СП 2018 - Група Х (Полска, Сенегал, Колумбија, Јапонија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    45
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уште се бунеше еј. Пола метар у гол влезена, дури кога ја запре со две раце пак беше у гол.
Ајде Хамес у второ и идете аикидо тренирајте.
Да да да, уште глуми мртов ладен и гестикулира не, не со прстот а фацата жар црвена од што лаже
 
T

Terroir

Гостин
Уште се бунеше еј. Пола метар у гол влезена, дури кога ја запре со две раце пак беше у гол.
Ајде Хамес у второ и идете аикидо тренирајте.
Не знае Јапонскиов голман изгледа дека штом топката помине линија му вибрира часовникот на судијата така да нема простор за грешка
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.602
Поени од реакции
7.201
J.Murillo што играше во Интер а сега е во Валенсија
Појма неам зошто не го викаат во репрезентација
Последно 2016 го викнале
И мене тоа ми е нејасно, очекував да биде прва постава, гледам го нема, си викам на клупа е, ни таму го нема. Ма да Мурило и во Валенсија беше почесто на клупа.

@Near може да каже повеќе за него.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Колумбијциве си ги проектираа Давинсон Санчез и Џери Мина за главни штопери(беше тука и Запата),ама им се повредија Запата и Мина не е 100 посто фит....
И мене тоа ми е нејасно, очекував да биде прва постава, гледам го нема, си викам на клупа е, ни таму го нема. Ма да Мурило и во Валенсија беше почесто на клупа.

@Near може да каже повеќе за него.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.758
Наместо фаул за Јапонија досуди фаул за Колумбија и падна гол...колку и да сакаш не е можно да спречиш гол по судиска грешка. Веројатно ВАР не се меша при одлуки за слободен удар, иако по оваа грешка падна гол. Фалкао сега кој ќе го трпи, 2 секунди после пак се фрли на терен. Многу цигани се овие од Јужна Америка на овие првенства, цел континент ми е одбивен секои 4 години.
Не може за се да се меша ВАР системот, убаво е објаснето каде и што реагира. Ако земеме за секој жолт картон, за секој слободен удар тогаш веќе ќе нема фудбал, ќе гледаме чисти глупости.

Интересна ми е оваа појава кај коментатори и рандом гледачи кои очекуваат во фудбалот сите грешки да бидат анулирани со ВАР технологијата и се потсмеваат иронично со истата, каде е сега кога ти треба бла-бла дрн дрн. Во секој спорт има судиски грешки и во фудбалот ќе има, едноставно поентата е да бидат намалени сериозните грешки кога имаме трагикомична ситуација каде што секој со телевизор пред себе гледа што се случило, само оној што суди не смее да погледне.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Оказаки во Лестер им служи за добивање прекини од секаде, се надевам дека може бар 10 минути да влезе, да видиме и Давинсон и компанија како ќе се снајдат на прекин :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Оказаки во Лестер им служи за добивање прекини од секаде, се надевам дека може бар 10 минути да влезе, да видиме и Давинсон и компанија како ќе се снајдат на прекин :D
Cancel that, мравка им пикна хедер измеѓу тројца :lolzz:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.737
И мене тоа ми е нејасно, очекував да биде прва постава, гледам го нема, си викам на клупа е, ни таму го нема. Ма да Мурило и во Валенсија беше почесто на клупа.

@Near може да каже повеќе за него.
Имаше некоја повреда 2-3 месеца,па после тоа никако не го земаше Марселињо,не знам зошто. Дури и Рубен Везо(4-тиот штопер) играше пред него. Наводно не се опоравил целосно,имал после таа повреда и неколку поситни повреди,ама медиумите у Валенсија шпекулираа дека не биле баш у најдобри односи со Марселињо.

Иначе свака част на Јапан,мада моја желба се Полска и Сенегал да поминат понатаму :D На @Ilumious мислам негде низ темиве и реков дека Колумбија не поминува група,џабе се потеа сите Колумбија јаки,вака-така..класична циганска селекција
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.304
Поени од реакции
12.669
Не ми е јасно оти Јапонциве не го земале Ритсу Доан од Гронинген, а земале некои анонимуси играчи од Гамба Осака.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Криво ми е што бев на работа па не ја гледав. Ајде сега едвај ги чекам Полска - Сенегал, осеќам ќе биде интересно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom