СДСМ очекува минимум 20 градоначалнички места

Дали мислите дека е реално СДСМ да очекува од 20 до 30 градоначалнички места?

  • Да

    Гласови: 50 24,0%
  • Не

    Гласови: 158 76,0%

  • Вкупно гласачи
    208
Статус
Затворена за нови мислења.

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
И во Охрид ќе биде тесно помеѓу Петрески и Нанче.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
за Карпош се заебале
а кога сме кај бројката ако освојат 5 нека се радуваат
имајќи ја предвид ситуацијата во која е сега сдс и нивниот кадар интелегнцијата и 5 можеби се премногу
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
за Карпош се заебале
а кога сме кај бројката ако освојат 5 нека се радуваат
имајќи ја предвид ситуацијата во која е сега сдс и нивниот кадар интелегнцијата и 5 можеби се премногу
Ако прогнозираш 20 а освоиш 5, тоа е добра прогноза (во политиката)...
Незаборавај дека САМОПУМПАЊЕ на рејтингот влијае врз независните гласачи...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ако прогнозираш 20 а освоиш 5, тоа е добра прогноза (во политиката)...
Незаборавај дека САМОПУМПАЊЕ на рејтингот влијае врз независните гласачи...

кога станува збор за локални избори поголемиот дел од народот ги знае кандидатите многу добро, значи не ги гледа само на тв, така да многу е грешно да се смета дека ќе издејствуваат на независните гласачи со самопумпање на рејтинг
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Го слушам Зеав во интервју за Алфа , вели дека очекуват од 20 до 30 градоначалнички места...
Дали ова е добар филм во кој СДСМ живее или реалност???
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
За 20-30 нема шанси...
Меѓутоа, од друга страна мислам дека некои што ги читам на форумов многу непријатно ќе се изненадат од резултатите... Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ ни одблизу не е каков што беше пред неколку месеци... И тој тренд на губење доверба во актуелната власт, мислам дека ќе продолжи до самите избори!
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Меѓутоа, од друга страна мислам дека некои што ги читам на форумов многу непријатно ќе се изненадат од резултатите... Рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ ни одблизу не е каков што беше пред неколку месеци... И тој тренд на изгубена доверба кај народот, мислам дека ќе продолжи до самите избори!
Факт е дека градоначалничките избори многу зависат од личностите кои ќе бидат понудени...
Тука може нешто да ќари СДС инаку судејки по рејтингот не би требале миту еден да освојат....
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Струмица им е најголемата надеж, затоа таму ќе им биде завршниот митинг...
А други општини каде евентуално би победиле не ми пагат на памет...
Ресен исто така...Димитар Бузлевски...не е сменат не знам од кога..од ко знам тој е градоначалник...
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Факт е дека градоначалничките избори многу зависат од личностите кои ќе бидат понудени...
Тука може нешто да ќари СДС инаку судејки по рејтингот не би требале миту еден да освојат....
Во право си... А мислам дека ВМРО-ДПМНЕ многу ќе изгуби и поради лошите кандидати кои што ги понуди на минатите локални избори... Негативно влијание по нив ќе имаат изборот на Трифун, Кирил Тодоровски, Џорџе Арсов, Аларова итн.
Зборувам за Скопје, а многу и не ми е познато какви кандидати пред 4 години понудиле ВМРО-ДПМНЕ во другите градови!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Ресен исто така...Димитар Бузлевски...не е сменат не знам од кога..од ко знам тој е градоначалник...


tesko deka povtorno ke e toj film vo resen..imas i tema na kajgana za lokalni vo resen bujrum rascitaj ja ! eden mandat e samo gradonacalnik btw
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Во право си... А мислам дека ВМРО-ДПМНЕ многу ќе изгуби и поради лошите кандидати кои што ги понуди на минатите локални избори... Негативно влијание по нив ќе имаат изборот на Трифун, Кирил Тодоровски, Џорџе Арсов, Аларова итн.
Зборувам за Скопје, а многу и не ми е познато какви кандидати пред 4 години понудиле ВМРО-ДПМНЕ во другите градови!

Се согласувам дека ВМРО во некој општини има катастрофални кандидати...Незнам само по кој критериуми се водат ама буквално имат кандидати со 0 личен рејтинг , единствено што им преостанува партиската гласачка машинерија, и одбивноста што народот ја има кон СДС...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Зборувам за Скопје, а многу и не ми е познато какви кандидати пред 4 години понудиле ВМРО-ДПМНЕ во другите градови!
па во гласвно пак ќе бидат истите само што сега повеќе градоначалници ќе добијат
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
tesko deka povtorno ke e toj film vo resen..imas i tema na kajgana za lokalni vo resen bujrum rascitaj ja ! eden mandat e samo gradonacalnik btw
немој бе:D барем тука сум јас..знам...не знам точно колку мандати има поминато ама повеќе се....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom