Романтика и романтични гестови

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Сакам романтика, ама не онаа рандом, свеќи, вина, вино коа пијам неме задоволува само една чаша, вино пијам со маж ми и онака испѓа на крај пијанка до 5 саат сабајле, а романтично ми е едноставно коа ќе ми се јави , еј шо праиш , добра си, мислам нели на тебе... тоа ме разнебидува значи дека нешто си гори и не топли, или едно ставно скокоткање на кревет ми е исто многу романтично, чудно нели ама ептен ми е убаво.:pipi:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Мислам дека немам досега ништо многу романтично напраено..Некако не ми е таков стилот не ги ни сакам тие работи:wink:Многу лигаво ми делува незнам зошто..Мојт одвреме навреме да имат некоја романтика ама да не е претерано :nesum:
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Хммм...Многу романтика ме тера на неконтролирано смеење... Сакам момчето да е внимателно кон мене, ама свеќи и вина и пригушени светла...Што е многу - многу е.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Хммм...Многу романтика ме тера на неконтролирано смеење... Сакам момчето да е внимателно кон мене, ама свеќи и вина и пригушени светла...Што е многу - многу е.
На некое романтично место... знам една слаткарница, Ринија чинам беше :pos2:
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
На некое романтично место... знам една слаткарница, Ринија чинам беше :pos2:
Абе каква Ринија, иако и тоа е доста романтично место... Еве предлог однеси ја женска ти на гробишта на првомајски пикник, е тоа е права романтика.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Важно е на правата личност да се прават романтични гестови, бидејќи ако другата личност не сака романтика нема да биде нишо од гестот а пак ако другата личност сака романтика тогаш и најмал гест ќе го распали моментот, лично за мене најромантичен гест ми е ако и подарим цвет на саканата личност ама цветот да биде скинат од некоја градина и сл. , а исто така и вечера е еден од најроматичните гестово вечера(тестенине), вино(црвено) и десерт чоколатчиња(од јагода) и тоа цело време со тивка музика и само да свети свеќа друго светло не и на крајот одиме во соба и креветот полн со розе и ...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Сакам мнооогу сакам романтични гестови, сакам кога пред да си легнам ке ми каже добра нок, сакам кога кога ке ме изненади кога најмалку очекувам, пригушено светло, свеки, тивка музика...ние сами......
Сакам да ми се обрне доволно внимание, да се почувствувам сакано
 

BaBy_Vik

...SiMpLy AdOrAbLe...
Член од
4 декември 2007
Мислења
66
Поени од реакции
0
Обожавам романтични гестови - свеќи винце, нешто за јадење,романтична музика, романтични пораки .. ама се бројат на прсти...има време понатам у живото :) ....Ја добри идеи :)

 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Да ми купи чоколадо во кризни моменти, на пример дури и во 12 на полноќ?.. Романтика:)
Трпеливо и ’’среќно’’ ми дава да возам кола... Секси романтика:)
Лупам пиперки за ајвар, со разбушавена коса, и смкната престилка. Ми вели, многу си убава... Секси на квадрат:)

П.С. Бејби Вик..јас твоиве идеи не би ги споделила со дечкото. Ова е амбиент само за.... мене сама:)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
романтика е ок работа само што највеќето женски на оваа денешница не ја почитуваат...
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
0
Поени од реакции
0
:smir:na denesno vreme retki se tie sto vistinski se sakaat
:smir:srekni se tie sto go imaat toa

 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
denes romantikata ne e vo moda, se sto e romanticno i vozviseno so podbiv se narekuva PATETICNO. A najgolema zabluda e deka zenite sakaat neznost i romantika, osobeno za vreme na seksot tie sakaat grub seks za da osetat pravo masko.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
mmmm obozavam romantika ama da ne e nesto preterano.Sakam da mi prati nekoja interesna poraka, da mi kupi nekoi sitnici,da mi podari cveke......ama koj me prasuva sto sakam:pos2: se salam ama on ne e bas romanticen i najveke me nervira koga mu zameruvam mi vika "pa sto ne mi kaza deka sakas toa i toa ne e problem" Pa fintata ne e da mu kazam jas ama....ajde...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не сакам романтика, сакам внимание. Исто е тоа? :)

Имам романтични моменти од време на време, ама повеќе сакам да ми ги приредуваат, отколку да ги приредувам. :icon_lol:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Не сакам свеќи,не сакам *романтични* вечери кои се се,освен романтични,не сакам вино купено со таква цел,не сакам ѕвездите да бидат спомнати...клише работи не сакам.
Спонтани гестови,силни гушкања,случаен допир,јавување без причина,закачање без врска,едноставно грижење еден за друг е доволно романтично,па така да нема потреба од други изрежирани глупости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom