СП 2018 - Група Е (Бразил, Швајцарија, Костарика, Србија)

Кои две селекции ќе продолжат понатаму?


  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
7.256
Поени од реакции
6.414
Само шо сакав ова да го пишам, мораше да има место за Гачиновиќ, батето изигра супер во квалификациите, исто и Максимович требаше да добие шанса, овај Грујич Господ знај кај се наоѓа доби повик а Мијат не, штета а баш имам големо очекување од Србитр во Русија ама изгледа и тие се распад систем како нас


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.021
Поени од реакции
16.189
@Sasa Ilic @pixa Што се случи со таа генерација на српски фудбалери кои освоија младинско светско првенство 2015та под водство на Вељко Паунович?
 

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.615
Поени од реакции
6.356
@Sasa Ilic @pixa Што се случи со таа генерација на српски фудбалери кои освоија младинско светско првенство 2015та под водство на Вељко Паунович?
Половина се изгубија со прерани трансфери, други пробуваат да ги оживеат кариерите преку позајмици, а само Рајковиќ, Вељковиќ, Грујиќ, Живковиќ и Милинковиќ Савиќ ке одат на Светско (тука и педерот од селектор го изостаил Гаќиновиќ кој беше еден од најдобрите играчи на Ајнтрахт и постигна неколку гола во квалификациите и Максимовиќ кој не беше баш стандарден во Валенсија)[DOUBLEPOST=1527891340][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1527891410][/DOUBLEPOST]Уште на ова би додал дека списокот го креирале и менаџерите како и мафијата во сојузот...
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.468
Поени од реакции
20.456
Александар Митровиќ is on fire што би рекле

Aleksandar Mitrović this season:

Fulham: 20 games, 12 goals & 1 assist

Serbia NT: 10 games, 8 goals & 2 assists

Хетрик постигнал против Боливија денеска
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.788
Поени од реакции
8.588
Мој је избор Швицарска ипак. Ќе биде јака текма Срб-Швиц. Бразил лагано ќе ги изгази сите у групава ко сељак опанци.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.294
Поени од реакции
1.130
иначе на македоснки правописно се пишува Костарика, споено ;)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.468
Поени од реакции
20.456
Naše Kosovo je bilo u ratu sa Srbijom, zato će utakmica sa Srbima biti posebna, poručuje Albanac iz redova švajcarske reprezentacije Džerdan Šaćiri. Pre toga je na svom Instagram profilu objavio kopačke za SP gde je na jednoj bila zastava Švajcarske, a na drugoj zastava tzv. Kosova.

„Gest sa zastavom Kosova na kopački nisam shvatio kao provokaciju. To je njegova stvar i ne treba da me interesuje. Nešto drugo mi je čudno. Svi se oni razmeću tom zastavom, a onda odbiju poziv da igraju za njihovu reprezentaciju. To dovoljno govori o njima. Ako već toliko vole Kosovo, zašto brane boje drugih zemalja? Za Šaćirija znam da je van terena dobar momak i suguran sam da će tokom meča sve proteći u duhu fer-pleja. U svakom slučaju, njihovo je da obuju te kopačke i da se slikaju, naše je da odigramo što bolje umemo i da ginemo u svakom duelu kao da nam je poslednji u karijeri“, rekao je Aleksandar Mitrović za Mondo.rs.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.256
Поени од реакции
6.414
Оти тогаш не оди за Косово да игра тој хобитот, пола репрезентација одбија да играт за Косово и Албанија сега пуфки ќе продават.
Стандард ако постигни гол некој од нив ќе мафта со рацете као демек орелот.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.329
Поени од реакции
44.563
Океј се Албанците бе, сите они за Косово све би дале, али не и фудбалска кариера со учество на ЕП и СП.
Сакаат да се искупат за сите цркви и гробишта со крст што ги уништуваат, па сеа на груда го носат и око не им трепнуе.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.231
Поени од реакции
3.453
Половина се изгубија со прерани трансфери, други пробуваат да ги оживеат кариерите преку позајмици, а само Рајковиќ, Вељковиќ, Грујиќ, Живковиќ и Милинковиќ Савиќ ке одат на Светско (тука и педерот од селектор го изостаил Гаќиновиќ кој беше еден од најдобрите играчи на Ајнтрахт и постигна неколку гола во квалификациите и Максимовиќ кој не беше баш стандарден во Валенсија)[DOUBLEPOST=1527891340][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1527891410][/DOUBLEPOST]Уште на ова би додал дека списокот го креирале и менаџерите како и мафијата во сојузот...
Што тропаш глупости, дали само случајно плукате по сите од звезда играчи, па дали имаш една утакмица изгледано на Родиќ и Радоњиќ кои што првиот имаше феноменална сезона и ке е замена за Коларов, додека другиот искида посебно на евро утакмиците со келн, краснодар, спарта, бате... И ти ми велиш дека не заслужиле позив , а заслужил гудељ со настап во бизнис лига во кина, фејса кој ниту неговите дома незнаат каде игра и сулејмани , мислам разбирам да си звездомрзец , ама толку да труеш тоа неможам да го сфатам, рецимо јас немам проблем и поради талентот кој го поседува живковиќ што е повикан иако потекнува од партизан, а притоа има далеку помалку одиграно и покажано од радоњиќ...али кај вас мора да се плука по све што е црвено у бело, за вас сатанистички секташи се пичкин дим.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.468
Поени од реакции
20.456
U razgovoru sa srpskim novinarem Kolarov je istakao šta mu smeta kod naših ljudi.

„Retko s kim, biću drzak, ja u Srbiji mogu da pričam o fudbalu, o tehničkim stvarima, jer mislim da nsimo na istom nivou. Fudbal je specifičan, jer ljudi gledajući misle da znaju, što je totalno pogrešno. To je generalno problem kod nas u svemu. Naš je narod došao do toga da može da pljuje Novaka Đokovića, da ne pričamo o reprezentaciji.Mislim da bi svi trebali da damo nešto više, da je najlakše pričati loše. Daj da vidimo šta možemo da uradimo dobro, da svako od sebe da krene u bilo kojoj sveri života da vidi da uradi nešto bolje. Reprezentacija je opet specifična, kao i naša država, jer mi živimo van naših uslova, mislim i na materijalno, ali i na sve ostalo. Evo došli ste kod mene u Rim, vidite kako se živi ovde, i onda kada se dođe kod nas, ima i tu frustracije, kod nas i ne kažem da su fudbaleri bili pravi primeri nekog normalnog života kada se radi o reprezentaciji.“, rekao je Kolarov.

Kolarov opleo i po medijima.

„Razumem opet situaciju da mediji, rade stvari koje njima prodaju novine, koje će da čitaju što im je zanimljivo, ali meni nije već zanimljivo kada dođem za reprezentaciju, da mi stoje ispred vrata, 30 novinara da vide kojim sam kolima ja došao i šta sam obukao. Mihael Balak je novinarima jednu stvar rekao pre ne znam koliko: „Ja da radim svoj posao, kako ga vi radite, ja bih igrao fudbal u trećoj ligi. Možda je to neka definicija, trenutno našeg stanja u novinarstvu.“

Defanzivac Rome se osvrnuo i na temu „kapitenska traka“.

„Što se tiče promene kapitena. Ja sam 11 godina u A reprezentaciji. Bio sam tamo sa Banetom kada je on bio kapiten, vidim da se priča da sam ja prijatelj sa ovima. Mislim da je priča čista fudbalska, da su selektor i direktor reprezentacije odlučili da Bane više ne bude. Meni su dali tu šansu da budem kapiten. Meni iskreno, znači. Lagao bih da mi ne znači da budem kapiten reprezentacije, ali mi nije to nešto što će mi promeniti karijeru, jer ja sam u svojim završnim godinama.“, zaključio je Kolarov.

:bravobe:
 
На врв Bottom