Романтични вечери и изненадувања

Член од
16 мај 2010
Мислења
4.953
Поени од реакции
2.930
Ваши искуства со романтични вечери и какви се изненадувања сте приредиле за вашиот партнер/вашата партнерка ?
Немате идеи побарајте тука ..
Еве јас на девојка ми и спремам изненадување во недела за 1 месец во врска,во понеделник ке ставам слики и "извештај"..

Повелете :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.671
Поени од реакции
6.190
,во понеделник ке ставам слики и "извештај"..

Повелете :)
...лоша идеја...тоа се нарекува нарушување на приватност (интима) и лесно може да се случи од понеделник да почнеш да бараш нова девојка

...една романтична вечера неможе да ги надополни секојдневните мали изненадувања и знаци на внимание...обиди се да бидеш романтичен кога тоа најмалку се очекува од тебе...кога нема никаков повод...во секојдневни ситуации

...нормално кога има повод сите нешто очекуваат и сите глумат изненадување...треба да се излезе надвор од шаблонот
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.180
Поени од реакции
11.663
...лоша идеја...тоа се нарекува нарушување на приватност (интима) и лесно може да се случи од понеделник да почнеш да бараш нова девојка

...една романтична вечера неможе да ги надополни секојдневните мали изненадувања и знаци на внимание...обиди се да бидеш романтичен кога тоа најмалку се очекува од тебе...кога нема никаков повод...во секојдневни ситуации

...нормално кога има повод сите нешто очекуваат и сите глумат изненадување...треба да се излезе надвор од шаблонот
Последниов дел од постот е клучно за романтичноста. За јубилеи нема ништо што би можело да изненади освен големите очекувања.
Романтичноста се состои од малите нешта. И не се чека, туку се прави спонтано.
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.630
Поени од реакции
2.291
Искрено, многу ми се смешни вакви „прослави за 1 месец врска“... За година дена да спремите изненадување да, ама на месец дена тоа е искрено патетично... Јас лично повеќе би ти препорачал без повод на некој рандом ден да и направиш изненадување, (барем јас и девојка ми многу често си купуваме подароци, најчесто без некој посебен повод) него за 1 месец врска... Вака делува ко за тебе успех е што цел месец сте заедно, што мене лично би ми дошло навредливо да сум на нејзино место.. Барем јас кога сум во врска, секогаш очекувам таа врска да трае долго па не го бројам секој поединечен месец, така да ако видам дека она ги брои би ми било глупо, не треба да се обврзува и преоптеретува со тоа колку денови/недели/месеци ќе издржите...
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.320
...една романтична вечера неможе да ги надополни секојдневните мали изненадувања и знаци на внимание...обиди се да бидеш романтичен кога тоа најмалку се очекува од тебе...кога нема никаков повод...во секојдневни ситуации

...нормално кога има повод сите нешто очекуваат и сите глумат изненадување...треба да се излезе надвор од шаблонот
Кога да бидиш романтичен ако не на вечера со неа, и само со неа, и цело твое внимание го посветиш на неа. Секојдневните ситуации не се романтични. Тоа се прави по повод не се прави кога ке ти прднит тебе. На пример зошто ти утре не славиш нова година?
Јас ке ти кажам зошто нема повод а кога нема повод славењето е апсурдно. Де факто само напред и секоја ситница во врската секој одблежан ден за неа што е позначаен да го славиш, тоа се памети.
Stefcho само напред да не те премислат слави си и месец и 1 недела само избегнувај ги 6 недели и 6 месеци тоа не е славење тоа е тажење.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.001
Поени од реакции
2.374
Едно букетче од 500 денари би ти завршило работа ;)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.180
Поени од реакции
11.663
Кога да бидиш романтичен ако не на вечера со неа, и само со неа, и цело твое внимание го посветиш на неа. Секојдневните ситуации не се романтични. Тоа се прави по повод не се прави кога ке ти прднит тебе. На пример зошто ти утре не славиш нова година?
Јас ке ти кажам зошто нема повод а кога нема повод славењето е апсурдно. Де факто само напред и секоја ситница во врската секој одблежан ден за неа што е позначаен да го славиш, тоа се памети.
Stefcho само напред да не те премислат слави си и месец и 1 недела само избегнувај ги 6 недели и 6 месеци тоа не е славење тоа е тажење.
With great expectations come great disappointment.. Така да тоа ја уништува (поткопува) врската. Додека романтичноста е повеќе од ова - таа не познава време туку едноставно делува.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.277
Ваши искуства со романтични вечери и какви се изненадувања сте приредиле за вашиот партнер/вашата партнерка ?
Немате идеи побарајте тука ..
Еве јас на девојка ми и спремам изненадување во недела за 1 месец во врска,во понеделник ке ставам слики и "извештај"..

Повелете :)

Само напред и терај си.Ако мислиш дека месец дена треба да се прослави ок е тоа.Е сега околу романтиката верувам доволно си го познаваш девојчето и знаеш што сака а што не.Во овој случај планираш романтична вечера.Ако она сака романтика гледај да биде тоа убаво средено и стокмено ама внимавај да не е претерано сепак е месец дена,може и да те сфати пресериозно па тоа да ја принуди да се повлече малце,не секоја девојка обожава романтики а посебно па на почеток на врска :). Како и да е со среќа и се најубаво нека ви е, нека трае (y)
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.320
Ако она сака романтика гледај да биде тоа убаво средено и стокмено ама внимавај да не е претерано
Нема гајле од претерано гледај да не е премалку:drk:
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.277
Нема гајле од претерано гледај да не е премалку:drk:
Пак зависи каква е и што сака ,ако е романтичарка ќе и дојде ова како мелем на рана има да поентира одма Стефчо ,ама мора и да внимава :)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.944
Поени од реакции
2.058
Ваши искуства со романтични вечери и какви се изненадувања сте приредиле за вашиот партнер/вашата партнерка ?
Немате идеи побарајте тука ..
Еве јас на девојка ми и спремам изненадување во недела за 1 месец во врска,во понеделник ке ставам слики и "извештај"..

Повелете :)
Само напред стефчо, батали овие што ти зборат (y)

Имам едни другарчиња кои идат 3-4 години и сеуште си слават месечнина почнувајќи од првиот месец, како на човек му е убаво така ќе си прави.

Посакувам се најдобро да испадне со твојата вечера па после сподели ја и ти твојата идеја со нас :)
 
Член од
30 август 2011
Мислења
87
Поени од реакции
41
Читајќи ги горните коментари еве ти го мојот совет:
- Прво, идеш со девојката 1 месец. Верувај, не сакаш претерани романтики и лигавења уште сега. Од искуство, немој. :) А и кога веќе си се одлучил за романтични вечери и изненадувања, 1 месец ти е прерано. Викни ја на вечера, не мора да биде тоа да биде со свеќи и со подароци, до душа не мора ни дома да и спремаш нешто посебно, едноставно поминете го тој ден заедно правејќи ги работите што сакате заедно да ги правите. Со зборови кажи и дека изминатиот месец ти бил убав и дека сакаш уште повеќе такви месеци да имаш со неа итн. итн. Зборот и искрено ако и покажеш и кажеш што чувстуваш е подобро.

- За изненадувањата и романтиките и поклоните што читав во претходните коментари ...
Кога да бидиш романтичен ако не на вечера со неа, и само со неа, и цело твое внимание го посветиш на неа. Секојдневните ситуации не се романтични. Тоа се прави по повод не се прави кога ке ти прднит тебе. На пример зошто ти утре не славиш нова година?
Јас ке ти кажам зошто нема повод а кога нема повод славењето е апсурдно. Де факто само напред и секоја ситница во врската секој одблежан ден за неа што е позначаен да го славиш, тоа се памети.
Stefcho само напред да не те премислат слави си и месец и 1 недела само избегнувај ги 6 недели и 6 месеци тоа не е славење тоа е тажење.
Дечко една работа за тебе. Ти си во тотална заблуда. Ништо повеќе нема пријатно да ја изненади девојката отколку спонтано изненадување без некоја посебна причина. Најизненадена и најсреќна ќе биде кога најмалку го очекува тоа. Не зборам дека не треба да се посвети внимание на одреден датум, напротив такви датуми не треба да се забораваат, но сепак обидувај се да ја изненадуваш и да бидеш романтичен спонтано ... Верувај ако одиш подолго со неа, желбата за такво нешто сама ќе ти се јави, доколку си романтичен тип.

-За искуства, ако ти помогне нешто гледам си напишал може и некој идеа ќе добие ... Па јас да споделам некој момент :) Обожавам кога е нешто спонтано и тотално неочекувано ... Пример пред некое време седев во кафана со девојката, и нормално у последно време секогаш се појавува некоја теткица со ружи што продава и видов како ги гледа и дека сепак се надева дека ќе станам и дека ќе и купам ... Намерно се понашав ладно како да не ја приметив, и кажав дека идам на цигара, ја остаив сама внатре намерно малце да ја изнервирам, а и се вратив со ружа внатре :) 2 месеци после тоа иако исушена уште и стои до кревет ружата ... Исто така пред некој месец дена, ја викнав една вечер кај мене дома, нормално она мислејќи дека ќе биде најнормална вечер филм едно друго. Наместо тоа доби 100 запалени свеќи, расфрлани лифчиња од ружи по цел стан, вечера што ја чека на маса и црвено вино. И ружа до нејзината порција. Само што влезе стоеше и гледаше 15 минути и се смееше и плачеше во исто време, немаше ништо подобро за мене од тоа да ја видам толку среќна :) Последново нешто се случи сега брзо, се шетав без везе низ град, и видов плишано мече ... добро мечка до душа, поголема е од неа :) И одма знаев дека ќе и се свиѓа баш таа, не знам како и зашто. И ја купив и почекав некој ден да и ја дадам сакав да ја копка малце што сум и купил, за малце ќе ја најдеше кај е скриена така се мачеше некој ден ... И еден ден, намерно ја изнервирав со намера да дојде кај мене дома така малце напната за пак шок да ја снајде :) И ја искористив омилената финта од омилениот филм ... Вратата од собата и беше затворена, а внатре ја чекаше мечката удавена во омилениот нејзин парфем, и 9 ружи секоја со посебна посвета за посебен момент од врската :)

Сеа после ова само Господ знае колку "фраери" ќе речат види овој педерче, папучар, али денот кога ја испраќав дома со букетот и мечката, знам само дека цел пат не тргна насмевка од неа, а и покрај сите што поминавме барем измамивме насмевка ... Не се двоуми, девојка никогаш нема да ти одбие романтика или некое убаво изненадување. Само напред, се дури неа ја правиш среќна и тоа тебе те прави среќен, на прав пат си. ;)
 
B

BrunoFresh

Гостин
Јас и девојка ми идеме веќе година (утре и месец). Никогаш не се случило да пропуштиме и ние некој месец. Секој месец си го славиме. Едноставно ако мислиш дека за првиот месец е тоа единствената работа, тогаш направија. Но мислам дека сеуште е рано за такви романтични вечери. Сепак и ако сакаш да ја задржиш девојката и очекуваш нешто повејќе со неа, подобро тоа направи го кога ќе бидете и 2цата за нешто повеќе. Нека таа вечер биди повозбудлива и подолга. Затоа што сеа само обична вечер за прв месец, девојката може да мисли дека ти сакаш уште сеа нешто од неа,а таа не е ни спремна да почни да ти верува уште толку длабоко. Затоа што сепак ви е прв месец, тек сеа иди тоа што треаб да се види дали врската ќе остани или не. Многу од луѓето (Како и јас), велат дека првите 6 месеци се најтешки. Да, тие се најтешки затоа што тогаш се стекнува конечна доверба, и така натаму да не вртам сеа офф топик. Затоа не брзај со вечерата. Или направија да биде само обична а не толку голема, затоа што кога ќе дојди да имате нешто повеќе со девојка ти, ќе сакаш пак да биди тоа како вечера со свеќи со триста глупости. Еднсотавно што ти препорачувам, остави го тоа за некој др. ден. Како што рече погоре Pingu, нека биди за рандом ден, немора да биди за повод. НО, ако сметаш дека тоа е добро сеа, тогаш направи го тоа така. :)

Со среќа.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ваши искуства со романтични вечери и какви се изненадувања сте приредиле за вашиот партнер/вашата партнерка ?
Немате идеи побарајте тука ..
Еве јас на девојка ми и спремам изненадување во недела за 1 месец во врска,во понеделник ке ставам слики и "извештај"..

Повелете :)
 
Д

Данлош Чехонте

Гостин
немам слики оти не нарушувам интима ...
ќе се обидам да ви покажам со поинакви слики во целост и реалноста.
Најубава вечер имав 22.07.2010 во почетокот на мојата најдолга врска (4 месеци), па уживајте...
1- романтична вечера...

2-Покана за танц... (музика)

3- „Милуење на поглед“

4- Феноменалниот бакнеж...

5- Престижен секс со голема внимателност...

6- Перфектен заеднички туш... (не е цртанче, да се соживеате)

7- На спиење...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom