САД - Гана | 26 јуни | 1/8 финале

Кој ќе победи на овој дуел?

  • САД

    Гласови: 34 65,4%
  • Гана

    Гласови: 18 34,6%

  • Вкупно гласачи
    52
Статус
Затворена за нови мислења.

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Сад имаат доста јак тим...но сакам Гана да оди понатаму...
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Според мене Сад мислам дека би требало да иде понатаму али и Гана не е лош противник..Само да има добар фудбал другото не е битно :)
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Сакам да оди САД заради тренерот..некако ми е многу кул...:)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
САД мислам дека имаат поголеми шанси ама јас навивам за Гана. Уживам во победи на малите тимови над гигантите, се надевам Гана ќе ги растури Американците :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Гана има добар состав, физички и кондициски се доста спремни. Али верувам во тимската игра и во поединците на САД, како Донован или Демпси и навивам за нив. Јенкс FTW !!!
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ќе биде денес многу интересно......очекувам победа на САД
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
После се, Америка сватија дека треба да го подобруваат фудбалот, во последниве 10тина години се промовираа како екипа со голем потенцијал со можност во блиска иднина во некое од наредните мундијали да се меѓу фаворитите.
Гана се единствените кој ќе ја бранат честа на Африканциве... многу среќно се пробија, наместо во нагорна, нивните резултати покажуваа дека одат во надолна линија, победа-реми-пораз, затоа не очекувам ништо поише од нив во овој дуел освен пораз од мин. 2 гола разлика.

бидејќи дебиливе од групата Ф не се во оваа фаза, ми преостанува до финишот да навивам за Јенкис и по малце за Бразил.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.825
Како што кажа Баже, фудбалов во САД во последните неколку години е во голем подем, многу се вложува, и за разлика од минатато сега играат многу понапаѓачки фудбал. Гана скоро со никаква игра, и со многу среќа стигнаа до тука, па ако биде се како што треба, очекувам рутинирана победа на американците.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Тешка утамкмица за мене...неможам да прогнозирам.:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Американциве кога е во прашање прво место во било кој спорт нема да заспијат додека не го имаат. Премногу вложуваат во спортот, сите знаеме како сакаат да постигнат успех, но проблемот со фудбалот кај нив беше што не беше воопшто развиен и популарен. Сега дознаа што се вика за него и полека полека ја покажуваат нивната сила и во овој спорт. Нема спорт во кој не се/не биле први, па ако не ова СП, другото сигурно стигаат и многу подалеку. Очекувам да ја поминат Гана :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Оф... damn it :( губат со глуп гол бе, ај, знае Донован како :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ете го бе :) Машала, многу добра репрезентација направиле, од натпревар во натпревар се се подобри и подобри.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А што сега Џену :( не бивит .(
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ах бре јенкс, ќе ме удри бедот сега за нив. Ау колку ги мрзам африканциве еј...

Едит.
Еве го Мунтари, ај надежта се враќа, ваљда ќе направи некој пенал... :icon_lol:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Браво НИГЕРИ...мајсториски ги еб.вте кошаркариве, ваљда сеа ќе се уверат дека не се за фудбал.:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom