјалот за Македонија) Како не ти е срам да не учиш, кој да учи, Банту црнци ли да донесеме да учат за Македонија? :pos:
- (го прашува еден кај мене од што не штитат западните млади планини) Пааа професорке... од морските влијанија?? (а оваа) Друго..другооо ??!? и на овој не му текнува и оваа вика - од оние што се преку планината да не не населат и пцуе у себе :pos:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
После првото испрашување денес сите до еден ја пееја лекцијата.
Инаку уште нит кажале програма за Будимпешта,агенција и све друго важно мора да знаат кој ќе иде.Па дај да видам програма па ќе ти кажам ебате.
 

ScaryGirl

Lurker
Член од
19 јуни 2008
Мислења
303
Поени од реакции
4
оф леле и мене ми предава она :nesvest:
иначе на екскурзија стварно незнам дали да одам, дали вреди...или па на концерт, а за будимпешта цел живот имам :toe:
иначе сега го видов ова, значи стварно, на секој час колку ќе идат па колку ќе идат :uvo:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
оф леле и мене ми предава она :nesvest:
иначе на екскурзија стварно незнам дали да одам, дали вреди...или па на концерт, а за будимпешта цел живот имам :toe:
иначе сега го видов ова, значи стварно, на секој час колку ќе идат па колку ќе идат :uvo:
Во кој клас си?

Иначе денес ни ја дадоа програмата.Пишува тргнување во 16 и 30 пред школо.Хмм дали некогаш тргнувале пред школо зошто нешто ми кажува ќе го сменат тоа.
Сент Андреа некој си град ќе сме иделе.операта,ул Андраши,Ракочи и Ваци.Парламентот,Св. Стефан,кралска палата,зоолошка,крстарење низ дунав и уште нешто имаше..
Ајде кој бил во Будимпешта нека каже вреди ли да се иде.
 
П

Паган-др

Гостин
Кирца, нема зашто да не вреди да се иде. Истата програма што ја имаме ние ја имаа и трета и четврта само што ние нема да одиме во тропикариум пошто имаме ден помалце. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
оф леле и мене ми предава она :nesvest:
иначе на екскурзија стварно незнам дали да одам, дали вреди...или па на концерт, а за будимпешта цел живот имам :toe:
иначе сега го видов ова, значи стварно, на секој час колку ќе идат па колку ќе идат :uvo:
Никогаш не го вели ова. Баш напротив, за концерти имаш цел живот :wink:

Во кој клас си?

Иначе денес ни ја дадоа програмата.Пишува тргнување во 16 и 30 пред школо.Хмм дали некогаш тргнувале пред школо зошто нешто ми кажува ќе го сменат тоа.
Сент Андреа некој си град ќе сме иделе.операта,ул Андраши,Ракочи и Ваци.Парламентот,Св. Стефан,кралска палата,зоолошка,крстарење низ дунав и уште нешто имаше..
Ајде кој бил во Будимпешта нека каже вреди ли да се иде.
Се` од тука вреди да се види а ако сакате да купите нешто од Ваци и Ракоци спремете си повеќе пари од дома. Сепак, не фрлајте многу пари на бутиците на тие улици. Во трговските ги има истите продавници со пониски цени. На се` ова да одиш, мој предлог :)
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Луѓе се плашите од Љубица географија ???, жената која а ја отвори устата а гаф некој ќе истропа, дајте ви се молам, таа која јас учев во ЈБТ се сметаше за една од подобрите, не знам што станало со нејзе во изминативе години али ме чудите дека станала толку строга. Сепак мој совет е да не се плашите многу кај нејзе, има многу побетер таму од Љубица.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Значи да сумираме во секој случај будимпешта е вредна за парите и времето за патување.
ја си се пријавив па ќе видиме сеа
За ова нацистов по Географија,испрашува секој час и 2-3 не знаеа им вика ај сеа да не ви расипувам екскурзијата после нејзе ќе ви пишам кец.
Музичко многу замара а мисли дека уствари ние дома се убиваме од учење музичко.
Иначе програма за екскурзија
1ден поаѓање од скопјеВО(ова е официјална програма,не пишувам јас)во 16:30.Се патува преку табановце.
2 ден
Посета на сент андреа,пристигнување во будимпешта во попладневните часови,Сместување и слободно попладне.Крстарење
3ден
Појадок,панорамско патување низ градот,посета на зоо,во хотел,слободно попладне и забава во диско
4 ден
Појадок,напуштање на хотелот.Прошетка низ Ваци.Назад накај скопје и попатна посета на Шопинг центар.Пристигнување во раните утрински часови.
Тоа скопјево им е врв на програмата,иначе мислам да ги видам сите работи освен диското(за кое уште се мислам,зашто последниве неколку недели и од диска и од се ми е преку глава).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom