СУГС Јосип Броз -Тито

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ех, Џену изгледа тебе многу ти недостига гимназијава и стварно си се приврзала за неа. :) Можеби вака се чувствувам дека сеуште сум на почетокот, се ми е ново и ми недостига основното, не стегнаа, строго е, знам дека е средно ама чудно ни е, ме сваќаш најверојатно.:) Ама, јас уште се чудам зашто денес Љубица беше ТОЛКУ фина. Да не ни спрема нешто за следен час.:icon_mrgr: Едино има некои фацки во школово (зборувам за децата) што не можам да ги поднесам, а и има многу шмизлички , па некои си уфурани машки, ова често кај Турците се случува.
Само морам да си го пофалам класниот, Владо Гишковски беше мислам, имаме најзакон класен во цела гимназија!! А јас, глупава сакав во друг клас да се префрлувам. Поздрав.:)
Ми недостига зошто си направив многу пријателства и кога ќе се видиме често ни текнува на пример на некои глупости на екскурзија што се дешавале. Не само на мене, сите што пишуваат тука сакаат пак 4та, никој немал севкупно лоши спомени од ова место, ќе видиш :)
А за Љубица остај тоа што рекла така за лекцијата, научи ја.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Аоо, знае некој која е таа Весна по математика? Денес имавме прв час со неа, ми се чини како фина жена ама сепак.. Туку имавме денес и Хемија и Географија. Хемија ми е Олгица, значи женава од што толку тивко збореше одвај се разбираше. И од што незнаеше што да ни каже, онаква , амм ученици, ии што сакав да ви кажам.. На крај ни рече ако нема никакви прашања зборете си меѓу себе. Ние си збориме, оваа ни вика нели реков да е тишина?! Па на едно дете му викаше зашто му служеле компјутерите, да се криел позади нив.. Ццц, чувај боже жена. А географија, за чудо, денес сите очекувавме дерење а оваа ни влезе ко сонце да ја огреало, насмеана целата ни вика извинете ученици што доцнам, имаше проблеми со незнам таму што.. И ние сите се чудиме, што и е на оваа сега.:icon_mrgr: Не прозиваше, па нешто не потпраша и ја предаваше првата лекција и кога ја прашавме дали да ја научиме, ни рече не. Ние цели такви радосни и ни вика.. А знаете да читате на карта со една насмевка, неможам да ја опишам жими се. Ние, ахаа, дада, упрпани целите. Да, сите знаете кога сега ве прашувам ама ќе видиме утре, ќе ве прашувам на карта. Ае, господ нека е со мене.:icon_mrgr: А музичко Гелевска е една мрдната жена, во позитивна смисла. Сега за сега, се ми е збунувачко и ново, искрено и тешко ми е, сакам да си се вратам во основно ама тоа е, нема веќе назад.. П.С. Ако некој ја знае Каролина по македонски ако може да ми каже нешто за неа. А Маја англиски и не е така лоша, само збесна малце првиот час кога и закаснивме на час.:icon_mrgr:
Гелевска коа ќе ви вади некој битолски акцент.Добра е али идиотка е пак.Можеш да се снаоѓаш лесно наиспрашувања али пак многу нервира.Љубица ко Љубица секад влага насмеана на час али ќе видиш како мења однесување коа некој не знае.Е тогаш како ќе се упрпани.Сеа на прво испрашување ќе биде интересно.Ќе мислите ништо не е,нема да ја знае никој лекцијата ко што треба,и буквално сите ќе се молите да не ве испраша.
Иначе ја оваа Верче македонски не ја можам најискрено.Колку многу збори не е свесна.Со скратен час едвај издржав денес.
Иначе Цеце социологија е добра или се праи само добра на почеток?Таа латински Емилија е ваљда,нит добра нит лоша.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Гелевска коа ќе ви вади некој битолски акцент.Добра е али идиотка е пак.Можеш да се снаоѓаш лесно наиспрашувања али пак многу нервира.Љубица ко Љубица секад влага насмеана на час али ќе видиш како мења однесување коа некој не знае.Е тогаш како ќе се упрпани.Сеа на прво испрашување ќе биде интересно.Ќе мислите ништо не е,нема да ја знае никој лекцијата ко што треба,и буквално сите ќе се молите да не ве испраша.
Иначе ја оваа Верче македонски не ја можам најискрено.Колку многу збори не е свесна.Со скратен час едвај издржав денес.
Иначе Цеце социологија е добра или се праи само добра на почеток?Таа латински Емилија е ваљда,нит добра нит лоша.
Топ е Цеце, не замара, само најбитното го бара и од дискусии кај нејзе се вади оценка. Мене ми беше проектна по урбана, ама им предаваше на тие од мој бивши клас што отидоа на општествено. Сепак, се гледа дека не е тупаџија жената а такви луѓе поштувам. Среќа отиде Трајчевска во пензија не ја начекавте, е тек тогаш ќе видевте што е тупење (n) Супер си е Цеце, нема 200 лица ко Цеце биологија и Љуба Хитлер :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Љубица у какво расположение влезе,такви оцени и ке паѓаат тогаш.Ако е изнервирана ке реди кецови само евентуално петка ако некој се утепал од учење и све знае..Ако е расположена си става 2јчиња 3ки 4ки 5ки кецови многу ретко.Е сеа најчесто е нерасположена на првото испрашување за да покаже моќ онака па паѓаат 5-6 кеца тука,пази да не си у тие..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Љубица у какво расположение влезе,такви оцени и ке паѓаат тогаш.Ако е изнервирана ке реди кецови само евентуално петка ако некој се утепал од учење и све знае..Ако е расположена си става 2јчиња 3ки 4ки 5ки кецови многу ретко.Е сеа најчесто е нерасположена на првото испрашување за да покаже моќ онака па паѓаат 5-6 кеца тука,пази да не си у тие..
Ако знаеш се, нема 5ка, ако не знаеш ништо, имаш кец одма во дневник. Така и е нацистичкиот манифест :pos: А ако при испрашување се издереш чиста Македонија имаш 5ка цели две години :pos:
--- надополнето: Sep 6, 2011 4:09 PM ---
Ех, Џену изгледа тебе многу ти недостига гимназијава и стварно си се приврзала за неа. :) Можеби вака се чувствувам дека сеуште сум на почетокот, се ми е ново и ми недостига основното, не стегнаа, строго е, знам дека е средно ама чудно ни е, ме сваќаш најверојатно.:) Ама, јас уште се чудам зашто денес Љубица беше ТОЛКУ фина. Да не ни спрема нешто за следен час.:icon_mrgr: Едино има некои фацки во школово (зборувам за децата) што не можам да ги поднесам, а и има многу шмизлички , па некои си уфурани машки, ова често кај Турците се случува.
Само морам да си го пофалам класниот, Владо Гишковски беше мислам, имаме најзакон класен во цела гимназија!! А јас, глупава сакав во друг клас да се префрлувам. Поздрав.:)
Бишковски е, син му беше со мене у генерација :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Кај Љубица е невозможно се да знаеш.Зошто и да знаеш се,материјалот да го пееш дома,кога ќе излезеш на табла или од место а таа стои до тебе од страв почнуваш дел да забораваш со што и се зголемува стравот.Како до сеа некој не ја зачукал не знам.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
0
Физика ми е Надица Георгиевска, најверојатно таа со титулите.:pos:Ми се чини како многу фина жена, се гледа дека го сака предметот и се обидуваше да ни ја приближи што повеќе физиката за да ја засакаме.. Малку го тупеше и досадничка стана, ама ок е. Како да зрачи со позитивна енергија буквално.:) Туку, сме скокале сите денес кога начувме дека Сековска ќе ни предава биологија. Зашто до сега два пати губевме биологија, а сите до сега имале со Рада, Ачкоска нема да ни биде сто посто, така да Сековска ќе ни биде.. нешто била зафатена со втора година, со парадава нешто. Француски ми е Пандорка, фина жена можам да речам, осеќам дека ќе ја реметат овие од клас.. ама се гледа дека сака да ни пренесе знаење и ценам тоа. Љубица ко Љубица, денес имавме час со друг клас и прв час им беше со неа и избрка едно дете од час.. Маја по англиски е океј, ни добра ни лоша. Каролина по македонски, исто, добра е жената, немам замерки.:)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже нешто за Ксенија по хемија?
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
Treba da bide dobra..ke vi predava malce,ke vi rece aj napisete si plance u tetratka i ke si vleze kaj nejze vo kabinet,a za isprasuvanje nz kakva e
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Добро, дај некој шо бил на екскурзијата во Италија во 4та, да ми каже дали бевте во еден хотел и во кои градови бевте?Дебиливе од кај нас сакаат да ни преместуваат у Будимпешта за да сме биле у ист хотел сите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom