СП 2014 - Група Х (Белгија, Алжир, Русија, Ј. Кореја)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Браво Алжир, Акинфеев потврдува зашто не брани во јакиве лиги.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
А Илумонуеигуњерус во експертската анализа го пишала Акинфеев дека ќе биде мвп во групава. :pos::facepalm:

Не знам што му се дешава, квалитетен голман е ама претерува со кикосвиве, муви бркаше сега. :tapp:

Кога сме кај екперстките мислења ми се лоши коа ќе видам кои небулози сум ги пишувал. :sick:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А Илумонуеигуњерус во експертската анализа го пишала Акинфеев дека ќе биде мвп во групава. :pos::facepalm:

Не знам што му се дешава, квалитетен голман е ама претерува со кикосвиве, муви бркаше сега. :tapp:

Кога сме кај екперстките мислења ми се лоши коа ќе видам кои небулози сум ги пишувал. :sick:
па кој друг да го пишеш од групава, најдобриот им се повредил, за грев се :facepalm: на ЕП малце фалеше солза да ми потече за нив кога ги елиминираа од групна фаза ама сеа сакам да испаднат.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Zasluzhuvaat Korea gol da dadat.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
па кој друг да го пишеш од групава, најдобриот им се повредил, за грев се :facepalm: на ЕП малце фалеше солза да ми потече за нив кога ги елиминираа од групна фаза ама сеа сакам да испаднат.
Ja Хазард го пишав, и тој е очаен.[DOUBLEPOST=1403818154][/DOUBLEPOST]Лоши се Русиве, не знам кој му кур бизнис на Капело...

Џагоев, Денизов, Жирков, Кержаков на клупа а стартери му се Глушаков, Самедов, Ешченко и тој еден од Том Томск.

Божем е селектор на Бразил па нема врска дали Алвеш или Маикон ќе му игра. :facepalm:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Лодигин годинава е кока кола за Акинфеев,па и Рижиков чак би бил подобра опција,ама тоа е ко се иде со главата у зид.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Do utre da se igra Rusite ne davaat gol...Me razocharaa u pichku majchinu..neka dadat alzhircive gol i da se iskluchm od prenosot..............
 
R

Rigel Kent

Гостин
Акинфеев и голманов на Јужна Кореја се во конкуренција за најлош голман на првенството.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom