СП атлетика - Берлин 2009

Статус
Затворена за нови мислења.

VIP

Член од
20 мај 2009
Мислења
100
Поени од реакции
24
Ненормален човек. Што е многу - многу е!!!

Usain Bolt 9.58 New World Record!!!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Нов светски рекорд друже.

А овој коментаторот сврши на Болт .

Друже за 100 метри со 38-39 чекори(толку ги избројав јас на replay) рачунај ти колку е тоа а и ќе ти помогнам тоа е 2.59 метри еден корак.

Излези надвор и пробај како иде тоа.
Поз без навреда
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
aaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Што реков ............:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::nesum:

9.58 сега па никогаш повеќе ....Историја
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Бррррравоооо!
Што трка ќе беше оваа, дури петмина трчаа под 10 секунди
Болт легенда:eek:lee:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ненормална работа. Браво Болт само се надевам дека си "чист".
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
USAIN BOLT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Болт може и уште подобро, али прашањето е колку ли подобро?? :vozbud:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Не е во ред нешто со него..има само 22 години .. и Тајсон Геј беше добар 9.71 нов рекорд на Америве.... али БОЛТ ги уби .
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Има 22 години стариот рекорд беше 9,69 сега го соборе за 11 стотинки 9,58 нема поголем спортис од него жива легенда.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Друже за 100 метри со 38-39 чекори(толку ги избројав јас на replay) рачунај ти колку е тоа а и ќе ти помогнам тоа е 2.59 метри еден корак.

Излези надвор и пробај како иде тоа.
Поз без навреда
Добро и ?Во ниеден пост немам напишано дека не го поштовам или дека нема квалитети Болт. Дури и напоменав дека е во страшна форма.
Во страшна форма е Болт. 90% поставува ново најдобро време.
Сосема очекувано, како шо напишав вчера. Се знаеше дека ќе постави нов светски рекорд. Молња.
Јас сум против коментаторот кој наместо да ни кажи некој корисни информации од минатото или идните планови на Болт.. тој свршва на него и по 10 минути од трката. Знајме дека сака да ја забавува публиката, дека не забави на крајот и дека трча ко луд. Кажа еднаш, не мора 100 пати да повторва.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.470
Поени од реакции
13.963
Болт кога бил како дете, сигурно во тие пустелии бегал од леопарди. Затоа сега е толку брз. :tv:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас сум против коментаторот кој наместо да ни кажи некој корисни информации од минатото или идните планови на Болт.. тој свршва на него и по 10 минути од трката. Знајме дека сака да ја забавува публиката, дека не забави на крајот и дека трча ко луд. Кажа еднаш, не мора 100 пати да повторва.
Е добро де што има врска тоа не ми е јасно ако нешто те интересира отвори интернет ќе најдеш се за Болд. Во тие моменти тешко е да се се контролира човек јас да бев на стадион ќе полудев. Тој е барем еден добар коментатор од сите останати.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Добро бе како е можно да помине 100 метри за 9,58 секунди, стварно ми се чини невозможно е ова, секоја чест за Болт ѕвер, толку опуштен човек, и Пауел не беше лош.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom