Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Член од
24 јуни 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
Јас сум околу NW1.5 на 19 год би ми препорачале ли финастерид?
 
Член од
9 јули 2015
Мислења
17
Поени од реакции
3
RU е опасна работа и огин скапо

http://www.thekaneshop.com/ru58841-273.html

Женско не смее ни да го допре[DOUBLEPOST=1463412800][/DOUBLEPOST]bimatoprost го има на DHGate, али за веѓи најдобро рицинусово масло
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
RU е опасна работа и огин скапо

http://www.thekaneshop.com/ru58841-273.html

Женско не смее ни да го допре[DOUBLEPOST=1463412800][/DOUBLEPOST]bimatoprost го има на DHGate, али за веѓи најдобро рицинусово масло
Ne e opasno Ru, ako gleas taka ni dutasteride ne smee zensko da go dopre. Tuka sme mazi taka da... Inace veke pijam oralno 2x1ml ricinusovo maslo dobar stimulans na PGED2 e ali bimatoprost e vrv za vegi i trepki, ne znaev deka ricinusot deluva i za rast na vegi. Hh

Sent from my D5103 using Tapatalk
 
Член од
9 јули 2015
Мислења
17
Поени од реакции
3
Ne e opasno Ru, ako gleas taka ni dutasteride ne smee zensko da go dopre. Tuka sme mazi taka da... Inace veke pijam oralno 2x1ml ricinusovo maslo dobar stimulans na PGED2 e ali bimatoprost e vrv za vegi i trepki, ne znaev deka ricinusot deluva i za rast na vegi. Hh

Sent from my D5103 using Tapatalk
RU е раствор што се впива во кожата, женско или деца не смеат да го допрат ниту па косата. Влегува во крвта како послаб анти андроген RU 56279
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
RU е раствор што се впива во кожата, женско или деца не смеат да го допрат ниту па косата. Влегува во крвта како послаб анти андроген RU 56279
Kako ke gi obasnis onda site testimonijali na net od luge koi kristat ru58841? Nikoj nema side efekti osven pospanost ako povise od 100mg stavat od ednas... Da odese sistemski luge gyno ke dobivaa i low test ke imaa...

Sent from my D5103 using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Имaм скoрo 19 гoдини, и сите oд нa стрaнaтa нa тaткo ми се кељaви, дoдекa пaк oд стрaнaтa нa мaјкa ми дедo ми и вујкo ми имaaт кoсa и нa пoстaри гoдини. Дoсегa немaм приметенo прoретчивaње нa кoсaтa, пa сaкaм дa знaм што би можел дa oчекувaм вo иднинa? Истo тaкa, oд стрaнaтa нa тaткo ми сите имaaт густи и целoсни брaди, дoдекa пaк дедo ми oд нa мaјкa ми стрaнaтa пoчнaл дa себричи тек нa 20 гoдини пoинтензивнo. Јaс нa 19 имaм влaкнa нa лицетп штo едвaј мoжaт дa се нaречaт брaдa (пoвеќе имaм бркoви oтлкoлку билo штo другo). Истo тaкa имaм сaмo еднo влaкнo нa грaдите и мнoгу тенки и ретки влaкнa нa пoдлaктицaтa, штo мислaм знaчи декa мoите влaкнa се пoмaлку сензитивни нa aндрoгени хoрмoни. Дaли е oвa тoчнo и кoлку мoжaм дa се нaдевaм нa пoлнa кoсa нa пoстaри гoдини?
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
Имaм скoрo 19 гoдини, и сите oд нa стрaнaтa нa тaткo ми се кељaви, дoдекa пaк oд стрaнaтa нa мaјкa ми дедo ми и вујкo ми имaaт кoсa и нa пoстaри гoдини. Дoсегa немaм приметенo прoретчивaње нa кoсaтa, пa сaкaм дa знaм што би можел дa oчекувaм вo иднинa? Истo тaкa, oд стрaнaтa нa тaткo ми сите имaaт густи и целoсни брaди, дoдекa пaк дедo ми oд нa мaјкa ми стрaнaтa пoчнaл дa себричи тек нa 20 гoдини пoинтензивнo. Јaс нa 19 имaм влaкнa нa лицетп штo едвaј мoжaт дa се нaречaт брaдa (пoвеќе имaм бркoви oтлкoлку билo штo другo). Истo тaкa имaм сaмo еднo влaкнo нa грaдите и мнoгу тенки и ретки влaкнa нa пoдлaктицaтa, штo мислaм знaчи декa мoите влaкнa се пoмaлку сензитивни нa aндрoгени хoрмoни. Дaли е oвa тoчнo и кoлку мoжaм дa се нaдевaм нa пoлнa кoсa нa пoстaри гoдини?
Ne mozes da znaes. Se se menuva vo 1 den. Nikoj od nas nemap brada od 15god. Ja do 18 nemav edno vlakno na teloto, za 1 godina se se smeni i sea idam na depilacija i se bricam sekoj vtor den. NIKOGAS ne se znae...

Sent from my D5103 using Tapatalk
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Дечки , ми треба помош.

Користам Пилфуд за раст на косата, и сум го користел можеби 3-4 пати од по 4 месеци ( со паузи исто од 4 месеци). Сега пак земав да го нанесувам пошто гледам дека почна пак да ми опаѓа доста, меѓутоа страшни иритации почна да ми прави на кожата. Кога ќе го нанесам, почнува ненормално да ме чеша главата и нема спас, морам да го исперам тоа што сум го нанел.

Има ли некакво чаре за ова за да ми се намали иритацијата ?
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
Дечки , ми треба помош.

Користам Пилфуд за раст на косата, и сум го користел можеби 3-4 пати од по 4 месеци ( со паузи исто од 4 месеци). Сега пак земав да го нанесувам пошто гледам дека почна пак да ми опаѓа доста, меѓутоа страшни иритации почна да ми прави на кожата. Кога ќе го нанесам, почнува ненормално да ме чеша главата и нема спас, морам да го исперам тоа што сум го нанел.

Има ли некакво чаре за ова за да ми се намали иритацијата ?
Alergicen si na nego, ne e za tebe...

Sent from my D5103 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дали на лустер ишишана глава (тоа значи шишана со машинка, не со брич) може да се прска Пилфуд?:)
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
So Pilfud niso ne praite ako ne go resite problemot vo izvorot. Minoxot samo sinhronizira anagena faza na.vlaknata NE sperecuva opaganje. Ili ke zemete lokalen anti androgen (5 alfa reduktaza inhibitor) ili topicen Ar blokator kako 58841 ili Pgd2 inhibitor u kombinacija so Pge2 stimulator i pak ke vi treba Crth2 inhibitor t.e Ar blokator za sekoj slucaj. Dzabe gubite vreme vaka luster ke bidete :))

Sent from my D5103 using Tapatalk
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Имaм скoрo 19 гoдини, и сите oд нa стрaнaтa нa тaткo ми се кељaви, дoдекa пaк oд стрaнaтa нa мaјкa ми дедo ми и вујкo ми имaaт кoсa и нa пoстaри гoдини. Дoсегa немaм приметенo прoретчивaње нa кoсaтa, пa сaкaм дa знaм што би можел дa oчекувaм вo иднинa? Истo тaкa, oд стрaнaтa нa тaткo ми сите имaaт густи и целoсни брaди, дoдекa пaк дедo ми oд нa мaјкa ми стрaнaтa пoчнaл дa себричи тек нa 20 гoдини пoинтензивнo. Јaс нa 19 имaм влaкнa нa лицетп штo едвaј мoжaт дa се нaречaт брaдa (пoвеќе имaм бркoви oтлкoлку билo штo другo). Истo тaкa имaм сaмo еднo влaкнo нa грaдите и мнoгу тенки и ретки влaкнa нa пoдлaктицaтa, штo мислaм знaчи декa мoите влaкнa се пoмaлку сензитивни нa aндрoгени хoрмoни. Дaли е oвa тoчнo и кoлку мoжaм дa се нaдевaм нa пoлнa кoсa нa пoстaри гoдини?
Jas momentalno imam 29 godini i po teloto seuste voopsto nemam vlakna, na nozete imam malku i toa tenki i kratki, dodeka na racete, ramenjata, grbot, gradite voopsto nemam, samo kaj genitaliite, pod miskite i malku na stomakot do kaj papokot imam vlakna, e sega imam gusta brada i brkovi, no bradata pocna da mi raste duri posle 20 godini i prvite nekolku godini mi bese mnogu retka i neprimetliva, arno ama kako mi se zgusna bradata nekade okolu 24-25 godini pa istovremeno pocna kosata da mi se proretcuva bajagi, toa e toa edno dobivas, a drugo gubis !
Interesno e toa sto ima lugje duri i na stari godini kosite im se beli no voopsto ne se kelavi, kako tatko mi na pr. ima cela kosa normalno bela, a pobelena mu e uste kako pomlad no ja ima celosno, a mene pocna da mi se proretcuva i opagja uste na 24-25 godini, no od stranata na majka mi maskite se poveketo kelavici i genetikata sepak si go pravi svoeto !
Mislam deka mnogu podobra varijanta e na covek da mu pobeli kosata pa duri i da e pomlad a da ne mu opagja, otkolku da ne mu pobeluva no da mu se proretcuva i opagja !
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
24
Поени од реакции
3
Paganjeto na kosa ili po dedo ili po tatko vi ide,nikad ne se znae. Alimoze da go odlozite edno 20 god plus da imate kosa kako sto pogore vi objasniv. Sekoja sekunda sto ja gubite vi e skapocena.

Sent from my D5103 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom