СУГС Јосип Броз -Тито

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е нова,во втора и половина на прва беше на породилно.Н е е баш стара.
Иначе има лесни тестови али знам испрашувањата беа жив гњавеш кај нас.
Ау ми текна која, знам :) Само сменила презиме, предаваше и на моја генерација :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Која Надица по физика? Иноваторката или таа постарата? Драган ми беше мене класен прва и втора, подобар човек во тоа школо амин, милион заебанции прави на час, може смешно ама има право за се што ќе каже. За Радмила имам кажано, другиве не ми предавале :) Која е оваа Маја по англиски, да не си отишла некоја?
--- надополнето: Sep 1, 2011 8:17 PM ---
На Радмила само прва година и ја даваат пошто не го знае материјалот понатаму хахахаа
маја е една од 5 те професорки по англиски што затруднеа..Совет:Не и глуми мангуп на час пошто става кецови па и 5ка да извадиш..Домашни работни носи и не би требало да ти прави проблем.Прилично глупичка е.
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
0
Џену, незнам која Надица.. Ама јас колку што знам има Нада и Надица, е сега нив им прочитале Надица па сега која е, што е.. Утре иам прв час биологија, па ако ми е Радето.. со среќа нека ми е понатаму. Имам и историја, ако ми е Драган тогаш супер работа.:)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Џену, незнам која Надица.. Ама јас колку што знам има Нада и Надица, е сега нив им прочитале Надица па сега која е, што е.. Утре иам прв час биологија, па ако ми е Радето.. со среќа нека ми е понатаму. Имам и историја, ако ми е Драган тогаш супер работа.:)
Драган коа испрашува,ќе почне од една редица и така сите по ред.Не иде по дневник туку само по редици.Ако не знаеш минус кој после можеш да го поправиш.Језда ќе пишувате реферати на часовите али во секој случај тој е во топ 3 професори во цело јбт.Пази се од Маја.Става минуси за домашни.3 мислам кец беа.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Епа, помина и овој ден. Си мислев јас којзнае што ќе биде, ама ништо посебно. Јас мислев подолг ќе биде тоа говорот на педагогот и директорката, ама се се' заврши брзо. Владо по физичко ми се падна класен, сега незнам кој точно ама не е ни битно. Ми се чини како фин човек, само што на сите класови им читале кои професори што ќе им предаваат, на нас не. Прашав едно девојче од осумката, зашто и нејзе и е француски втор јазик па најверојатно ќе ги имаме истите професори. Епа, еве ги..

Љубица Каревска по Географија. Мислам дека ќе се отрујам.:)
Биологија - Радмила Стројманова, Спорт - Владо истиот што ми е класен, Ликовно некоја Битракова, Физика - Надица, Хемија - Олгица Гавриловска, Математика - Лидија Филиповска (оваа некоја нова била, од оваа година предавала во ЈБТ) , Македонски - Каролина Јанчевска, Француски - Јовановска Пандорка , Историја - Драган Додевски, Англиски - Маја Борозан, Музичко - Силвана Гелевска и Информатика - Оливер Николаевиќ.

И сега.. добри наставници ми се трефнале, или слабо?
За љубица доволно се испишува у темава да не разглабаме понатаму, со радмила не ти се пишува добро (барем ја неам такво искуство со неа иако имав 5 на крај). Едноставно жената предава по 10 страни на час и кога испрашува неа не ја интересира што пишува во книгата туку бара да учиш од енциклопедии од интернет и ред други работи... Мене лани ми стави двојка за второ тромесечие зошто у книгата пишува лимфни садови, ама она тврди дека такво нешто не постои....
Со Владо за физичко нема да си имаш проблеми, ликовно секој час нова тема за цртање имате и на крај на тромесечие или на крај на полугодие ви ги бара сите цртежи да ги имате и ги проверува, а знам дека и од материјалот од книгата потпрашуваше по 2-3 прашања. Во главно не треба да имаш некој проблем со ликовно.
Од другиве професори што ти се паднале го знам само уште Драган историја. Мене ми предаваше у втора и верувај дека е најѕвер :D
За оценување не е многу строг, а на часови е цело време се шали и баш ми беше интересно историја у втора (не дека и другиве години не ми е интересно :D)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За љубица доволно се испишува у темава да не разглабаме понатаму, со радмила не ти се пишува добро (барем ја неам такво искуство со неа иако имав 5 на крај). Едноставно жената предава по 10 страни на час и кога испрашува неа не ја интересира што пишува во книгата туку бара да учиш од енциклопедии од интернет и ред други работи... Мене лани ми стави двојка за второ тромесечие зошто у книгата пишува лимфни садови, ама она тврди дека такво нешто не постои....
Со Владо за физичко нема да си имаш проблеми, ликовно секој час нова тема за цртање имате и на крај на тромесечие или на крај на полугодие ви ги бара сите цртежи да ги имате и ги проверува, а знам дека и од материјалот од книгата потпрашуваше по 2-3 прашања. Во главно не треба да имаш некој проблем со ликовно.
Од другиве професори што ти се паднале го знам само уште Драган историја. Мене ми предаваше у втора и верувај дека е најѕвер :D
За оценување не е многу строг, а на часови е цело време се шали и баш ми беше интересно историја у втора (не дека и другиве години не ми е интересно :D)
Според Радмила хепатитис Ц се добива од нечисти раце. Пуна е со киксови жената, просто да и се чудиш.:)

А класниот мој бивш е цар значи, ако те запомни по нешто не те заборава па што сака нека е, ќе си го носиш надимакот до крај. Едни две од кај мене не дојдоа еднаш, на слава биле во Куманово и од тогаш свадбарките ги викаше :pos: Леле која ѕверотина од човек, на екскурзија со него какви смешки паѓале :pos: Му викаме професоре пуштете го цедево и тој вика се што е латиница не пуштам :pos:

Вие што сте новиве кај Љубица првиве часови кажете и нешто у смисол ее професорке колку ќе беше јако државава „чиста“ да беше и 5ка имате до крај, загарантирано.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Која неорганизираност значи.Пола саат барав у кој клас сум.Нови листи,стари листи иди таму иди онаму....Едвај се снајдов ебате.И на крај испадна ко што ми кажаа дека Сузе ќе ми е класна.
Али највеќе се нервирам што Олга ќе ми предава.Очигледно многу ми имаат набиено комплекси за таа.Исто и Барби ќе ми предава и Верче македонски.Дај кажете за Олга,барби и Верче нешто зошто ми немаат предавано до сеа.
Комши, си го наебал со Олга и Верче ја да ти кажам:pos: Олга мене ми предаваше две години, учев и се преучував кај неа ама џабе коа од прва ме имаше фатено на пик и само двојки и кецови ми ставаше:D Гледај да седнеш во прва клупа коа иамте хемија, одма тука пред неа, тие во прва клупа скоро гарантирано имаат 5ки.За Верче, леле како ќе ве напињааа:pos: Класна ми беше две години и уште од сеа да знаеш дека е опседната со матура.Општо жената како и секој друг професор си бара прочитани лектири кои ќе ги разработувате на часови(глеј тогаш да бидеш активен пошто поише глеа активност него ли писмени), си бара да си учиш редовно и да си спремен секој час.Доколку си во тек со нејзиното темпо онда немаш гајле :D Али ти викам, за матура ќе ве срози в корен:D Тоа и е неа една од поглавните окупации :)))
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
0
Досега ја имав честа три пати да го видам нацистот, т.е Љубица Каревска по географија. Првпат кога ги читаа класовите, сите класни насмеани оваа со еден убиствен поглед јеботе ко децава нешто да и згрешиле. И денес ја видов пред врата на една училница и после класниов ни викаше да одиме да си земеме книги и влагаме и оваа Љубица не гледа онака луто и кога фати да се дере, I-9 што барате вие тука?! I-9, НАДВООР!! И после класниов не гледа ко покиснати пилиња сите и ни вика што е работата и ние не избркаа. Па, отиде и среди работа.
Инаку и денес немавме часови, не се запознавме со професорите, пак имавме само класен. И до сега колку што забележав, ок е овој Владо.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Според Радмила хепатитис Ц се добива од нечисти раце. Пуна е со киксови жената, просто да и се чудиш.:)

А класниот мој бивш е цар значи, ако те запомни по нешто не те заборава па што сака нека е, ќе си го носиш надимакот до крај. Едни две од кај мене не дојдоа еднаш, на слава биле во Куманово и од тогаш свадбарките ги викаше :pos: Леле која ѕверотина од човек, на екскурзија со него какви смешки паѓале :pos: Му викаме професоре пуштете го цедево и тој вика се што е латиница не пуштам :pos:

Вие што сте новиве кај Љубица првиве часови кажете и нешто у смисол ее професорке колку ќе беше јако државава „чиста“ да беше и 5ка имате до крај, загарантирано.
Драган никој не го викаше баш по име.За сите имаше надимак или друга верзија на името.
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
ајде и ја да пишам за професориве нешто.
Оваа година освен златко и боби(физичко) сите ми се нови.
Македонски(а и класна) ми е некоја Емилија.Јас оваа жена не ја знам ама ми изгледа интересна.Историја нова некоја,социологија цеце,физика олга,математика и останативе не ги запамтив :)
Прашањето ми е за класнава што жена е каква е како класна(ако некој има инфо)?
Кирца мислам дека и на тебе ти е Цеце
emilija makedonski mene mi bese klasna,zenata e top,lesno za pravdaanje casovi,vi predava neso u tetratki ke pisuvate,za isprasuvanje e boza,taka da ne beri gajle
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
0
Аоо, знае некој која е таа Весна по математика? Денес имавме прв час со неа, ми се чини како фина жена ама сепак.. Туку имавме денес и Хемија и Географија. Хемија ми е Олгица, значи женава од што толку тивко збореше одвај се разбираше. И од што незнаеше што да ни каже, онаква , амм ученици, ии што сакав да ви кажам.. На крај ни рече ако нема никакви прашања зборете си меѓу себе. Ние си збориме, оваа ни вика нели реков да е тишина?! Па на едно дете му викаше зашто му служеле компјутерите, да се криел позади нив.. Ццц, чувај боже жена. А географија, за чудо, денес сите очекувавме дерење а оваа ни влезе ко сонце да ја огреало, насмеана целата ни вика извинете ученици што доцнам, имаше проблеми со незнам таму што.. И ние сите се чудиме, што и е на оваа сега.:icon_mrgr: Не прозиваше, па нешто не потпраша и ја предаваше првата лекција и кога ја прашавме дали да ја научиме, ни рече не. Ние цели такви радосни и ни вика.. А знаете да читате на карта со една насмевка, неможам да ја опишам жими се. Ние, ахаа, дада, упрпани целите. Да, сите знаете кога сега ве прашувам ама ќе видиме утре, ќе ве прашувам на карта. Ае, господ нека е со мене.:icon_mrgr: А музичко Гелевска е една мрдната жена, во позитивна смисла. Сега за сега, се ми е збунувачко и ново, искрено и тешко ми е, сакам да си се вратам во основно ама тоа е, нема веќе назад.. П.С. Ако некој ја знае Каролина по македонски ако може да ми каже нешто за неа. А Маја англиски и не е така лоша, само збесна малце првиот час кога и закаснивме на час.:icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Аоо, знае некој која е таа Весна по математика? Денес имавме прв час со неа, ми се чини како фина жена ама сепак.. Туку имавме денес и Хемија и Географија. Хемија ми е Олгица, значи женава од што толку тивко збореше одвај се разбираше. И од што незнаеше што да ни каже, онаква , амм ученици, ии што сакав да ви кажам.. На крај ни рече ако нема никакви прашања зборете си меѓу себе. Ние си збориме, оваа ни вика нели реков да е тишина?! Па на едно дете му викаше зашто му служеле компјутерите, да се криел позади нив.. Ццц, чувај боже жена. А географија, за чудо, денес сите очекувавме дерење а оваа ни влезе ко сонце да ја огреало, насмеана целата ни вика извинете ученици што доцнам, имаше проблеми со незнам таму што.. И ние сите се чудиме, што и е на оваа сега.:icon_mrgr: Не прозиваше, па нешто не потпраша и ја предаваше првата лекција и кога ја прашавме дали да ја научиме, ни рече не. Ние цели такви радосни и ни вика.. А знаете да читате на карта со една насмевка, неможам да ја опишам жими се. Ние, ахаа, дада, упрпани целите. Да, сите знаете кога сега ве прашувам ама ќе видиме утре, ќе ве прашувам на карта. Ае, господ нека е со мене.:icon_mrgr: А музичко Гелевска е една мрдната жена, во позитивна смисла. Сега за сега, се ми е збунувачко и ново, искрено и тешко ми е, сакам да си се вратам во основно ама тоа е, нема веќе назад.. П.С. Ако некој ја знае Каролина по македонски ако може да ми каже нешто за неа. А Маја англиски и не е така лоша, само збесна малце првиот час кога и закаснивме на час.:icon_mrgr:
Во заблуда си :) ЈБТ е моментално најѕверска опција за средно, ќе си поминеш смешно и интересно со оглед на тоа колку се одлепени професорите таму кој во позитивна кој во негативна смисла а сепак ќе имаш диплома од една најелитните гимназии во државава :) Ќе видиш кога ќе заврши јуни, ќе сакаш да прекине распустот што побрзо зошто ќе ти недостигаат глупостите што се дешавале на испрашувањата кај Љубица, јавувањата за бомби, подмитувањата на Цаци чистачката и тн итн :)
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ех, Џену изгледа тебе многу ти недостига гимназијава и стварно си се приврзала за неа. :) Можеби вака се чувствувам дека сеуште сум на почетокот, се ми е ново и ми недостига основното, не стегнаа, строго е, знам дека е средно ама чудно ни е, ме сваќаш најверојатно.:) Ама, јас уште се чудам зашто денес Љубица беше ТОЛКУ фина. Да не ни спрема нешто за следен час.:icon_mrgr: Едино има некои фацки во школово (зборувам за децата) што не можам да ги поднесам, а и има многу шмизлички , па некои си уфурани машки, ова често кај Турците се случува.
Само морам да си го пофалам класниот, Владо Гишковски беше мислам, имаме најзакон класен во цела гимназија!! А јас, глупава сакав во друг клас да се префрлувам. Поздрав.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom