Романтични вечери и изненадувања

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
А што подразбирате вие под романтична вечера? Како треба да изгледа една романтична вечера според вас?

Ние на пример сме имале милион вечери и ниедна романтична зашто нас ни се смешни класични вечери и затоа прашувам, зошто ја и да сакам незнам како треба да изгледа една таква вечер :D
ти тоа озбилно?!:eek:
овакво нешто не ти е познато?











 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
ти тоа озбилно?!:eek:
овакво нешто не ти е познато?
И ако ми плеснеш ружа на маса демек ќе биде романтична?

Секогаш кога сме заедно си правиме вечера со дечкото и зашто оваа "украсенава" со свеќи и ружи би била поромантична од таа без, I don't get it...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И ако ми плеснеш ружа на маса демек ќе биде романтична?

Секогаш кога сме заедно си правиме вечера со дечкото и зашто оваа "украсенава" со свеќи и ружи би била поромантична од таа без, I don't get it...
Се зголемува опасноста за пожар :)
 
I

Iblis

Гостин
И ако ми плеснеш ружа на маса демек ќе биде романтична?

Секогаш кога сме заедно си правиме вечера со дечкото и зашто оваа "украсенава" со свеќи и ружи би била поромантична од таа без, I don't get it...
Појма немам, не ме бива за овие работи, ама кадата изгледа забавно....
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
И ако ми плеснеш ружа на маса демек ќе биде романтична?

Секогаш кога сме заедно си правиме вечера со дечкото и зашто оваа "украсенава" со свеќи и ружи би била поромантична од таа без, I don't get it...
кхм.... како за кого:свиркам:
секојдневните вечери (каде храната е главна цел- јадеш за да не си гладен:pos: ) - каде каде се разликуваат од романтична вечера
и да..., „плеснатата“ ружа -( можеби ти така ја гледаш-) како непотребен вишок
но, повеќето верувам дека нема да се сложат со тебе
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
кхм.... како за кого:свиркам:
секојдневните вечери (каде храната е главна цел- јадеш за да не си гладен:pos: ) - каде каде се разликуваат од романтична вечера
и да..., „плеснатата“ ружа -( можеби ти така ја гледаш-) како непотребен вишок
но, повеќето верувам дека нема да се сложат со тебе
Све е тоа супер не викам не, ама ако на крај треба сама да си ја раздигам масата и да ги измијам садовите, веруј ми не би... :pos:

Иначе за мене романтична вечера, наместо да се малтретира и да ми прави вечера,ружа, свеќи... не мора ништо од тоа, може само да ме однесе во кинески ресторан или мексикански или некој таков, најромантично ќе ми е :))
 
A

Antigona

Гостин
И ако ми плеснеш ружа на маса демек ќе биде романтична?

Секогаш кога сме заедно си правиме вечера со дечкото и зашто оваа "украсенава" со свеќи и ружи би била поромантична од таа без, I don't get it...

Истото и јас се прашувам.

За мене поромантично ми е да седнеме некаде под ведро небо отколку свеќи и ружи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom