Ротари клуб

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Ценам дека си доволно писмен да ја искористиш таа страница.....:toe:

Форумџиите се анонимни и не сакаат на никого во секоја прилика и секој момент на некого од нос да му го трљаат она.....епа кога јас тебе ти дадов.....

донација се дава за да се помогне а не во секоја прилика да се чатали со тоа.....

lol... таман помислив нешто конкретно, кога тоа ПАК филозофија...

дај конкретно кажи каде е донацијата!!!

што треба сега јас да пребарувам по кајгана (каде секој си пишува што ќе му текне?) и од таму да заклучам? дај некој линк кон некој дневен весник или телевизија.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
:pos2::pos2:Таман помислив дека ми фали суицидниот.........ама имало и подобри од него:vozbud::pos2::pos2:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Абе јас ти зборувам за првиот Ротари клуб во Прилеп,а ти ми правиш споредба со овој кој го оформиле лани.Па можеби има уште 10 ротари клубови од лани досега,Глишо сигурно нема да биде председател на сите ебаго.Или мислиш дека им е “голем мајстор“ од 36 ред,додуша беше голем мераклија на Тарот карти,секогаш си ја гледаше судбината пред да излезе од дома наутро,каде го чекаше црн мерцедес со шофер пред врата,на државен трошок до пред некоја година и во оваа Македонија.:toe:

дај бе молимте не филозофирај. ПАК.. нема 10 ротари клубови во Прилеп. овој е еден и единствен. признај си ја грешката, луѓе сме....

и грешка ти е тоа со мајсторите - во ротари НЕМА големи и мали мајстори... ротари е чиста демократија.... основач на обединетите нации...

си го помешал ротари со нешто друго... не е срамота грешка да направиш.... срамота е да ја одрекуваш и кога апла се гледа... (тоа е знак на една лоша човечка особина:ИНАТ)

или пак консолидирај се, па пак пушти некој линк овој пат....прочитан и проверен

:pos2::pos2:Таман помислив дека ми фали суицидниот.........ама имало и подобри од него:vozbud::pos2::pos2:

може ти да ставиш и 6 сликички со човечиња што се смеат, АМА нема да се скрие твојата неинформираност. тука уште се додава и желбата за дискутирање за нешто што немаш никаков поим (со што е можно повеќе плукање) и се доаѓа до типичниот македонски ПРОБЛЕМ стекнат во долгите години самоуправен социјализам и специјализиран во бранковата тгранзиција....
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
ovie od Rotari klubot pohumani luge ne sum sretnal

se skrsija od davanje pari,klimi ,frizideri :vozbud::vozbud:

и во која вие сте научиле убаво да се вклопите:toe:

памрчите како да сте директно од титова школа...
abe ti Vmrovec si bil a? :)
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
abe ti Vmrovec si bil a? :)
lol

ете уште еден типичен македонец (ОВЦА) кој мисли во стадо, па си мисли дека сите мора да се во некое стадо (вмро-овци или сдсм-овци).


не не сум вмро-овца, не можеш да замислиш дека има во светот и ЛАВОВИ кои живеат и ловат сами, евентуално со фамилијата понекогаш?
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
lol

ете уште еден типичен македонец (ОВЦА) кој мисли во стадо, па си мисли дека сите мора да се во некое стадо (вмро-овци или сдсм-овци).


не не сум вмро-овца, не можеш да замислиш дека има во светот и ЛАВОВИ кои живеат и ловат сами, евентуално со фамилијата понекогаш?
lol

ebate lavot koj misli deka ovoj svet e prepoln so humani politicari i biznismeni koi samo mu mislat dobro na narodot.Lav koj gleda srni i cvekinja nasekade e malo mace :).Inaku kaj lovis ? megu narodot ? :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
lol

ebate lavot koj misli deka ovoj svet e prepoln so humani politicari i biznismeni koi samo mu mislat dobro na narodot.Lav koj gleda srni i cvekinja nasekade e malo mace :).Inaku kaj lovis ? megu narodot ? :)
Лавовите по природа се тешки мрцини.....мрзи....
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
lol

ebate lavot koj misli deka ovoj svet e prepoln so humani politicari i biznismeni koi samo mu mislat dobro na narodot.Lav koj gleda srni i cvekinja nasekade e malo mace :).Inaku kaj lovis ? megu narodot ? :)
секако дека лавот предизвикува внимание и има прашања и коментиари околу него...


кај се чуло и видело за овца да се коментира? таа само си мисли овие од нашето стадо се или од другото....

П.С. овие споредби не се за да те навредам, туку за да запалам сијаличе во твојата глава - да не ги карактеризираш луѓето по партии, онака без врска...

со тоа ти, наместо да кажеш нешто на темата, отде тотално офтопик.

мојата теза беше дека социјализмот ги УТЕПА луѓето на многу начини, ама најлош е што тој доведе до тоа да речиси сите смо МРЧАТ и критикуваат, а не се гледаат себе си.

тоа па дојде од таму што некој си абц-градител тврдеше дека сите ротаријанци се лоши затоа што глигор попоски бил лош, а глигор не бил ни ротаријанец...


виде ли како сите само мрчите, А НИКОЈ НЕ КАЖА нешто конкретно на човекот што постави прашање, ОСВЕН ЈАС.

Лавовите по природа се тешки мрцини.....мрзи....
да бе, така е...
кога не им треба многу и се што им треба си имаат.



затоа пак овците само пасат трева и ги молзат, а повремено и ги шишаат, пред да ги заколат.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
да бе, така е...
кога не им треба многу и се што им треба си имаат.
Па затоа ги мрзи дури и поглед да кренат..колку да видат дали нешто околу нив се променило......
.....па стигнаа да бидат прогласени за заштитен вид.....
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Па затоа ги мрзи дури и поглед да кренат..колку да видат дали нешто околу нив се променило......
.....па стигнаа да бидат прогласени за заштитен вид.....
може се малку затоа што не може секој да биде и затоа што му пркосат на човекот.

затоа овците човекот ги размножува за да може повеќе млеко да носат и да не прават проблеми... затоа и рекламите (емитирани или вградени во говори и написи) на кои наседнувате секои 4 години, па сте те сдсм-ОВЦИ, те вмро-ОВЦИ. НЗС = овци.

надминете се себе си, и гледајте дека не мора сите да ќивеат во стадо...
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
глобално се поврзани во Ротари Интернационал и глобално спонзорирани од Ротари Фондацијата. види на википедија...


функционира така што ако си видна и истакната личност ќе те поканат и таму ќе ти објаснат.

нема ништо еврејско, затоа што ништо не заработува, туку само троши донации кои ги примило од ротаријанците и други добри луѓе.

сигурно не треба да се гледа негативно на ништо, но овде луѓево се такви. затоа да си го смениш потписот на крајот:

„МАКЕДОНЕЦ си кога кавал ќе ти ја распара душата, зурла ќе ти го раскине срцето, кога секое влакно на кожата ќе ти се наежи кога ке видиш 16 крако сонце, кога до коска ќе те заболи кога ке слушнеш FYROM. Кога немаш ни за леб а полн си во душата со ГНЕВ.


Незнам зошто судиш , темата не ја отворив со лоша намера , туку повеќе како информативно конструктивна....
Ако го почиташ мојот прв пост намерата ми беша да се види дали овој клуб на некој начин може да помогне за бизнис контакти или дури и за привлекување на некој помали инвестиции...
Дали членовите на Ротари клубот Македонија можат да ја препорачат земјата меѓу своите колеги во светот...
Иако знам дека во Ротари клубовите најчесто членуваат адвокати, доктори , професори а помалку од приватниот бизнис сектор...
Што се однесува до Еврејскиот начин на функционирање и тоа немора да се зема како негативно...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
секако дека лавот предизвикува внимание и има прашања и коментиари околу него...


кај се чуло и видело за овца да се коментира? таа само си мисли овие од нашето стадо се или од другото....

П.С. овие споредби не се за да те навредам, туку за да запалам сијаличе во твојата глава - да не ги карактеризираш луѓето по партии, онака без врска...

со тоа ти, наместо да кажеш нешто на темата, отде тотално офтопик.

мојата теза беше дека социјализмот ги УТЕПА луѓето на многу начини, ама најлош е што тој доведе до тоа да речиси сите смо МРЧАТ и критикуваат, а не се гледаат себе си.

тоа па дојде од таму што некој си абц-градител тврдеше дека сите ротаријанци се лоши затоа што глигор попоски бил лош, а глигор не бил ни ротаријанец...


виде ли како сите само мрчите, А НИКОЈ НЕ КАЖА нешто конкретно на човекот што постави прашање, ОСВЕН ЈАС.



да бе, така е...
кога не им треба многу и се што им треба си имаат.



затоа пак овците само пасат трева и ги молзат, а повремено и ги шишаат, пред да ги заколат.
abe brat ..nitu jas mrcam nitu treba da mi se zapali nekoja sijalica

so ima da ti kazam na ovaa tema ...ednostavno Rotari klubot i site negovi clenovi 10000000000000000 % ne se vo toj klub od humani pricini ili od bilo kakvi pricini za prosperitet na obicniot narod i TOCKA !!!! a ti ako si naiven do tolku mozes i da se zaclenis i posle mozes da ni gi prenesuvas iskustvata od toj "human klub"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom