Русија подготвена на војна поради Косово!

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Онаму каде што се бановите и за сите останати членови на форумов. Нема опција "Банирај албанец" и "Банирај ****" (ќе оставам на твојот интелект да ја реши равенката со звездичките).

Дури и ПРВИОТ пост на темава ти е провокативен а бараш Албанците да ги банираат поради ПРОВОКАЦИЈА?
Зошто? Како? Што?
Ако единствена утеха во одбрана на твојата теорија (која патем, ич не ми чуе каква ти е) ти е директната навреда и плачењето по банирање на оние другине, би ти предложил да размислиш за теоријата која ја имаш.
Кога веќе си решил да учествуваш на темава И ДА НАВРЕДУВАШ ПО СВЕ албанско, остани маж до крај и не плачи.
Во спротивно, ќе биде баниран Дардан (шиптарот) и ти (******), поради прекршување на правилата на форумот. Ама заедно, рака под рака :)
Ke meshash voda i zejtin a?:)

Inaku sigurno sega ke dobiesh porana (PP) znaesh, kade shto ke bidesh izdvoen od drugite Albanci kako visoko intelektualno obrazovano biche:)

Moja preporaka, ne go baniraj, interesen mi e, me prai da se custvuvam kako da sum na 15 sprat, a nego da go gledam pred vlez.

Inaku... Rusija... Kur se trese vo ladna voda.
Sigurno toj shto go kaza toa, ke bide nashamaren od Putin za pristrasnite izjavi...
Si znae Putin do kade mu e cergiceto.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Абе сите знаат дека ѓаволот постои дека Европа е стара курва и дека на земји како Македонија(мали земји) им ја цица крвта...
Ама работата е тоа што Русија е КРСТОТ И ТЕМЈАНОТ за ѓаволот Европа.....
Dete gjavolot ne bega od temjanot i krstot.
Losho te naucile. Trk do Religija forum da se obrazuvash malku.
Bega od molitvata.
So igracki ne se lazi gjavolot.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.194
Поени од реакции
18.007
Темава пак си е*а мајката, многу чат и навреди...

Сега моето мислење.

Досега мислев дека Путин му прави филмови на Русите, во пресрет на претседателските избори. Но, заканата во НАТО, е веќе сериозна работа. Иако мислам дека нема да има никаква војна, сепак еве која е можната ситуација.

Русија реално нема шанси да добие војна против НАТО на ограничено место како Косово, но, нема да и биде целта тоа.

На САД во моментов не им треба нова војна посебно не со Русија, нивната армија е исцрпена со војните во Ирак и Авганистан. Буџетскиот дефицит е огромен, а средствата за војна со Русија ќе бидат ОГРОМНИ. Тоа би значело повлекување на САД од војните во Ирак и Авганистан.

Втората работа е НАФТАТА, Русија ќе ја запре сета испорака на нафта на запад, цената на нафтата ќе порасне до небеса, а со тоа и цената на војната ќе биде огромна. Економиите на Западот ќе почнат да се рушат како кули од карти.

Реално во директен судир НАТО сојузот ќе победи, но тоа ќе има ОГРОМНА цена, и прашањето е ДАЛИ ЗАПАДОТ Е СПРЕМЕН ДА ЈА ПЛАТИ ТАА ЦЕНА ЗАРАДИ КОСОВО?
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
ako ima seriozna vojna megu Rusija i Nato nema da ostane nisto od Evropa..vklucitelnoi Rusija i nejziniiniot Evropski i Aziski del
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
so tebe ke se vidime vo bitola , pile moe... ke vidime kakva pesna ke mi pejs tamu :)

@ prince: hmm... jas pobarav ban za Albancite koi pcueja :)

koga ne gi banirate, ke gi pcujam. ako treba i ke ti tepam. i ne mi vadi zborovi od kontekst, jasno e deka ako ne jades gomna, nema sho da se raspravame, taka?#

znaci, ne baram ban za Albanci, tuku ban za Albancite koi pcueja, vregjaa, i koi vrshat krivicno delo tuak na forumot...

Moja preporaka, ne go baniraj, interesen mi e, me prai da se custvuvam kako da sum na 15 sprat, a nego da go gledam pred vlez.
od koga nekoj Albanec napufkan od bitola, odlucuva koj da bide baniran?

ajd sikter...
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
A сакаш јас да ти дадам на тебе еден филм од час и половина е скоро да видиш како почна таа војна во Поранешна Југославија и да видиш ти кој беа вистинските бандити и убијци? Тоа ти е исто како сега Албанците да почнат да го малтретираат Македонското население(како во 2001)и ние Македонците ке седиме мирни додека невини жени и деца се силувани и крвнички убивани? Доколку сакаш да го глеаш филмот еве ти линк а после тоа ке коментираш ок?
http://media.srpskinacionalisti.com/video/istina_eng.wmv
Абе ти искрено веруваш дека СВРБИВЕ се малтретираната страна на Балканов?:pos2::pos2::pos2::pos2: Душички загреота, просто нема да можам да заспијам заради фактот што некој си дозволил да малтретира СВРБИ.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Жив хумор.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Абе ти искрено веруваш дека СВРБИВЕ се малтретираната страна на Балканов?:pos2::pos2::pos2::pos2: Душички загреота, просто нема да можам да заспијам заради фактот што некој си дозволил да малтретира СВРБИ.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Жив хумор.
А бе газе пак си го бараш ти а? :)
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
so tebe ke se vidime vo bitola , pile moe... ke vidime kakva pesna ke mi pejs tamu :)
Any time...
Any time...

P.S. So ova deckoto so prefiks FILANTROP, se izdade, padna, se lizna...
I ovaka negoviot skromen vandalizam ne moze da go kontrolira. Se zakanuva i sekako go pokazuva negovoto ubavo altruisticko lice, da da... Makedoncite se miroljubivi...
Sega nema da baram Ban na site makedonci, poshto ovoj e poseben slucaj, nego ke pobaram ban na tipcevo, od okolijata na Bitola. Blagodaram.

P.P.S. Decko opraj se, slikash losha slika za tvojot narod:) (heheheheh)

Edit:

koga ne gi banirate, ke gi pcujam. ako treba i ke ti tepam.
Jas ti vikam, neshto ne e vo red so tebe. Opraj se decko, opraj se... Vidi kolkav si 34 godini imash. Sigurno imash semejstvo i deca... Opraj se...

Nikoj nema da tepash, a jas sum siguren deka si bil i tepan od Albancite.
Manijava e losha. Ostavile loshi tragi. Ne se brishat sigurno. Ali ne drvi muda tuka na forum. Ti i tvoite pseudo patriotcinja ste jaki samo koga treba da se pali, samo koga se 50 vs 1...
Vo Bitola sigurno ne si tepal a i sigurno ako si se fatil so nekogo, si bil tepan.
Opraj se.
Inaku baram da se banira clenov. Ne se brojat navredite upateni na mojata etnicka zaednica.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
47
Поени од реакции
0
E amerika e oslabena sega ,gi branat Albancite ali i vo irak vojna vodat,no sepak rusite se 5 pati bolje ke sramnat sve i amerika i kosovo
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Што ве тера да мислите дека Америка ќе остане вечно на „тронот“?

Па низ историјата империи имало толку силни што во нивно време некој да им рекол дека за 10 години од екот на нивната најголема превласт ќе се распаднат, ќе му се смееле...Така и сега...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Темава пак си е*а мајката, многу чат и навреди...

Сега моето мислење.

Досега мислев дека Путин му прави филмови на Русите, во пресрет на претседателските избори. Но, заканата во НАТО, е веќе сериозна работа. Иако мислам дека нема да има никаква војна, сепак еве која е можната ситуација.

Русија реално нема шанси да добие војна против НАТО на ограничено место како Косово, но, нема да и биде целта тоа.

На САД во моментов не им треба нова војна посебно не со Русија, нивната армија е исцрпена со војните во Ирак и Авганистан. Буџетскиот дефицит е огромен, а средствата за војна со Русија ќе бидат ОГРОМНИ. Тоа би значело повлекување на САД од војните во Ирак и Авганистан.

Втората работа е НАФТАТА, Русија ќе ја запре сета испорака на нафта на запад, цената на нафтата ќе порасне до небеса, а со тоа и цената на војната ќе биде огромна. Економиите на Западот ќе почнат да се рушат како кули од карти.

Реално во директен судир НАТО сојузот ќе победи, но тоа ќе има ОГРОМНА цена, и прашањето е ДАЛИ ЗАПАДОТ Е СПРЕМЕН ДА ЈА ПЛАТИ ТАА ЦЕНА ЗАРАДИ КОСОВО?
ako ima seriozna vojna megu Rusija i Nato nema da ostane nisto od Evropa..vklucitelnoi Rusija i nejziniiniot Evropski i Aziski del
Ама да не заборавите една работа, кога се во прашање Русија и Америка можат да заиграат и нуклеарки, па да се сјебе цела Земја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom