Ротари клуб

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Чекај бе,мислиш дека ова е првиот Ротари Клуб во Прилеп?Си се заебал брат,во Прилеп имало Ротаријанци уште пред 100 години,а Глишо беше председател на еден од многубројните клубови во поново време,се разбира само за сопствена промоција и корист,како и секогаш.:toe:
не мислам, туку знам - ова е прв и единствен клуб во кој твојот „глишо“ можел да членува. нема тој 100 години....

пиши ЛИНК до некој друг клуб ако имаш. немој само да трескаш, па уште да се инатиш...
Арно велиш,сме запнале за Ротари како “сивоњи“,ко да немаме други економски проблеми за решавање.А овој Ротари Клубов во Прилеп на пример,не вреди ни за спомнување,освен како едно од многубројните Прилепски кафанчиња(поранешно “До кога вака“),каде секој од малку поредовните гости е регистриран како член.Инаку рака на срце не сум разбрал досега овие да имаат и едно ДВД или телевизор дадено за поклон,како поедини Ротари клубови низ земјава.:tapp:

и овде не се извини, туку и овде ја сврте темата кога згреши. тебе ти треба едно :kesa:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
и овде не се извини, туку и овде ја сврте темата кога згреши. тебе ти треба едно :kesa:
Си подзабегал а?Или самиот ти чувствуваш потреба од извинување зошто ја одалечуваш јавноста од навистина горливите економски проблеми,што ги имаме во државава?За Ротаријанците можеме да се расправаме на религија и секти форумите,ама не на економија.:toe:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
Си подзабегал а?Или самиот ти чувствуваш потреба од извинување зошто ја одалечуваш јавноста од навистина горливите економски проблеми,што ги имаме во државава?За Ротаријанците можеме да се расправаме на религија и секти форумите,ама не на економија.:toe:

1. јас не го отворив тука!!! има една гуска што сме следи - кажи и нејзе веднаш ќе го затвори.

2. спак има врска со економија, затоа што тие даруваат средства, а темава беше нешто како ги наоѓаат? не се сеќавам.

3. ништо не оддалечувам од јавноста. македонија е во лоша состојба, но не многу полоша од лани, за разлика од многу други земји. и тоа не е битно.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
3. ништо не оддалечувам од јавноста. македонија е во лоша состојба, но не многу полоша од лани, за разлика од многу други земји. и тоа не е битно.
И......сега треба да скокаме до таван од радост затоа што сме биле само малку полоши од лани!?!:uvo:

За разликите од другите земји ич не ми чуе.....ние сме тука и тука живееме...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
1. јас не го отворив тука!!! има една гуска што сме следи - кажи и нејзе веднаш ќе го затвори.

2. спак има врска со економија, затоа што тие даруваат средства, а темава беше нешто како ги наоѓаат? не се сеќавам.

3. ништо не оддалечувам од јавноста. македонија е во лоша состојба, но не многу полоша од лани, за разлика од многу други земји. и тоа не е битно.

А зошто Македонија не би била во подобра состојба одколку лани,за што всушност и дискутираме на овој форум?А ротаријанците “се отепаа“ од дарување,веќе неколкумина се во критична состојба од “несебичното дарување“.:smir:
 

alek34

Многу искусен форумџија
Член од
23 јуни 2009
Мислења
451
Поени од реакции
25
А зошто Македонија не би била во подобра состојба одколку лани,за што всушност и дискутираме на овој форум?А ротаријанците “се отепаа“ од дарување,веќе неколкумина се во критична состојба од “несебичното дарување“.:smir:
1. Многу е просто - не би била во подобра состојба одколку лани, поради СВЕТСКАТА криза каде ние извезуваме продукти и од каде добиваме финансирање.

2. Дискусијата беше за ротари, ама ти ми спомна дека јас сум требало да се извинувам, па твојата офф-топик тема ја анализираме.

3. Дали се отепале или не од дарување - да не се наддаваме сега тука. Јас мислам дека дадов неколку линкови во оваа сиромашна година, многу повеќе од мноигу други. да не заборавиме дека тоа е ПРИВАТНА активност и не е со комерцијални цели.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
1. Многу е просто - не би била во подобра состојба одколку лани, поради СВЕТСКАТА криза каде ние извезуваме продукти и од каде добиваме финансирање.

2. Дискусијата беше за ротари, ама ти ми спомна дека јас сум требало да се извинувам, па твојата офф-топик тема ја анализираме.

3. Дали се отепале или не од дарување - да не се наддаваме сега тука. Јас мислам дека дадов неколку линкови во оваа сиромашна година, многу повеќе од мноигу други. да не заборавиме дека тоа е ПРИВАТНА активност и не е со комерцијални цели.
Ако е ПРИВАТНА и некомерцијална активност тогаш не вреди ни да се споменува на овој економски форум,според тоа беспредметно е да се дискутира за Ротари клубовите кој немаат никакво значење во економијата,според твоево мислење.:toe:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Да ја освежа темава и да праша дали некој форумџија е член на/во ротари?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Уште еднаш да прашам дали има некој член овде во Ротари клуб во Македонија да ми каже нешто околу активностите на клубовите во Македонија, може и преку ПП. Ништо страшно само имам по некоје прашање.
 
K

kicodarker

Гостин
Уште еднаш да прашам дали има некој член овде во Ротари клуб во Македонија да ми каже нешто околу активностите на клубовите во Македонија, може и преку ПП. Ништо страшно само имам по некоје прашање.
Тешко дека ќе завршиш работа, имаше случај каде за авионска карта не му одобрија пари на еден изведувач што бараше помош од нив и то со препораки од организаторот на настанот кај што настапуваа уметници од цел свет. На крај се откажа и преку ротари од друга земја заврши работа.
Некако постојат овде само за нивни потесни кругови.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.313
Тешко дека ќе завршиш работа, имаше случај каде за авионска карта не му одобрија пари на еден изведувач што бараше помош од нив и то со препораки од организаторот на настанот кај што настапуваа уметници од цел свет. На крај се откажа и преку ротари од друга земја заврши работа.
Некако постојат овде само за нивни потесни кругови.
Ne baram nekakva pomos me interesira samo kolku se aktivni klubovite vo Makedonija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom