СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Ова е типично демонстрирање на моќ, прогласување на неприкосновен лидер и партиски хегемон, праќање порака до секој оној внатре во партијата кој што се осмелил под знак прашалник да ги стави одлуките и начинот на кој што Муртинецот управува и со партијата, и со државата. По што за нив овие два ентитети се едно исто, нема двоење. Оваа порака мора да постави цврст темел и гласно да одекне, посебно откако Бранко директно ги стави под знак прашалник политиките на Муртино. За ваков ситен искомплексиран лик тоа мора да беше силен удар. Вакви психолошки профили ко Заев обично ги лечат сопствените несигурности на ваков начин. Нивните комплекси на маленкост ги компензираат со демонстрирање на моќ и мегаломанија која што се манифестира со огромна деструктивност и желба за одмазда, што е лошо и за државата и за народот како што можеме да видиме. Вакви ликови ко Заев не трпат лесно критика.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Ne mi e jasno samo so se zamarate so gluposti. Mislite na random clen na SDSM mu menuva nesto sto mislat onie sto ne se clenovi. A i na kraj kako sakaat, taka neka si go biraat, nivni si e, baska rastura i na lokalni i na parlamentarni. Zosto ne bi si go izbrale povtorno, i povtorno i taka do beskraj. Ubo im e, kolat besat, nikoj nisto ne im mozi.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.955
Ако гледаме реално, тикви што ќе дадеа да гласаат 60.000 души ако беа 2 или 3 кандидати за претседател на партијата... Вака само со еден, глуми лудило и чукај се во гради како си организирал "демократски" избори.

Сума сумарум овие го надминаа и Грујовото ДПМНЕ, вакви глупирања тешко да има на друго место...
Овие го надминаа гвујо со глупости уште во првата година од владеењето, ова сега е само правење предност за во Гинис.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.197
Поени од реакции
21.347
Ако гледаме реално, тикви што ќе дадеа да гласаат 60.000 души ако беа 2 или 3 кандидати за претседател на партијата... Вака само со еден, глуми лудило и чукај се во гради како си организирал "демократски" избори.

Сума сумарум овие го надминаа и Грујовото ДПМНЕ, вакви глупирања тешко да има на друго место... Северна Кореја гомна да јаде за нас, таму барем знаеш на што си, ова овде е прав башибозук.
Автоматски споено мислење:

Аииии, двапати гласала оваа бе... :pos: леле бе, и на вакви избори прават далавери.

Прегледај го приврзокот 288971
Од навика. Жедно е членството да гласа од кога нашата земја реди победи.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
На почеток биле два напрама дваесет!!!

Епа по тоа се гледа дека тепачите биле п*чки...

Прав маж се тепа со голи раце 1 vs 1...
Сакаш да дискутираш а немаш поим за што дискутираш.
Информирај се прво кој користел шипки, ножеви и секири, потоа можеме да продолжиме со дискусијата. Оти засега дискутираш како да си паднат од Марс.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Мила и Маричиќ се западни или ШР решенија.
Маричиќ ми е сосед, отсекогаш вртел накај нив, а за Мила не знам. Не сакам да шпекулирам.

Кај мене стариот беше делегат и не ги знае овие членови. Член е на КПЈ од средина на 60ти, а гледа дека има и верига во самата партија (Сдсм) . Ама да, гледај кои се потпретседатели со исклучок на Оливер кој е постар член. Може има и патент, во врска со она на кое целиш ти. :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Маричиќ ми е сосед, отсекогаш вртел накај нив, а за Мила не знам. Не сакам да шпекулирам.

Кај мене стариот беше делегат и не ги знае овие членови. Член е на КПЈ од средина на 60ти, а гледа дека има и верига во самата партија (Сдсм) . Ама да, гледај кои се потпретседатели со исклучок на Оливер кој е постар член. Може има и патент, во врска со она на кое целиш ти. :)
Маричиќ е од млади години дел од Отворено општество(100% сум сигурен за ова, го има на јутјуб). Исто мислам дека и Царовска е од тој сектор и не е од СДС членка. СДС во суштина ги имаат како министри само Проливер, Шеќеринска и тој за транспорт и врски од Штип бившиот градоначалник, како и Љубчо Николовски како генерален секретар. Маричиќ и Царовска им се наметнати од западот се чини.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Маричиќ ми е сосед, отсекогаш вртел накај нив, а за Мила не знам. Не сакам да шпекулирам.

Кај мене стариот беше делегат и не ги знае овие членови. Член е на КПЈ од средина на 60ти, а гледа дека има и верига во самата партија (Сдсм) . Ама да, гледај кои се потпретседатели со исклучок на Оливер кој е постар член. Може има и патент, во врска со она на кое целиш ти. :)
Бојан ти е прикриен агент, од дете е спреман за ова што е денеска .. кај него нема ништо случајно од фамилија и нивните позиции до тоа каде се има образовано и така натака. Инаку вака чист просек е, иф ју аск ми !!!
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Маричиќ е од млади години дел од Отворено општество(100% сум сигурен за ова, го има на јутјуб). Исто мислам дека и Царовска е од тој сектор и не е од СДС членка. СДС во суштина ги имаат како министри само Проливер и Шеќеринска, како и Љубчо Николовски како генерален секретар. Маричиќ и Царовска им се наметнати од западот се чини.
Мила е од ХЕРА-мера и ред други невладини. Ама не е долгогодишен член. И во ред е да биде министер некој апартиец, немам проблем со тоа. Но имам против гуската глупа која ни ја усра социјалната политика, а сега ни го уништува и образованието да биде министер. Гале Галев е Бог за неа. Лично би го вратил од пензија повторно да ја протурка својата реформа, својата визија, па нека се врати во пензија.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Мила е од ХЕРА-мера и ред други невладини. Ама не е долгогодишен член. И во ред е да биде министер некој апартиец, немам проблем со тоа. Но имам против гуската глупа која ни ја усра социјалната политика, а сега ни го уништува и образованието да биде министер. Гале Галев е Бог за неа. Лично би го вратил од пензија повторно да ја протурка својата реформа, својата визија, па нека се врати во пензија.
Воглавно цела екипа е катасрофална. Се чини полоша сме немале никогаш. За кадрите на ДУИ да не разговарам. Истите па истите и освен со национализам со ништо не се бават.
 
M

Macedon1um

Гостин
Мила е од ХЕРА-мера и ред други невладини. Ама не е долгогодишен член. И во ред е да биде министер некој апартиец, немам проблем со тоа. Но имам против гуската глупа која ни ја усра социјалната политика, а сега ни го уништува и образованието да биде министер. Гале Галев е Бог за неа. Лично би го вратил од пензија повторно да ја протурка својата реформа, својата визија, па нека се врати во пензија.
Ај за ова со образованието што пробува да го направи е срамота, ама што толку утна со социјалната политика баш ме интересира ? Ја зголемија социјалната помош, прва отвори глас за криминалите на Дуи, го зголемија породилното отсуство, ги згрижија сите деца од големите во помали домови вака од прва што ми текнува
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Ве гледам и се чудам уште и дискутирате за сектава овој бил тој бил таа била, јас се тоа би фрлил во казан со солна киселина, со се ретардираното членство.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Ај за ова со образованието што пробува да го направи е срамота, ама што толку утна со социјалната политика баш ме интересира ? Ја зголемија социјалната помош, прва отвори глас за криминалите на Дуи, го зголемија породилното отсуство, ги згрижија сите деца од големите во помали домови вака од прва што ми текнува
Што е добро во зголемување на социјалната помош? Влијае крајно дестимулативно. Многу е блиска со минималната плата. Нели #правичност.

Па и во породилното отсуство. Само промил го користат до крај поради таа +50% од плата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom