СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТОШЕ

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ќе останеш во вечно сеќавање, почивај во мир....

Ве сакам сите.....

 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Среќен Роденден наш ангелу..се надевам дека убаво се смести на небото и имаш прекрасен поглед кон нас доле..чувај не..нека твоите песни и понатаму не обединуваат..силно те гушкам и те бакнувам и оваа ноќ..нека ангелите заедно со тебе го прослават овој ден..ден на кој си се родил..ден на кој Македонија беше обележана заради твоето постоење а денес..ден на кој Македонија е обележана со уште поголема тага..Среќен Роденден Ангелу!!!!
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Среќен роденден ангелу!! Засекогаш меѓу нас..Те сакаме!!!!!!!!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Среќен роденден ангелче. :(:(

Те сакам.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
:cry::cry::place:Toшенце срекен роденден :cry:
не можеме да славиме без тебе, но можеме да се сеќаваме на тебе и со твоите песни да го поминеме денов!
те сакаме Тоше и засекогаш ќе бидеш во нашите срца!

 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
Златен мој,
еднаш ми рече:ивана се е онака како што требало да биде и некои работи неможе да ги промениме......
тогаш ти климнав со главата и ти се насмевнав, убедена дека не е баш така во животот....
Денес си велам дека можеби навистина така требало да биде, требаше ти да заминаеш за да осетиме билка, да се сплотиме и да почнеме да делиме, да сфатиме колку многу те сакаме и уште повеке дека ке ни недостигаш....
денес е ден кој требаше да го славиме без солзи....
денес е ден кога ке се спојат вечните спомени, твојата насмевка која секогаш ке плови низ нашите мисли.....
Ке живееш вечно,
ангелу мој,
ти кој секогаш ќе не чуваш,
ти кој секогаш најмногу знаеш да не сакаш....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе како среќен бе, како може да е среќен, срцево ми се кине, пак солзи ми дојдоа на очите кога ја видов темата! Вечна ти слава најголем МАКЕДОНЕЦУ, почивај во мир, вечно ќе те паметиме и во срца ќе те носиме!_ _ _ _ _ _ роденден брат:(
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Среќен роденден Тоше.
Вечно во нашите срца ќе си.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Му честитате роденден на човек кој не е повеќе жив, кој не дочека да си го прослави. И уште па среќен.


Јас само ќе кажам дека уште не ми се верува што се случи. Жално, тажно и трагично што прерано згасна неговиот живот. И знам дека на сите ќе ни остане во спомен, сите ќе си се присетуваме на нашиот Тошка, ќе го спомнуваме неговото име, ќе го гледаме неговиот лик и ќе го слушаме неговиот глас.
Вечен!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Му честитате роденден на човек кој не е повеќе жив, кој не дочека да си го прослави. И уште па среќен.


Јас само ќе кажам дека уште не ми се верува што се случи. Жално, тажно и трагично што прерано згасна неговиот живот. И знам дека на сите ќе ни остане во спомен, сите ќе си се присетуваме на нашиот Тошка, ќе го спомнуваме неговото име, ќе го гледаме неговиот лик и ќе го слушаме неговиот глас.
Вечен!
Човек никогаш нема да умри ако го чуваме во нашите срца. Тоше не е мртов.
И да, среќен нека му е, таму кај шо е.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
се надевам дека никогаш нема да те заборавиме,зошто ако сториме тоа го забораваме доброто и хуманоста,ќе забораваме кој сме и што сме на оваа земја,среќен роденден великану.апел до сите кои веруваат во доброто сакајте се еден спрема друг не мисли лошо на другиот до тебе,така повеќе му даваме почит на Тоше одколку со нашите зборови кои се забораваат,а неговите дела уште живеат.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
вечна ти слава!
некако, празно... црнила. ја зави македонија. ќе наполнеше 27 денес. да знаеш, не можеме да се помириме! :(
среќен роденден каде и да си.
...овој свет, минус тебе во него, малку е...

Fortune напиша:
Му честитате роденден на човек кој не е повеќе жив, кој не дочека да си го прослави. И уште па среќен.
му честитаа на хитлер роденден во една тема, па што? бев против, ама сега сваќам дека бев против само ради личноста.
ако треба да бирам на некој да честитам, што не е меѓу нас, тоа е тоше. не го сваќај така, гледај на друг начин.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Среќен роденден великану, почивај во мир :(
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Уште да ме истепате фали. Во случајов, не требаше да реагирате толку импулсивно, често нештата имаат две страни, толкувања.
Мразам кога ми ги превртуваат зборовите и смислата на она што сум го кажала. Испадна по вашиов муабет дека не го почитувам човеков :nesvest:

Ама, секако, не сакам темава да ја расипаме. Кој ме разбра, ме разбра. Кој не, тоа е тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom