СП 2014 - Група Ф (Аргентина, Босна и Херцеговина, Иран, Нигерија)

P

pepito*

Гостин
ќе збориме кога ќе пројдат група и ќа налетаат на тактички спремна репрезентација.ако не ти се допаѓа моето мислење,слободно заобиколи ме,не ми исправај криви дрини.
Зборуваш во стил Баба Ванѓа, ако ги имаш гледано репрезентациите кажи што ти се допаѓа, што не. Ако ти се темели мислењето на 2010 светското, тогаш кај тераме. Репрезентативниот фудбал, како и клубскиот многу се менува, чист пример тогаш Интер твој беше прв во Европа, сега каде е ?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
ќе збориме кога ќе пројдат група и ќа налетаат на тактички спремна репрезентација.ако не ти се допаѓа моето мислење,слободно заобиколи ме,не ми исправај криви дрини.
Аргентина , односно Диего Марадона кога ги водеше пред 4 години е тогаш ПОЈМА НЕМАА на тактички план.. Сега друга песна се пее, немој да мислиш напаѓачки ориентирани се и ќе дојде европска репрезентација и со контри ќе ги исплеска .. Ти друже последниве 2 години не верувам дека си гледал утакмица на Аргентина ама онака буквално ЦЕЛА утакмица да ја изгледаш па за да правиш муабет дали Аргентина била или не била тактички подготвена ... Сабела не е Марадона ...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
како што реков,ќе збориме кога ќе пројдат групи и ќе налетаат на некоја тактички спремна репрезентација попут Германија,Шпанија,Италија,Бразил.

Не ми се бламирајте многу,ги победиле факинг Перу на два пати со по 4-0 и ајдееее најјаки се,ќе се прошетаат до титулата светски првак.

Клупскиот и репрезентативниот фудбал се два сосем различни фудбалски поими.
Сабела не бил Марадона,абе да се изнасмее човек.Ок еве Сабела е појак тактичар од Марадона,ама со кој играчи ќе им се спротистави да речеме на Шпанците,пошо Бразил ќе ги искине у поим,го тргам на страна.

У одбрана со Демикелис,со Басанта,со Фернандез,со Гаго,со Макси и со Ромеро на голот,со Рохо на принудна позиција,со Рики каменот,со некојси Аугусто од Селта .
Добри сте,ама намалете со менаџерот малце.

Неам ништо против Аргентина,ама брдо фудбалери не се повикани на сметка на набројаните,а три пати подобри се од нив и повеќе од нив заслужуваат место во репрезентација,ама ок јас бладам тука,не сум ја гледал Аргентина како игра.
Аргументи левел идиотизам и ренесанса.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Абе кој кур се овие Атлетико Мадрид со ботови како Миранда и Годин во одбрана, Филипе Луис лев бек (Максвел хаха) и неуспешното крило Хуанфран. Па уште да го додадеме позајмениот искористен дупнат Куртон од Челзи. А Габи и Марио Суарез само нивните дома знаат дека играат фудбал...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Just pass the ballj to Missi :D

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.132
Поени од реакции
21.037
Овде уопште нема miss, не знам како може да биде најстрашното промашување, кога Меси не ја ни допре топката.
Ова видео може да конкурира како најдобар одбранбен потег на играчот на Тринидад и Тобаго!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Овде уопште нема miss, не знам како може да биде најстрашното промашување, кога Меси не ја ни допре топката.
Ова видео може да конкурира како најдобар одбранбен потег на играчот на Тринидад и Тобаго!
Замисли кој наслов ќе донесе поголема гледаност :icon_mrgr:
А Ди Марија беше во мртов агол скоро, па мораше да подаде.

А за овој од одбрана секоја чест мора да се каже. 99 % од фудбалерите само ќе гледаа и немаше ни да се потрудат да се вратат во одбрана, кога противникот има таква ситуација :cuc:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Riki Alvarez !!! И после Аргентина биле слаби ..
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Riki Alvarez !!! И после Аргентина биле слаби ..
Не се курчи. :D
Реално денеска не изиграа на ниво, ова беше последна контролка пред турнирот а стариот си пробуваше 3-4-3 со резервен тим.
Не знам каква е оваа одлука да се изиграат само 2 утакмици пред светското, една со аматерска репрезентација а друга со слаба.. Требаше барем уште 2 утакмици една со некој сличен противник Англија на пример и една афричка селекција Гана рецимо.

Денеска 3-4-3 интересна постава, Фернандез-Маске-Басанта.. Аугусто-Перез-Биља-Рохо... Макси-Рики-Лавеци, после се откако се повреди Биља Маскерано влезе во средина а Кампањаро отиде десно во одбрана.

Биља се повреди, не знам колку е сериозна повредата исто и таа на Паласио од онојпат.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Naviвачки, тука имам проблем.
Али добро. Настрана вашиот и светскиот скептицизам, очекувам Иран и Bosna да идат dalje.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.132
Поени од реакции
21.037
Одлична работа врши Маскерано. Се враќа назад, како трет стопер, изнесува топка напред подобро од сите дефанзивци кои ги има Аргентина и каква топка пушти за напаѓачите, што резултираше со гол.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Oдличен играч е Маскерано само на Филе свињата не му се свиѓа.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
1. Аргентина
2. БИХ
3. Нигерија
4. Иран
Аргентина е убедливо најсилна репрезентација во оваа група, и ќе пројде без проблеми. Тесно ќе е меѓу БИХ и Нигерија, ама мислам дека БИХ има подобар технички и тактички квалитет него црнгелите. Иран, белки ќе успеат да освојат барем бод, колку да не ги камшикуваат хомеиновците дома.
Ќе си навивам за БИХ, пошто нели балканци :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Овака еден тип од мене.
Старата моја дома, клетвар невиден што увек погодува резултат вика 2-1 за Босна.
Со Хрватска ради нејзе фатив ливче точен резултат 3-1.....па сеа само да ви пренесам да си знаете. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom