СДСМ и Бране за Северна Македонија, дали и ВМРО се согласува?

Член од
17 јули 2006
Мислења
3.107
Поени од реакции
18
Znaeme deka Branko Crvenkovski i SDSM e za brza promena na imeto vo severna makedonija .Megjutoa dali so ova se soglasuva i VMRO DPMNE ?Zasto liceto BC pregovara i vo cie ime pregovara dali ima legitimitet za promena na ime ?.Dali so ova vo VMRO se soglasni za proemna na imeto vo severna makedonija?.Dali so ova ke se odi na referendum i ke se ustolici imeto SEVERNA MAKEDONIJA .Jas mislam deka netreba da se potklekne za promena na imeto i netreba pazarenje .Nema vremesnka ramka za prasanje od nacionalen interes.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
За промена на име не може да се оди на референдум и точка.Народот се знае кое име ќе го изгласа!Промената на името е чисто политчка одлука.Се знае кој одлучува
 

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.513
Поени од реакции
45
ја предлагам да се викаме :БЈГЗН
тоа би значело: Бивша Југословенска Газолижачка Заебанција - Недојдија
Македонија не би требало да спомнуваме да не ни биде незгодно пред грциве


АЛОООООООО, името не го даваме, кој ги е*е и нато и еу - не ни требаат
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.164
Поени од реакции
687
Ne prasuj mnogu mnogu ...znaeeme :tapp:
Не бев денес до штаб за да земам дневен билтен, прости :smir:

Предлог име од мене: Република Македонија (Да ви ебам мајката во пичка) за секој кој сака да го користи. И Грција и ЕУ и Нато, сите до еден.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
Shto se odnesuva do BC toj vednash ke go natrti gazot ama toj ne e drzavata,narodot e i toj odluchuva a toj e izbran od narodot na lazirani izbori.Ako se soglasat partiite na promena na imeto toa ke bide najgolemoto predavstvo a dali ke se najde nekoj Juda vo ovaa mila i napatena drzava toa ke go vidime no narednata epizoda od serijalot narechen KAKO POLITICHARITE NE PRODADOA!!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.685
Хм... абе на баба ми и се сони дека ВМРО ке ја прекрстело државата во лева Македонија.....

Достате со вакви теми живи се, јас незнам од каде имате инспирација и мотивација. Додека официјално не се каже нешто не измислувајте безвеза. Инаку се знае, ке има ГОЛЕМИ нереди ако се промени името, а Црвенковски може да заврши како Чаушеску.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Znaeme deka Branko Crvenkovski i SDSM e za brza promena na imeto vo severna makedonija .Megjutoa dali so ova se soglasuva i VMRO DPMNE ?Zasto liceto BC pregovara i vo cie ime pregovara dali ima legitimitet za promena na ime ?.Dali so ova vo VMRO se soglasni za proemna na imeto vo severna makedonija?.Dali so ova ke se odi na referendum i ke se ustolici imeto SEVERNA MAKEDONIJA .Jas mislam deka netreba da se potklekne za promena na imeto i netreba pazarenje .Nema vremesnka ramka za prasanje od nacionalen interes.
Od kaj ti e infovo deka SDSM i BC se za severna Makedonija i deka Branko voopsto ke pregovara za imeto ?
Jas ko sto znam ima pregovaracki tim ,ako sum greska de prosvetli me,razbira se ako ova ne e uste edno prefrlanje na topkata vo protivnickiot tabor,dodeka lonecot klokoti li klokoti so polna parea.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
258
Ако има вакви сигнали од една страна, тогаш повеќе од очигледно е дека ни се спрема промена на име по брза постапка. :( И сите како немоќни штом ни го сменат името во Недела во понеделник ќе се разбудиме и продолжиме со животот како ништо да не било. :(

Република Македонија (смрт за сите предавници)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ако е проблем само името за кој што некои викаат дека треба малку да свиткаме кичма, зошто тогаш јужниве педери креваат ненормална галама секаде каде ќе се спомене зборот македонски, македонско итн. Последен пример за ваква хистерична реакција имаме деновиве на симпозиумот за јазиците каде грците со протест напуштиле зошто нашиот јазик бил наречен Македонски јазик.
Зар има сеуште будали во оваа земја кои мислат дека проблемот е само името?
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
579
Toa ke bide kako koga bevme mali,za Nova Godina ke se razbudish i ke vidish paketche pokraj tebe i koga ke prashash koj ti go donel ke ti rechat Dedo Mraz,kako shto veli postot pogore vo Nedela ke se razbudime i pred vratata ke najdeme flaeri na koi ke pishuva deka imeto ni e promeneto a koga ke gi prashame roditelite dali toa pak beshe Dedo Mraz tie ke ni rechat: Ne sinko,toa beshe eden drug dedo,se vikashe Dedo Kiro...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom