СП 2018 - Група Е (Бразил, Швајцарија, Костарика, Србија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.534
Поени од реакции
42.447
ГРУПА Е

upload_2018-5-23_11-59-35.png
Групата Е на Светско Првенство 2018 ја сочинуваат репрезентациите на Бразил, Швајцарија, Коста Рика и Србија. Голем фаворит во оваа група е Бразил, но секако и останатите репрезентации би можеле да покажат квалитет. Швајцарија има квалитетни играчи во својот состав, па би можела да му направи проблеми на Бразил во борбата за прво место. Овие селекции ќе сакаат да го избегнат второто место затоа што тоа би можело да ги вкрсти со Германија во следната фаза.


ДЕТАЛИ ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИИТЕ

БРАЗИЛ

upload_2018-5-23_12-10-8.png
FIFA RANKING: 2
Состав:
Alisson, Ederson, Cassio, Marcelo, Danilo, Filipe Luis, Fagner, Marquinhos, Thiago Silva, Miranda, Pedro Geromel, Willian, Fernandinho, Paulinho, Casemiro, Philippe Coutinho, Renato Augusto, Fred, Neymar, Gabriel Jesus, Roberto Firmino, Douglas Costa, Taison

ШВАЈЦАРИЈА

upload_2018-5-23_12-14-5.png
FIFA RANKING: 6
Составот сеуште не е објавен.

КОСТА РИКА

upload_2018-5-23_12-15-33.png
FIFA RANKING: 25
Состав:
Keylor Navas, Patrick Pemberton, Leonel Moreira, Cristian Gamboa, Ian Smith, Ronald Matarrita, Bryan Oviedo, Oscar Duarte, Giancarlo Gonzalez, Francisco Calvo, Kendall Waston, Johnny Acosta, David Guzman, Yeltsin Tejeda, Celso Borges, Randall Azofeifa, Rodney Wallace, Bryan Ruiz, Daniel Colindres, Christian Bolanos, Johan Venegas, Joel Campbell, Marco Urena

СРБИЈА

upload_2018-5-23_12-17-12.png
FIFA RANKING: 35
Составот сеуште не е објавен.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ

upload_2018-5-23_12-20-15.png

 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.626
Поени од реакции
8.826
Група на смртта?

Да им беше на Србија првата со Бразил сигурен сум дека ќе извадеа нерешено, вака ако немаат шанси за пролаз во последно коло....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.959
Поени од реакции
174.696
Што бидна со Свилар и Србија, нели ќе го повикаа? Есеноска памтам кога играа Манчестер со Бенфика ѓон пијаниот гостин на Арена, кој и да беше, кажа дека не бил повикан за Србија за тие репрезентативни натпревари кои следеа зошто не била документацијата средена на време и ќе бил повикан за натпреварите во 2018.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.189
Поени од реакции
1.276
Може да се додаде анкета (ко за група Ф што ставивте)?
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.804
Поени од реакции
3.351
Фан факт: Србија го смени селекторот кога веќе обезбедија пласман на Светското Првенство. Една од причините се наводно неговото неповикување на Милинковиќ-Савиќ во квалификациите. Мислам дека само они и Аустралија ги имаат сменето селекторите[DOUBLEPOST=1527441358][/DOUBLEPOST]
Што бидна со Свилар и Србија, нели ќе го повикаа? Есеноска памтам кога играа Манчестер со Бенфика ѓон пијаниот гостин на Арена, кој и да беше, кажа дека не бил повикан за Србија за тие репрезентативни натпревари кои следеа зошто не била документацијата средена на време и ќе бил повикан за натпреварите во 2018.
Што се однесува до Свилар уште се средува документацијата
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.074
Поени од реакции
13.880
Фан факт: Србија го смени селекторот кога веќе обезбедија пласман на Светското Првенство. Една од причините се наводно неговото неповикување на Милинковиќ-Савиќ во квалификациите. Мислам дека само они и Аустралија ги имаат сменето селекторите
и јапонците го сменија Халилхоџиќ.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.313
Поени од реакции
5.596
Brazil u top 3 bi gi stavil zaedno so Germanija i Francija kako top 3 favoriti. Najvijam za Srbija (i Hrvatska normalno). Ponatamu odat Srbija i Brazil.

Srbija - Brazil moj tip: 5-0 (Filip Kostic het trik i Mitrovic 2 torpeda od 30 metra)
 
Член од
21 март 2017
Мислења
121
Поени од реакции
75
Brazil u top 3 bi gi stavil zaedno so Germanija i Francija kako top 3 favoriti. Najvijam za Srbija (i Hrvatska normalno). Ponatamu odat Srbija i Brazil.

Srbija - Brazil moj tip: 5-0 (Filip Kostic het trik i Mitrovic 2 torpeda od 30 metra)
:pos::pos::pos:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.034
Поени од реакции
3.695
Изгледа јас сум еден од ретките што мисли дека Србија нема да покаже ништо и ќе испадне, а може ќе биде и последна во групата. Бразил и Швајцарија мислам ќе минат. Швајцарците може и да направат некој шок на почетокот, како против Шпанија во 2010.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.923
Поени од реакции
7.273
3 дена пред светско ќе се истребат на влагање во авион србиве, истиот авион ќе ги чека за назад да не арчат пари на керозин
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
3.405
Поени од реакции
2.545
Изгледа јас сум еден од ретките што мисли дека Србија нема да покаже ништо и ќе испадне, а може ќе биде и последна во групата. Бразил и Швајцарија мислам ќе минат. Швајцарците може и да направат некој шок на почетокот, како против Шпанија во 2010.
Такоѓе га делу мислење, по криминална група од ФФМ ти е ФФС, каков партиски олош раководи со таа организација за споредба ФФМ е пичкин дим, сменија искусен селектор кој што позади него имаше резултат, назначија селектор кој прв пат ке води било каков сениорски тим од таа причина со секој резултат а да не е дебекал сум задовоелн...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.111
Поени од реакции
19.321

Mladen Krstajic announces Serbia's 23 man squad for the World Cup. Marija Nastasic (injury concerns), Mijat Gacinovic, Nemanja Maksimovic and Aleksandar Jovanovic will not be in Russia.
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.804
Поени од реакции
3.351
Mијат Гаќиновиќ кој одигра 30 и кусур натпревари во Бундеслигата и даде неколку гола во квалификациите не оди, а оди радоњиќ, исто мислам дека имаше и подобри опции од грујиќ кој во Кардиф грееше клупа во целиот дел на сезоната, за во Ливерпул да не зборуваме, од трибини цела полусезона ги гледаше натпреварите
 
На врв Bottom