СДСМ очекува минимум 20 градоначалнички места

Дали мислите дека е реално СДСМ да очекува од 20 до 30 градоначалнички места?

  • Да

    Гласови: 50 24,0%
  • Не

    Гласови: 158 76,0%

  • Вкупно гласачи
    208
Статус
Затворена за нови мислења.

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
немој бе:D барем тука сум јас..знам...не знам точно колку мандати има поминато ама повеќе се....
tocno se eden ima

pred toa poverenik bese buzle vo telekom
ped toa minitser i direktor na carina


pred toa bese dimce toskovski sdsm
pred toa ivan tabakovski sdsm


a inaku i jas sum tuka )))
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Јас пак мислам ...дека баш Струмица нема да биде ниту еден од посочените броеви..од комуњарскиот список на желби (нереални) секако..
:pipi:
Само на сон тоа ќе се случи ! Бидете сигурни дека Заев тепа и ќе добие нов мандат . Сите ја знаеме Бонева, се шират разни муабети низ чаршиите:smir: Сите кој како дознал за сообраќајката викат зошто наместо да не останала ама тоа ти е ... Клетви од народот и баш незнам како не и е срам да се кандидира :toe: Мислам дека ќе добие катастрофален пораз во Струмица !
:vozbud:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Само на сон тоа ќе се случи ! Бидете сигурни дека Заев тепа и ќе добие нов мандат . Сите ја знаеме Бонева, се шират разни муабети низ чаршиите:smir: Сите кој како дознал за сообраќајката викат зошто наместо да не останала ама тоа ти е ... Клетви од народот и баш незнам како не и е срам да се кандидира :toe: Мислам дека ќе добие катастрофален пораз во Струмица !
:vozbud:

Значи Зајко ќе победи од што Бонева не ја бива???
А другите општини во Струмичко???
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Да мислиш,да сереш и цвеќе да береш не е исто,она што тие очекуваат и она што народот ке одлучи се сосема 2 различни работи? :raz:
 
S

smart ass

Гостин
Тешко тешко...
И јас можам да очекувам дека ке дојде на врата кај мене Бил Гејтс и ке ми поклони $:vozbud:1.000.000.... само незнам кога. Така и овие со градоначалниците.

Незнам какво е расположението во Струмица и дали Заев ке добие повторно, но ако не добие, ке биде катастрофален удар за СДС.
da isto i jas se prasuvam sakam da im gi vidam bas facite na esdeesovci ako zaev ne pobedi vo strumica :wink:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Definitivno i povekje od jasno e deka SDSM nema kapacitet da dobie 20 gradonacalnicki mesta i toa prasanje treba da se stavi na strana.

E sea podobro prasanje bi bilo dali VMRO-DPMNE ima sili i kapacitet posle brukive so mlekarive,teniskite igralista,kupolite,bruto platite,zeleniplavi, crveni recepti,spomenici,vostani figuri,spomen kuki,muzei na VMRO revolucii, da dobijat 10 gradonacalnicki mesta???

Vi velam VMRO-SDSM isti K.r drugo pakovanje isti gomna se isti ligusi isti razbojnici i hostapleri koi narodot Makedonski i Makedonskata drzava ja donesoa do definitiven kolaps na sekoe mozno pole!!!

Alal da vi e kako mozete da bidete taka partiski zaslepeni i da ne mozete da vidite deka drzavata e najmnogu zagrozena bas od partiite na koi najvazen i edinstven prioritet im se partiskite interesi i sekako foteljite bez koi se kako ribi na suvo.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Значи Зајко ќе победи од што Бонева не ја бива???
А другите општини во Струмичко???
Во другите општини тешко. Имаат минимални шанси. Сепак тоа се селски општини каде населението претежно се занимава со земјоделие, па имајќи ги во предвид мерките преземени од страна на владата за поддршка и субвенционирање на земјоделските производи мислам дека немаат шанса. Да не го заборавиме и игнорантскиот однос на СДСМ дури беше власт кон земјоделците - тоа во овој крај има големо значење (потсетете се на протестите на тутунарите во текот на 2006 г.). Реално би победиле во Струмица и по некаква случајност (!????) во уште една од останатите три општини.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Пак лошо сонувале изгледа реално 5 највеќе може да очекуваат:wink:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
И македонската јавност очекува од СДСМ да се реформира и да го отфрли митот за Бранко но сега за сега тоа е пуста желба.Таква е и желбата на Заев
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Ке видиме ..желбите се едно реалноста друго но според мене 10-15 можеби
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
СДС очекува 20 градоначалнички места ама и со 3-4 би требало да биде презадоволна.:toe:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Г-дине Заев, а за возврат што ние од тебе да очекуваме?
Не се крсти во Заев ако дојде СДСМ на власт него во Бранко,Шутка мал ќе им биде на ДПМНЕ,слушнав за Груевски посебна просторија и соба се градело.

СДС очекува 20 пратенички места ама и со 3-4 би требало да биде презадоволна.:toe:
Не заебавај може ова ДОМ е па со 2-3 пратенички места да е задоволна партијата :tapp:

Само на сон тоа ќе се случи ! Бидете сигурни дека Заев тепа и ќе добие нов мандат . Сите ја знаеме Бонева, се шират разни муабети низ чаршиите:smir: Сите кој како дознал за сообраќајката викат зошто наместо да не останала ама тоа ти е ... Клетви од народот и баш незнам како не и е срам да се кандидира :toe: Мислам дека ќе добие катастрофален пораз во Струмица !
:vozbud:
Од најнови гласини разбрав во Скопје денеска дека и спремаат ликвидација на самиот митинг на Бонева,членството планира да ја каменува и да ја центрира со столици на бина.

Пак лошо сонувале изгледа реално 5 највеќе може да очекуваат:wink:
Немој така за ДПМНЕ!

од комуњарскиот список на желби
Комуњарскиот список барај си го кај Маневски и Двоцевски.Едни од најголемите комуњари ви се во партијата,пред очи ви се и не ги глеате па што преостанува за поситните риби во ДПМНЕ.
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
вака .. јас сум неутрален едноставно си кулирам моите мислења не се партиски обоени но мислам дека сега Вмро е доминантна партија во Македонија но и не треба да биде премногу конфорна бидејки погрешен потег и се меењат работите народот е променлива величина али тоа е друга приказна се надевам дека ке имаме мирни избори а кој ке победи нека победи али само да се оценаат како демократски и мирни без насилство па да им затниме устата на ЕУ и да чекаме нови Бенч маркс или некоја нова лудорија :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom