СДСМ и БЕСА соопштија предизборна коалиција

Член од
25 март 2012
Мислења
8.412
Поени од реакции
4.889
Глупи сте многу ова и на татко ми му го имам кажано. 30 години гласате 20 исти луѓе. Џабе ти е крвта пролеана кога не сте успеале да изградите држава. Сиромаштијата, иселувањето, ѓубрето од животна средина и омилените двојазичност и име, се е ваша вина а не на Заев или Груевски. Нашата генерација ќе треба да живее уште 50 години у вашите срања.
А што требаше да направат постарите генерации со албанците? Како мислиш требаше да се реши овој проблем?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.267
Поени од реакции
18.092
А што требаше да направат постарите генерации со албанците? Како мислиш требаше да се реши овој проблем?
Море Пуно, Филип не зборува нешто посебно за Албанците, туку повеќе за состојбата во држава.

Нетуку си ја ишкај мувата од капата.
 
Последно уредено:
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
А што требаше да направат постарите генерации со албанците? Како мислиш требаше да се реши овој проблем?
Игнор на се што е мегаломанско и окупаторско. Секој треба да си знае кој од каде е, и колку го следува. Со сила воведената идеологија едно општество за сите, всушност ги нагласува разликите. Било проблем порано? Или сега е?
Што проблеми имавте вие порано? Албанското прашање?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
А што требаше да направат постарите генерации со албанците? Како мислиш требаше да се реши овој проблем?
Гасни комори пуно. Кога тогаш ќе мора да го решиме шиптарското прашање така? Штом не сте способни да се интегрирате требаше да ве решат со време. Ќе биде и тоа, кога тогаш.
 
Член од
13 октомври 2019
Мислења
21
Поени од реакции
23
Кои албанци поубаво живеат, слободните во Албанија и Косово или неслободните мајоризирани, опресирани во РСМ?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
СДСМ глуми мулти-култи партија, а коалицира со националистичка партија како БЕСА....заедничко немаат ништо идеолошки....освен интерес.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Коалицијава тие како Елен шоу да ги викне ИСИС на гости, да зборуваат за ЛГБТ.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.412
Поени од реакции
4.889
Море Пуно, Филип не зборува нешто посебно за Албанците, туку повеќе за состојбата во држава.

Нетуку си ја ишкај мувата од капата.
Меѓу трите најголеми грешки на постарите генерации ја реди двојазичноста, а ти ми викаш не збори за албанците и за наводните отстапувања?
Автоматски споено мислење:

Игнор на се што е мегаломанско и окупаторско. Секој треба да си знае кој од каде е, и колку го следува. Со сила воведената идеологија едно општество за сите, всушност ги нагласува разликите. Било проблем порано? Или сега е?
Што проблеми имавте вие порано? Албанското прашање?
Дали ти знаеш од каде си и од каде потекнуваш? Кој кого окупирал тука?

Што проблеми сме имале ние? Сериозна си?
Автоматски споено мислење:

Гасни комори пуно. Кога тогаш ќе мора да го решиме шиптарското прашање така? Штом не сте способни да се интегрирате требаше да ве решат со време. Ќе биде и тоа, кога тогаш.
Да можевте и тоа ќе го правевте, во тоа сигурен сум.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.267
Поени од реакции
18.092
Меѓу трите најголеми грешки на постарите генерации ја реди двојазичноста, а ти ми викаш не збори за албанците и за наводните отстапувања?
Како што гледаш двојазичноста не му го подобрува животот на Албанците во Македонија, ниту ќе му го подобри.
Дури ќе може прецизно да се измери колку му е битна на Албанците сега на избори.

Незнам зошто воопшто се тригна, сега ќе рипни и ќоро и сакато, дури од афстралија :D
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
Меѓу трите најголеми грешки на постарите генерации ја реди двојазичноста, а ти ми викаш не збори за албанците и за наводните отстапувања?
Автоматски споено мислење:


Дали ти знаеш од каде си и од каде потекнуваш? Кој кого окупирал тука?

Што проблеми сме имале ние? Сериозна си?
Автоматски споено мислење:


Да можевте и тоа ќе го правевте, во тоа сигурен сум.

ke bide, ne se sekiraj
Автоматски споено мислење:

Како што гледаш двојазичноста не му го подобрува животот на Албанците во Македонија, ниту ќе му го подобри.
Дури ќе може прецизно да се измери колку му е битна на Албанците сега на избори.

Незнам зошто воопшто се тригна, сега ќе рипни и ќоро и сакато, дури од афстралија :D
brani go ti bate, zaedno ke si gi glasate sekako. imas pamet kolku eden sipo.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.412
Поени од реакции
4.889
Како што гледаш двојазичноста не му го подобрува животот на Албанците во Македонија, ниту ќе му го подобри.
Дури ќе може прецизно да се измери колку му е битна на Албанците сега на избори.

Незнам зошто воопшто се тригна, сега ќе рипни и ќоро и сакато, дури од афстралија :D
Двојазичноста е долгорочно решение, требаше да се вметне 91, заедно со мерки против дискриминација, со тоа полесен пристап до образование, така денеска немаше да имаме волку проблеми.

Се тригерав затоа што ме интересираше што мислат младите македонци што требаше да направат постарите, кажав мое мислење погоре што мислам јас.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.103
Поени од реакции
21.754
Глупи сте многу ова и на татко ми му го имам кажано. 30 години гласате 20 исти луѓе. Џабе ти е крвта пролеана кога не сте успеале да изградите држава. Сиромаштијата, иселувањето, ѓубрето од животна средина и омилените двојазичност и име, се е ваша вина а не на Заев или Груевски. Нашата генерација ќе треба да живее уште 50 години у вашите срања.
Da de, nie glupi ama Ti od druga strana uste od malo si bilo umno. Site ti velele malo umno, malo umno i taka ti ostana i ko porasna. Maloumno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom