СДСМ и БЕСА соопштија предизборна коалиција

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.484
Поени од реакции
28.812
Dokolku glasate za SDSM + BESA vie ste

1. Ekstremno ignorantni
2. Vraboteni vo administracija
3. Glupi komunjari.



Kako da glasate da ne ve gledaat vasite prijateli so razocaruvanje

1. Ne glasajte
2. ?
3. Levica
...
...
...
100. VMRO
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Dokolku glasate za SDSM + BESA vie ste

1. Ekstremno ignorantni
2. Vraboteni vo administracija
3. Glupi komunjari.



Kako da glasate da ne ve gledaat vasite prijateli so razocaruvanje

1. Ne glasajte
2. ?
3. Levica
...
...
...
100. VMRO
Мислев да гласам за стопрвата опција, а таква нема.
Штета, навистина штета. :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Кога ќе сум сигурен дека ги прекинале врските со Груевски и кога ќе излезе некој јавно од партија да ја осуди амнестијата на воените злосторници, што Груевски ја спроведе, е тогаш повторно ќе гласам за нив.
Погрешно ја гледаш сликата на Груевски ама ај


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Сеуште некој верува дека ВМРО ќе дојде на власт? :)

Не дека СДСМ е партија што треба да е води државава ама... чудно е што народов сеуште мисли дека неговиот глас и изборите како формалност се тие кои одлучуваат кој ќе владее.

Ево јас лично се одкажувам од мојата поддршка што ја имав за Заев после бомбите. Никогаш повеќе нема да гласам за ВМРО или СДСМ. Никогаш!
Ете таа вашата цепка ја смени ИМЕТО и покрај предупредувањето од Груевски и пак не му веруваш и си гласал за сдс хунта браво бе


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.430
Kakov cocksucker e ovoj, svaka cast!

 
Член од
3 март 2010
Мислења
646
Поени од реакции
409
Колку ми се одвратни вмроните на Facebook, ако искоментираш дека нема да гласаш или ќе гласаш за трета партија одма ти карат, те навредуваат, нешто мрш комуњару еден, да ти ебам ова она, албанец еден

И за нив после да гласам, ќе биди да....

Му жежи фотељата па глумат патриоти. До трето колено се напикаја во администрација, сега уште барат, мамето нивно па поодвратни од северџаните се.
Како не се нафати некој чистка да направи на сите партиски вработувања 15 години наназад, прв ќе го гласам, да ги видам овие куртовците во комуналец одело
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Bolje nego da koalicira so DUI
BESA se kolku tolku neizvalkani i od toa sto go promoviraat, se zalagaat za prakticni promeni namesto za populizam.
Ова денес го прочитав на повеќе места, изгледа ова е северџанскиот наратив кој треба да звучи убедливо деновиве...
А баш мислев со какви инструкции ќе излезат од штабовите, тоа да ти било „доста беше Дуи, дајте ни нов силувач да смениме малку“
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.889
Bolje nego da koalicira so DUI
Ма јок, он да му понудеа ДУИ предизборна шестпати ќе ја прифатеше до сега, БЕСА немаше да ги ферма. Ова му е очајнички потег за било колку гласови плус.
Автоматски споено мислење:

Колку ми се одвратни вмроните на Facebook, ако искоментираш дека нема да гласаш или ќе гласаш за трета партија одма ти карат, те навредуваат, нешто мрш комуњару еден, да ти ебам ова она, албанец еден

И за нив после да гласам, ќе биди да....

Му жежи фотељата па глумат патриоти. До трето колено се напикаја во администрација, сега уште барат, мамето нивно па поодвратни од северџаните се.
Како не се нафати некој чистка да направи на сите партиски вработувања 15 години наназад, прв ќе го гласам, да ги видам овие куртовците во комуналец одело
А шо сакаш ти? Да ти кажат браво што не гласаш за нашата партија, за ние да се донакалемиме у бурињата со мед?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.013
Kakov cocksucker e ovoj, svaka cast!

Олицетворение на оние "Македонци" што пушат поради некоја ситна корист.За една плата шо ја зимаше на некој факултет у Приштина(не знам дали уште работи таму) устата му се лепеше кога ќе кажеше Албанците, мајка му шо го родила да била Албанка немаше така да ги сака.

Ама за тоа и жена му убаво ја испоштувале како што викаа.
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
8
Dalie ova los poteg na Zaev
Движење Беса има гласови само во изборната единица 6. Тоа е! 20илјади гласачи и тоа под прашалник ако ги има како партија. Единствено што може да му помогне на Заев е во И.Е. 6.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ајде сега да ги прашаме вМОРОНите и "патриотите", со кого ќе коалицира дпне?
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Kazav be Nikola, uste za lokalnite pred dve godini kazav. Za najradikalnata politicka partija na Albancite ili koalicija od niv. Isto kako i togas. Ne se zamaram jas so bojkoti za parlamentarni. Taka da kako sto gledas ne se raboti za nikakov sram, samo trebalo nekoj malce povekje da vnimava.
Е мене искрено ми е срам што верував во Заев дека ќе ја оправи Македонија од опшествено-правен аспект.
Ете таа вашата цепка ја смени ИМЕТО и покрај предупредувањето од Груевски и пак не му веруваш и си гласал за сдс хунта браво бе


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
На кого да му верувам бе? На Грујо?
Тој нас не предупреди од кога му в џежи во газето дека е фатен жив кај што преговара за име со придавки/додавки и разни епитети - зад грбот на народот!
Него да му верувам? Кај беше да излезе и тоа да го каже пред да пукнат бомбите?
Или чекаше до последно, се пазареше за неговата судбина и како да си го спаси гзето на сметка од цела партија, држава и народ... тој Грујо?
Не фала.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Постизборна коалиција СДМС/БЕСА-ДУИ, тоа е тоа...На ВМРО им требаат минимум 43 пратеници ако го сметаме најлошиот резултат на СДСМ (2008) со 27 пратеници, најлошиот на ДУИ (2016) со 10 пратеници + БЕСА (2016) 5 мандати = 42

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom