СДСМ и БЕСА соопштија предизборна коалиција

Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Одамна констатиравме, само да се повториме.
По умноболно нешто од комуњарски гласач, нема.
Е ај за вмро ќе гласаме ако не.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Isti kur se site albanski partii. Vo prasanje e samo nijansa, nisto povekje. Povekje ke mi odvleci vnimanie dali i kako ke funkcionira ona pobednik so pobednik.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Коалицирал за да не го уценувале од ДУИ :pos::pos:
Значи СДСМ планираат (или не се свесни, во што не верувам) постизборна коалиција СДСМ/БЕСА-ДУИ, затоа што ДУИ како победници од албанскиот блок ќе мора да влезат во новата влада. Тоа им е таа добитна комбинација на која се надеваат, а пазарењата после избори ќе бидат Зини А, НА! Све ти давам само да сум на власт, ама буквално све!
Таман и официјално ќе не управуваат албанските партии, да нема дилеми.
Па може Али и за цар да го крунисаат после, со сите церемонии се како што треба.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Ме интересира дали ќе гласаш за твоиве сеа, после 3 годишниов мандат?
Кога ќе сум сигурен дека ги прекинале врските со Груевски и кога ќе излезе некој јавно од партија да ја осуди амнестијата на воените злосторници, што Груевски ја спроведе, е тогаш повторно ќе гласам за нив.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Гласајте сега комуњарчиња за шиптаpите...
Taka e neka glasaat sega komunjarčinjata za LSDM i Besa namesto da si glasaat za patliotskata družina na čelo so HidroŽmic, Goga Joga, Šunka Fejsot, Gjorčev Repčeto, Milošoski, Ilčeto i.t.d. Kombinacija snova ... Dream team !
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.341
Поени од реакции
22.641
Taka e neka glasaat sega komunjarčinjata za LSDM i Besa namesto da si glasaat za patliotskata družina na čelo so HidroŽmic, Goga Joga, Šunka Fejsot, Gjorčev Repčeto, Milošoski, Ilčeto i.t.d. Kombinacija snova ... Dream team !
абе курто мурто све, дај објасни и овде
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Коалицирал за да не го уценувале од ДУИ :pos::pos:
Значи СДСМ планираат (или не се свесни, во што не верувам) постизборна коалиција СДСМ/БЕСА-ДУИ, затоа што ДУИ како победници од албанскиот блок ќе мора да влезат во новата влада. Тоа им е таа добитна комбинација на која се надеваат, а пазарењата после избори ќе бидат Зини А, НА! Све ти давам само да сум на власт, ама буквално све!
Таман и официјално ќе не управуваат албанските партии, да нема дилеми.
Па може Али и за цар да го крунисаат после, со сите церемонии се како што треба.
федерализација.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Taka e neka glasaat sega komunjarčinjata za LSDM i Besa namesto da si glasaat za patliotskata družina na čelo so HidroŽmic, Goga Joga, Šunka Fejsot, Gjorčev Repčeto, Milošoski, Ilčeto i.t.d. Kombinacija snova ... Dream team !
Само така ќе ги бутнеме овие од социјал-рекетарскиот шиптаpски сојуз.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Сеуште некој верува дека ВМРО ќе дојде на власт? :)

Не дека СДСМ е партија што треба да е води државава ама... чудно е што народов сеуште мисли дека неговиот глас и изборите како формалност се тие кои одлучуваат кој ќе владее.

Ево јас лично се одкажувам од мојата поддршка што ја имав за Заев после бомбите. Никогаш повеќе нема да гласам за ВМРО или СДСМ. Никогаш!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.838
...па лесно е да се пишува за туѓ тумор кога треба да се отстрани споредувајќи со федерализација, а прашање на време кога во здравото ткиво ќе се појави истиот тумор, ама ќе биде веќе канцероген во фаза на метастаза, па со тоа и самата држава со федерализација ќе се подели и исчезне!
лесно да се советува кога истиот советодавец живее надвор од државата, лесно е да се дава совети и за негласање за судбината на Македонија, кога прашање на ден кога истиот со бугарски пасош во џеб ќе се исели во друга држава!
... како и да е за НАС тука кој остануваме веќе е напишано и потпишано, тешко на македонскиот народ! :(


...инаку „Беса“ како даден збор- беса, со таква коалиција не знам како ќе го оправда досегашното контрирање на ДУИ! :toe:
 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Реално под 30 пратеници и опозиција до 2040та треба да се.
Демек сите за дпне ќе гласаат? Изборите ќе се пребројување која партија колку овци поседува, па разликата ќе е тесна. Секако поинтелигентните нема да си го губат времето тој ден да излезат да гласат, но ако веќе се одлучат да гласат, нема да гласаат за една од тие две опции :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Сеуште некој верува дека ВМРО ќе дојде на власт? :)

Не дека СДСМ е партија што треба да е води државава ама... чудно е што народов сеуште мисли дека неговиот глас и изборите како формалност се тие кои одлучуваат кој ќе владее.

Ево јас лично се одкажувам од мојата поддршка што ја имав за Заев после бомбите. Никогаш повеќе нема да гласам за ВМРО или СДСМ. Никогаш!
Po koj pat se otkazuvas, veke prestanav da brojam?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom