СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШЕ

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

damjan_ku

R1 LoVeR
Член од
4 декември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
2
Среќен Роденден на нашиот ангел Тоше
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Бебуле мое, никој досега не ме направил толку горда што сум Македонка, како ти. Те сакам*. А денешниов ден секогаш ќе го славам. Твој роденден, мој именден :back: .
 

filip_247

сељак...
Член од
30 септември 2007
Мислења
0
Поени од реакции
6
Среќен 27 роденден ангелу наш !!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Оф, 27 а?

Не сфаќам ни јас, како може да се слави роденден на некој кој веќе не е меѓу нас... али сепак, битен е фактот да знаеме што, ден е денес.
Денес не е денот кога ти посакуваме среќен роденден, денес е ден кога ја величаме твојата бесмртност.

Почивај во мир, Тошка.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ако веруваме во тоа што веруваше тој, треба да веруваме и дека не е залудно да му го споменеме роденденот, а и да му го честитаме, затоа што тој тоа ќе го види и слушне.

Ах Тоше ... ми помина болката, а сега го имам повторно тоа прво чувство како не е можно дека не си повеќе со нас. Цел ден гледав емисии за тебе, со празен поглед, со неверување во сите зборови ... не ме трогнуваат повеќе сите работи кажани за тебе, затоа што конечно ваљда се помирив со вистината и сакам без тага да ги слушам твоите песни, да го гледам твојот лик ...
Треба да престанеме со плачот, кукањето и жалењето. Време е да продолжиме да те славиме, без навраќање на тој трагичен настан во кој те изгубивме физички. Психички нема никогаш да се случи тоа, па заслужуваш повторно секој да се насмевне кога ќе го слушне твоето име. Заслужуваш тоа да не е пропратено со негативни мисли и зборови.
Голем човек беше и ќе останеш. Заслужуваш во тоа име секој човек кога ќе се сети на тебе да направи една добра работа, со што ќе го продолжи твојот пат. Заслужуваш секој да има научено од тебе да ги сака сите луѓе, да е хуман, да е добар, да е среќен и насмеан и да го сака животот.
Заслужуваш, па еве од мене една насмевка на твојот роденден и едно ветување дека колку што можам ќе бидам како тебе.:smir:

Уште еднаш, почивај во мир и нека ти е вечна славата! :pipi:
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Среќен Роденден Тошка

Не веќе меѓу нас , но доколку има Господ сигурно е до него.

Среќен Роденден Ангелу
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Му честитате роденден на човек кој не е повеќе жив, кој не дочека да си го прослави. И уште па среќен.


Јас само ќе кажам дека уште не ми се верува што се случи. Жално, тажно и трагично што прерано згасна неговиот живот. И знам дека на сите ќе ни остане во спомен, сите ќе си се присетуваме на нашиот Тошка, ќе го спомнуваме неговото име, ќе го гледаме неговиот лик и ќе го слушаме неговиот глас.
Вечен!
тотално си во право,роденден се слави на живи луѓе,на денешен ден можеме само да се потсетиме на тоа колку беше тој голем човек,колку ни фали,колку го сакаме...
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
22
Пред 27 години се роди еден ангел кој побудуваше насмевки, расположение, веселби кај сите нас!!! После 26 години не напушти и не гледа одозгора... Почивај во мир, ангелу наш наголлем!!!



Те сакам повеќе од било што!


:(
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
НЕ ГО СЛАВИМЕ ТВОЈОТ РОДЕНДЕН...ЈА ВЕЛИЧИМЕ ТВОЈАТА БЕСМРТНОСТ...ПОЧИВАЈ ВО МИР ТОШЕ !
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Почивај во мир најдраг и најмил наш Тоше
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Многу зборови напишана во темава, јас само ќе додам:

Тоше знаеш дека те сакаме.така?

Легендо не си свесен колку не боли што те изгубивме. Впрочем зборовиве овде кажуваат се.
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Не може да се каже нека му е срекен роденденот, малку е глупаво да му се слави роденден на починат човек, подобро нека го изберат денов како ден за неговиот спомен. На живите луѓе им се слави роденден но сепак нека му е вечна слава, почивај во мир секогаш ке го славиме твојот спомен.:icon_frow
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom