Романтика и романтични гестови

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Моментално си ја припремам собата за да си ја викнам мојата љубов на романтична вечера:

Распослав неколку ружи (без боцки, нормално) и цветови од ружи по креветот, наставав свеќички наоколу, 1-2 се ароматични, скоро секаде низ собава (не премногу), пуштив бавна, романтична музика и балади тивко да свират, скрив чоколаден прелив под перницата на креветот :) и по некое милка чоколадце на бирото, имам подно греење (значи не мора креветот да е примарна цел)...

Jaс мислам дека многу пријатно ќе ја изненадам, затоа што незнае дека ќе одиме кај мене дома, а и нема да го очекува ова (така јас напраив, да не биде сумљиво :) )

Ако има некој уште некој совет или критика, слободно нека ми пише :smir:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.906
Поени од реакции
23.876
Моментално си ја припремам собата за да си ја викнам мојата љубов на романтична вечера:

Распослав неколку ружи (без боцки, нормално) и цветови од ружи по креветот, наставав свеќички наоколу, 1-2 се ароматични, скоро секаде низ собава (не премногу), пуштив бавна, романтична музика и балади тивко да свират, скрив чоколаден прелив под перницата на креветот :) и по некое милка чоколадце на бирото, имам подно греење (значи не мора креветот да е примарна цел)...

Jaс мислам дека многу пријатно ќе ја изненадам, затоа што незнае дека ќе одиме кај мене дома, а и нема да го очекува ова (така јас напраив, да не биде сумљиво :) )

Ако има некој уште некој совет или критика, слободно нека ми пише :smir:
Па нели читаш бре клише им било тоа не сакаат така. Пробај изнајми БМВ на еден ден и тури вибратор од 30+ на совозачко. That should do the trick. Модерна дама во модерно време со модерна романтика.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Па нели читаш бре клише им било тоа не сакаат така. Пробај изнајми БМВ на еден ден и тури вибратор од 30+ на совозачко. That should do the trick. Модерна дама во модерно време со модерна романтика.
Ne be, bas e ok. Korun, zenska ti ke se stopi
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ne be, bas e ok. Korun, zenska ti ke se stopi
Па, ја внесов во собата со затворени очи, ја пуштив музиката на тивко, кажав да ги отвори очите, се скамени малце..... и почна да плаче од среќа :) Ме гушна и си бевме во Slow Dance положба околу 20 мин. Перфекција :)
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Не сум претерано романтична ама сакам кога ќе изненадам со романтичен гест тоа го правам кога некој стварно ми значи и го сакам...Начинот на кој го покажувам тоа е директен ,ако почувствувам кажувам па макар тој да не го направил тоа пред мене и не се плашам дали ќе ми возврати зошто не ми е тоа целта!:pipi:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Прашање до машките - каков романтичен гест од девојката би ви бил по мерка?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас сум непоправлив романтик, секогаш ноасам дома на љубената по кило мелено, кило удинче, пиле, паковање џигери и ослиќ филети.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Прашање до машките - каков романтичен гест од девојката би ви бил по мерка?
хммм уникатност. Нешто што не е тотално клише, зборови кои не се состојат од „Те сакам“ или симнување на ѕвезди.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Прашање до машките - каков романтичен гест од девојката би ви бил по мерка?
Хмм... нешто "различно". Да не биде од тие истите глупости, те сакам, те незнам што... Нешто да ме изненаде... (во позитивна смисла)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
хммм уникатност. Нешто што не е тотално клише, зборови кои не се состојат од „Те сакам“ или симнување на ѕвезди.
Хмм... нешто "различно". Да не биде од тие истите глупости, те сакам, те незнам што... Нешто да ме изненаде... (во позитивна смисла)
Мислам дека Анастазија сака да чуе што конкретно е тоа „уникатно“ и „различно“ според вас. :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.855
Поени од реакции
11.086
Прашање до машките - каков романтичен гест од девојката би ви бил по мерка?
Hmm prva rabota sto mi teknuva.
Nekad koga ke ja ispratam do taxi i gledam kako taksito zaminuva, dur idam nakaj avtobuska odednas go gledam taksito zastanato kaj avtobuskata i taa me ceka za da mi dade uste eden baknez za dobra nokj :)
Samo normalno, neocekuvano treba da bide toa.
Inace ne mi se desilo nesto vakvo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom