СП 2018 - Група Ц (Франција, Австралија, Перу, Данска)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    56
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не бе ако, гледајте си досадно, јас кога “навивав“ второво коло да има изненаЏеЊе резултати, ми викавте не било фер/не заслужиле. Ако не играме ние, ми е гајле за кого било или не било фер.

Какво и да е, не се криви Данска и Франција за ова, им одговара на двете репрезентации, не се прости.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Греота за луѓето шо стварно платиле карта за ова денешно ѓубре од утакмица. Од Аргентина утепана да испаднат да дае госпот
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Не бе ако, гледајте си досадно, јас кога “навивав“ второво коло да има изненаЏеЊе резултати, ми викавте не било фер/не заслужиле. Ако не играме ние, ми е гајле за кого било или не било фер.

Какво и да е, не се криви Данска и Франција за ова, им одговара на двете репрезентации, не се прости.
Перу е веќе 0:2 значи Данска е 99 % во нокаут фаза, нема оправдување ова мртвило


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Перу е веќе 0:2 значи Данска е 99 % во нокаут фаза, нема оправдување ова мртвило


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па баш поради тоа де, нема зошто Данска да влага во дуели беспотребно и да ризикува повреда некој фудбалер, освен ако не сакаат да се прво место. Не гледаме прв пат вака општа куроболка на турнир кога им одговара на двете репрезентации.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Менди во 30 минути покорисен од Лукас во 240.. Фекир исто ако не му е стартер наредна нека се утепа пацерот.. Усман џабе го форсират не го бива
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Се надевам и двете ќе се клизнат у нокаут фаза.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Да ти ебам умрената сМРТ телевизија, дотолку ли немате уште еден канал да ја давате и другата утакмица и исто време па кој што сака нека си гледа.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Абе ене и на словенскана даваат само една а резултатот од другата стои на екран, незнам шо народ ќе бевме, само да се плачело.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Па баш поради тоа де, нема зошто Данска да влага во дуели беспотребно и да ризикува повреда некој фудбалер, освен ако не сакаат да се прво место. Не гледаме прв пат вака општа куроболка на турнир кога им одговара на двете репрезентации.
епа ме чуди пристапот на Данска, кога веќе знат дека се ојдени понатаму можеа да нападнат за победа и први да бидат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Абе ене и на словенскана даваат само една а резултатот од другата стои на екран, незнам шо народ ќе бевме, само да се плачело.
Na RTS 1 odese francija, na RTS 2 avstralija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom