Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Tocno deka taka pishuva vo Pifud-ot, nikade na drugo mesto nemam sretnato na takov rezim. Obicno posle prvata godina moze da se namali na ednas vo denot.

Iako na pocetokot mislam deka e dovolno i ednas ako se koristi nekoja advanced minoxidil solution. Kako na primer Rogaine minatata godina pustija Foam verzija koja tvrdat deka ima podobra absorcija od klasicnata verzija:

http://www.hairlosstalk.com/hair-loss-treatments/rogaine-foam/

Isto taka standarden minoxidil so retain a ja zgolema asorbcijata. Duri nekoj tvrdat deka minoxidil+retain a ednas e isto kako da si nanel dvapati obicen minox. Sepak retain a kaj nekoj luge znae da go iritira skalpot.

Za onie so podlabog dzeb definitino liposomal minoxidil. Zgolemena absorcija bez nesakano susenje i iritiranje na kozata kako so znae da predizvika alkoholot i pg vo obcniot minox. Deckite so ja pravat Revita imaat interesni liposomal minox solucii.
Дали можеш да ми дадеш подетални информации за тоа колку кошта третман со liposomal minoxidil и за колку време колку пари ќе ми требаат.
Поздрав.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
A викаш ништо не ти помогна, но веќе немаш проблеми со паѓањето?
:tapp:
Епа добро што го сподели со нас тој твој ефикасен третман, па сега сите ние ќе го примениме.:tapp:
Чуден тип си ти еј...


:tv: hahahaaha vo pravo si moze trebase da vi kazam i kako sum go resil problemot. koristam sampon od Jojoba i Aloe. drugarka raboti so tie nekoj proizvodi i me ubedi da go probam. do 2ot mesec nemav rezultati, duri i kako poveke da mi pagase koga ja miev. tretiot mesec veke pocna da dava rezultati i sega sum epten zadovolen :tv:
sto tolku se zamarate so toa
UMNA GLAVA, KOSA NE DRZI
 
Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
A викаш ништо не ти помогна, но веќе немаш проблеми со паѓањето?
:tapp:
Епа добро што го сподели со нас тој твој ефикасен третман, па сега сите ние ќе го примениме.:tapp:
Чуден тип си ти еј...


:tv: hahahaaha vo pravo si moze trebase da vi kazam i kako sum go resil problemot. koristam sampon od Jojoba i Aloe. drugarka raboti so tie nekoj proizvodi i me ubedi da go probam. do 2ot mesec nemav rezultati, duri i kako poveke da mi pagase koga ja miev. tretiot mesec veke pocna da dava rezultati i sega sum epten zadovolen :tv:
sto tolku se zamarate so toa
UMNA GLAVA, KOSA NE DRZI
Dobra reklama :) samo drug pat obidi se podobro. Za 1000 denari bi imal dovolno aloe i jojoba da stavam vo shampon za dve godini
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Dobra reklama :) samo drug pat obidi se podobro. Za 1000 denari bi imal dovolno aloe i jojoba da stavam vo shampon za dve godini

:tv: Koja reklama be? Celo vreme neso zborite za Pifud ili nekoj preparati, a ne kazuvate so vi pomognalo. Ne li praite vie reklama? (pukate so kjorci) Kazi so ti pomognalo, pa i na drugi da pomogne. Bujrum efendi :tv:
UMNA GLEVA, KOSA NE DRZI
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
A викаш ништо не ти помогна, но веќе немаш проблеми со паѓањето?
:tapp:
Епа добро што го сподели со нас тој твој ефикасен третман, па сега сите ние ќе го примениме.:tapp:
Чуден тип си ти еј...


:tv: hahahaaha vo pravo si moze trebase da vi kazam i kako sum go resil problemot. koristam sampon od Jojoba i Aloe. drugarka raboti so tie nekoj proizvodi i me ubedi da go probam. do 2ot mesec nemav rezultati, duri i kako poveke da mi pagase koga ja miev. tretiot mesec veke pocna da dava rezultati i sega sum epten zadovolen :tv:
sto tolku se zamarate so toa
UMNA GLAVA, KOSA NE DRZI
Jas vo nekoj prethoden post pisav za sampon koj go koristi eden moj drugar (istite sostojki) samo me interesira za koj zboruvas ti? Ima milion samponi i gledam site se razocarani i normalno e deka ne veruvaat na svasta. Ovoj e 1000 den, moze i procita, sto voopsto ne e skapo vo sporedba so drugite tretmani sto se nudat a rezutati navistina ima, samo sto tuka se zboruva od licno iskustvo i ne mozam da tvrdam. Ako se raboti za istiot ke mi bide mnogu drago sto konecno nekoj pisa od licno iskustvo za ona sto go zborev, ako ne, kazi koj e?
pozdrav...
P.S za podobar efekt se koristat i proizvodi vnatresno ne samo samponot
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Jas vo nekoj prethoden post pisav za sampon koj go koristi eden moj drugar (istite sostojki) samo me interesira za koj zboruvas ti? Ima milion samponi i gledam site se razocarani i normalno e deka ne veruvaat na svasta. Ovoj e 1000 den, moze i procita, sto voopsto ne e skapo vo sporedba so drugite tretmani sto se nudat a rezutati navistina ima, samo sto tuka se zboruva od licno iskustvo i ne mozam da tvrdam. Ako se raboti za istiot ke mi bide mnogu drago sto konecno nekoj pisa od licno iskustvo za ona sto go zborev, ako ne, kazi koj e?
pozdrav...
P.S za podobar efekt se koristat i proizvodi vnatresno ne samo samponot

:tv: aaah neznam za koja firma se raboti. na kutivceto pisuva Aloi i Jojoba. drugarkava nudese i nekoj sok da pijam od Aloe, ama sakav prvo samo so samponot da vidam i po 3 meseci dade rezultati. demek ako sum go piel i sokot ke imalo pobrzi rezultati, zs organizmot poveke se stimuliral :tv:
UMNA GLAVA, KOSA NE DRZI
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Еве ја мешам кофеин шампон + реконазол 1% 3 пати неделно, веќе 2 недели и подобро е. Пијам секојдневно 2 пати чај од коприва и зелен чај веќе 2 месеца и има подобрување да се пофалам. Па кој не сака веднаш да користи миноксидил и пропециа нека проба со комбинацијава, може ке има некаков ефект.
Фала на венивидивици и на димитар за тоа што ми помогнаа по ПП .
 
Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
:tv: Koja reklama be? Celo vreme neso zborite za Pifud ili nekoj preparati, a ne kazuvate so vi pomognalo. Ne li praite vie reklama? (pukate so kjorci) Kazi so ti pomognalo, pa i na drugi da pomogne. Bujrum efendi :tv:
UMNA GLEVA, KOSA NE DRZI
Pravam moabet za Minoxidil kade so ima eden ton firmi koj go proizveduvat. Dodeka ti tocno posocuvas edno mesto ne davajki poveke opcii. So e tolku razlicno aloeto i jobata vo toj shampon ima eden kup shamponi so ovie dve sostojki oti ne gi nabrois. A toa deka za 3 meseci ti dal rezultati lazi nekoj drug :)

Site onie koj tolku sakaat da go probaat ovoj "cuden" shampon od aloe vera i jojoba mozat da si pominat poeftino na sledniot nacin.

CERTIFIED ORGANIC JOJOBA OIL 100% PURE
http://www.puritan.com/jojoba-578/certified-organic-jojoba-oil-100-percent-pure-078951?NewPage=1

12$ za 118ml pure jojoba oil
500ml aloe vera ne bi trebalo da e poskapo od 700 den

Vo ovoj shampon da receme ako e 100ml ne veruvam deka ima poveke od 5ml jojoba i 5ml aloe a kosta 1000 den :)

Dodajte 5ml aloe i 5ml jojoba vo shamponot koj go koristete i ete vi go shamponot koj za 3 meseca ke vi dade rezultat. :))

Znaci so edno 1000ce ke imate aloe i jojoba dovolno edno 3-4 godini da imate slicen vakov shampon :)

Ocean: Rekonazol e 2% ketokonazol

INmate: Mene licno mi pomognalo Minoxidil (tvoj izbor e od koja firma ke zemes), Propecia za zal dobiv nesakani efekti a dodeka Ketokonazol mi go sushese mn skalpot 2% verzijata planiram naskoro da pocnam da koristam 1%

A toa za uspeshni prikazni dzirni go forumcevo koe e specijalizirano za ovoj problem imaat Succes Story Section kade so korisnicite gi kazuvaat svoite iskustva plus so sliki kako dokaz.

http://www.hairlosstalk.com/interact/viewforum.php?f=30&sid=7436ecfc6efa4685b0cef95bd37f9d5d

Дали можеш да ми дадеш подетални информации за тоа колку кошта третман со liposomal minoxidil и за колку време колку пари ќе ми требаат.
Поздрав.
Mozes da probas kako naeftino Rogaine Foam (pena verzija)

Firmi koj imaat nanosomal/liposomal minox se
http://www.divineskin.com
http://www.hairgrowthmd.com
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
:tv: aaah neznam za koja firma se raboti. na kutivceto pisuva Aloi i Jojoba. drugarkava nudese i nekoj sok da pijam od Aloe, ama sakav prvo samo so samponot da vidam i po 3 meseci dade rezultati. demek ako sum go piel i sokot ke imalo pobrzi rezultati, zs organizmot poveke se stimuliral :tv:
UMNA GLAVA, KOSA NE DRZI
epa vidi sto pisuva mora da ima...hahahaha:)))))mnogu e bitno sto se koristi zasto ne dava se efekt:( inaku da sekako, stom mi spomna gelce moze da se istite proizvodi (ama i nemora). Vnatresno i minerali sto gi pie drugarov znam, mnogu se podobri rezultatite, ne samo pobrzi toa e dolgotraen proces tuku i podobri!!!

Ajde pogledni pa pisi, mnogu me interesira koi se proizvodite...
 
Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
Koj sok od Aloe be? Pijam aloe veke 5 godini onaka za opsto zdravje plus kombuhca pa da sea trebashe da imam afro flizura spored tvrdenjata na drugarka ti.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
:tv: eeeeeeh be Dimitar sto si bil intelegenten. pa daj kazi mi kako, da pocnam i da go proizveduvam i da zarabotam neso. i kazi mi u postovte koja firma sum ja navel za Aloe i Jojoba? ili mozebi taka se vika firmata (Aloe i Jojoba) i nesvesno sum gi reklamiral. a rezultati za kolku vreme sakas da vidis? ako ne biva 4 meseci i normalno sekoj ke se razocara, nema da prodolzi so terapiite. :tv:

:tv: devojko neznam kako e firmata, me mrzi da stanuvam, samo Aloe i Jojoba pisuva. da i toa gelot mi go nudes i minerali, ama jas samo so ova vidov rezultati i sega za sega nejkam da probam i drugo.

ovoj Dimitar e kontras neviden. pa toa gelot znaci go koristis za imunitet, a u kombinacija so nego si staval neso na glava, pa da vidis rezultati? so sok ke bes toa site problemi da ni gi resi, majke mu? :tv:
 
Член од
3 декември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Dobra reklama :) samo drug pat obidi se podobro. Za 1000 denari bi imal dovolno aloe i jojoba da stavam vo shampon za dve godini


јас лично сум сведок за шампонот од Алое со Јојоба од Forever Living Products...најголемиот светски производител на Алое производи....на мој близок другар му има помогнато (да не се пофторувам веќе го пишав тоа) и стојам зад фактот ...јас со свои уши слушнав кога берберот му рече дека коса му расте..значи му помогнало ...ако не ви се верува тогаш навистина не сакате самите да си помогнете себеси и се лажете со тие хормонски препарати и состојки кои самите потврдивте дека влијаат на импотенција!!! ти само предложи како тебе ти помогнале препаратите...остави и другите да нпишат свое искуство...за тоа се ваквите теми...па луѓето нека си изберат решение !!!

ова не е реклама???????????? значи неможеш туку така да напаѓаш на отворена тема како оваа...дека некој прави реклама...првиот ПОСТ НА venividivici....е реклама ипол.... но никој не промрчи....остави и другите да напишат како нив им помогнало....зарем некој би бил лудак да лаже за тоа што му помогнало....


и би сакала да прашам каде се постовите на Clen 7 во кои спомуваше за шампонот ....сакав да вратам на некгов коментар...гледам сега дека е избришан ??????????
:toe:
 
Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
:tv: eeeeeeh be Dimitar sto si bil intelegenten. pa daj kazi mi kako, da pocnam i da go proizveduvam i da zarabotam neso. i kazi mi u postovte koja firma sum ja navel za Aloe i Jojoba? ili mozebi taka se vika firmata (Aloe i Jojoba) i nesvesno sum gi reklamiral. a rezultati za kolku vreme sakas da vidis? ako ne biva 4 meseci i normalno sekoj ke se razocara, nema da prodolzi so terapiite. :tv:
Pokazi sliki :)
Pokazi klinicki rezultati od studii napraveni vrz luge za ovie dve deka se efikasni :)
Da mn e prosto da izmesas aloe i jojoba so shampon ama ako ne si dovolno intelegenten da go napravis toa tvoj problem. Celta mi beshe drugite da si pominat poeftino a ne da se pravam intelegenten
Nitu veke dokazani tretmani nemozat da dadat drasticni rezultati za 3 meseca (ne gi kopiraj Velfrom :D)
Tretmani koristam moze 4 godini so mali pauzi po kolku pati treba da ti povtoram deka imam probano aloe i jojba i deka ne go sopra padot
So problemov se zamaram od 2002 imam mn casovi pominato citajki po forumi i razni studii za ovoj problem. Osven podobruvanje na zdravjeto na skalpot nikade nemam primeteno deka aloe i jojoba moze da pomogne za kosopad

Da ne treba na kineski da ti pisham da razberes podobro?
prijaten den :)

Forever Living Produts da ne e od onie piramida firmite :)
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
kokiche :))

Pokazi sliki :)
Pokazi klinicki rezultati od studii napraveni vrz luge za ovie dve deka se efikasni :)
Da mn e prosto da izmesas aloe i jojoba so shampon ama ako ne si dovolno intelegenten da go napravis toa tvoj problem.
Nitu veke dokazani tretmani nemozat da dadat drasticni rezultati za 3 meseca (ne gi kopiraj Velfrom :D)
Tretmani koristam moze 4 godini so mali pauzi po kolku pati treba da ti povtoram deka imam probano aloe i jojba i deka ne go sopra padot
So problemov se zamaram od 2002 imam mn casovi pominato citajki po forumi i razni studii za ovoj problem. Osven podobruvanje na zdravjeto na skalpot nikade nemam primeteno deka aloe i jojoba moze da pomogne za kosopad

Da ne treba na kineski da ti pisham da razberes podobro?
prijaten den :)

Forever Living Produts da ne e od onie piramida firmite :)

:tv: epa super si se najdovme. jas 6 godini si imav maka, a za sliki nemora, ke se uveris vo zivo. od tie tretmani so si gi koristel ti pomognalo neso, sea so se mavas vo gradi?

so cuden covek si, kazuvam od iskustvo za i na nekoj drug da mu pomogne, ne nekoj reklami da pravam. koj se voopsto tie Velform i Forever Living Produkts. ti da ne reklamiras nekoj so vaka napagas?

rezultati za kolku vreme sakas da dadat. gledam so si bil uporen, pa duri 7 godini ne si nasol caare.

so i fali na piramida firmite? znaes li kako rabotat WVP, Cepter, Herba Lajf..... miljoni se pravat, najdobar marketing e preku multi levelot :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom