СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Не го пикам газето никаде само те советувам да не бидеш бот.
Но ете, не слушаш и затоа ќе те ремети кој стигне. Поз.
Иначе тој безобразниот збор во секој втор пост го вметнуваш... штета што е прекраток па форумов не дозволува да се пребара во колку точно постови го имаш пишано. Резултатот ќе биде шокантен.
Абе уживај, не се замарај....ме заболе кур за членовиве на форумов.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987



Чекај сериозно ваков им бил дизајнот на ливчето или заебанција е ова нешто?
Ако не се лажам, првото ливче е од референдумот Австрија да се припои кон Германија 1938. На Евреите и Ромите не им било дозволено да гласаат.

За второто.
Не, имаше да се заокружи Да или Не. Немаше простор да се штиклира, колку што видов низ социјалните мрежи. Мислам дека ова е добра дупачка на нивна сметка. :D
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Ако не се лажам, првото ливче е од референдумот Австрија да се припои кон Германија 1938. На Евреите и Ромите не им било дозволено да гласаат.

За второто.
Не, имаше да се заокружи Да или Не. Немаше простор да се штиклира, колку што видов низ социјалните мрежи. Мислам дека ова е добра дупачка на нивна сметка. :D
Да не се фалеле како заокружиле да? :LOL:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Ако не се лажам, првото ливче е од референдумот Австрија да се припои кон Германија 1938. На Евреите и Ромите не им било дозволено да гласаат.

За второто.
Не, имаше да се заокружи Да или Не. Немаше простор да се штиклира, колку што видов низ социјалните мрежи. Мислам дека ова е добра дупачка на нивна сметка. :D
Да за првото знам, за второто ливче ми беше прашањето, иако ми изгледаше нереално да биде ваков дизајнот, сепак со овие забеганиве не можеш да бидеш на сигурно.

Иначе не сретнав никаде слика од ливчето, само како се фалат дека гласале и се сликаат пред кутиите. Дај ако имаш некаде слика стави ја тука. :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592



Чекај сериозно ваков им бил дизајнот на ливчето или заебанција е ова нешто?
Да да, сигурно вака им било. И пишувало во фуснота гласајте ЗА, зашто гласањето се снима и нема да ве вработиме.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Да да, сигурно вака им било. И пишувало во фуснота гласајте ЗА, зашто гласањето се снима и нема да ве вработиме.
Јас мислам пишувало гласајте НЕ...за да биде по неизвесно :pos:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Колкав трупец треба да си, да цел ден чмаеш на интернет и споделуваш смешки од Твитер, за да прашаш дали сериозно вака изгледало ливчето? :tapp:
Ај да си постар човек како иреал океј, ама за ова твоево треба да си талент.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Колкав трупец треба да си, да цел ден чмаеш на интернет и споделуваш смешки од Твитер, за да прашаш дали сериозно вака изгледало ливчето? :tapp:
Ај да си постар човек како иреал океј, ама за ова твоево треба да си талент.
Те чеша газето? :LOL:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Колкав трупец треба да си, да цел ден чмаеш на интернет и споделуваш смешки од Твитер, за да прашаш дали сериозно вака изгледало ливчето? :tapp:
Ај да си постар човек како иреал океј, ама за ова твоево треба да си талент.
Абе Срањко, не се плаши, друг пат реплицирај ми слободно за да можам полесно да ти го видам срањето од мислење и какви фекалии имаш расфрлано тука.

Си кажав дека не ми изгледа реално да е таков дизајнот и само прашав доколку некој знае дали е точно, форум е ова, не ти е општинската организација од која што доаѓаш.

Очигледно со прашањето сум го нарушил угледот и честа на твојата партија па мора да просераваш тука ти голем десничару.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Сте гласале ли вие некогаш ? :D

Ливчето треба да има сериски број, влакна во 2-3 бои и гиош елемент позади. Вакво можам да направам во секоја принтара. Згора на сѐ се гласаше Да или Не (со заокружување). Го немам ливчето, ама го видов некаде низ порталиве.

Не знам зошто не го направиле двојазично. Мора да се поништат изборите и одново како што е редот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.498
Поени од реакции
80.565

IMG_20210326_212335.jpg
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.976
Типов можи да донеси таков крах на сдсм ко никој претходно, слично на Грујо - вмро.
Како бе со овај токмак излегоја, до толку ли се некадарни? Не можеа ли да најдат некој барем со завршен факултет. Не бараме гение со политички ум, бараме обичен човек со завршен факултет со 6ки.
А да и а2 левел англиски јазик. Толку бараме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom