Романтика и романтични гестови

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
The`bItCh напиша:
И тоа како ме курчи! Ти трошиш време, енергија, мислиш како да го изведеш замислениот романтичен гест и тој на крај не реагира на него!!:(:ija:
Ти доаѓа да се убиеш, ама кога подобро ќе размислиш најдобро е него да го убиеш.:icon_lol::star:
Ретки се романтичари...некои велат умре романтиката одамна...но сигурно му годи сето тоа верувај иако реагира како на најобично нешто кое ти мислиш дека е многу спешл...проблемот е кај на жениве што однапред си ги замислуваме така ситуациите до тој степен што и замислуваме како би требало да реагира дотичниот на нашиот гест...а тој не реагира како што ние сме си замислисле и си правиме дефект од таа страна што не сме го постигнале тоа што сме го очекувале од него...е тука веке никој не ни е крив...па ни растураат филм понекогаш... затоа направи го тоа како што мислиш дека треба да биде и не очекувај ништо посебно тогаш ке ти биде полесно...а можеби и ке се изненадиш...:)
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Јас сакам романтика,арно ама,пошто Господ ме створил таков,перфекционист,никако да се нафатам да направа нешто такво,напротив,"жена ми" постојано ме изненадува со моето омиленo:када,свеќи,музиче,доброоооо винце и овошје :je: :je: :wub: и досега никогаш,ама баш никогаш тоа не останало неодговорено,или недајбоже искулирано од моја страна :sekss: :sekss: :sekss:
 

UnMistakable

Love's divine
Член од
16 февруари 2006
Мислења
342
Поени од реакции
1
romantika sakam, sakam da pruzam, sakam da mi bide pruzena. samo sto dosega mislam deka mnogu sum propustil i zgresil sto ne sum go pravel toa cesto. da bidam iskren mislam deka i mnogu bile retki momentite od moja strana za sto ne se gordeam bas mnogu. mislam deka e toa edna od moite najgolemi dosegasni greski.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
Da mnogu sakam romantika(vecna,nepopravliva romanticarka:icon_lol: :wub: :wub: :wub: )
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Pa obi4no ne sum mnogu po romantikata ali ne bi mi doslo loso partnerot da me iznenadi so romanti4na ve4era, buket cveke... ali i da go nema toa ne bi umrela:)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
cherrykiss напиша:
Дали ја сакате романтиката?Сакате ли партнерот да ве изненади со романтична ноќ.Балади,свеќи,пригушено светло,вино и еден ГОЛЕМ кревет а врз него Рози.:wub: :love2: :wub: :wub: :wub:
...до виното, после продолжува......затемнето купатило, миризливи свеќи....шампањ...тивки звуци на француска шансона....голема када полна со пена и латици од ружи....и внатре....да, внатре Јас и Ти...:je:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
da sedime pred zdrada na trotoar.. i da grickame semki!
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Goddess of Chaos напиша:
Лично ич не сум романтична, а кај другите тоа ми е дури одбивно :).
potpisuvam ! i ja ic ne sum romanticna, seto toa nekako smesno mi izgleda
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Јас па сум екстремно романтичен а се што ме опкружува не е.
Така да и јас, дур не можам да си донесувам одлуки 100% ќе си бидам дел од останатото. Арно ама, времињата ќе се менуваат.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
hm sum prilicno romanticna,pokraj kamin,dobro crveno vino,sveki nasekade i zvuci na emma shapplin vo pozadina....:wub:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Повеќе сакам јас да организарам некоја роматична вечера или било што романтично од колку мене да ми организираат. Поиче ми е филинг коа ке треба да ја искористам мојата иновативност :)
 

vamPIRAT

Psychodoctor
Член од
21 февруари 2006
Мислења
100
Поени од реакции
4
Prvite moi spontani reakcii vo nekoja vrska se romanticarski,no bi sakal od sprotivnata strana da dobijam neshto shto sodrzi kvalitet,a ne kvantitet.(t.e. mnogu cesto stanuva monotono).Pred se e mnogu bitno romanticnata postapka da bide neocekuvana i mnogu porazlicna od prethodniot pat,vo sekoj slucaj razlikata na dve posledovatelni cuvstva ako e pogolema togash podobro e.
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Го викам партнерот на вечера со свеќички. За пиење имаме шампањско со јагодки, кое завршуваме да го пиеме во када, во која пловат цветови од ружи и вода која мириса на зумбули во пролет ....:wub:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Романтика за сва времена:

1.Романтична вечера со свеќи по масата, облечени културно(како селско дете за вакцинација) со пригушено светло
2.Вино за пиење.
3.Следува престој во убав кревет со сатенска постела.
4.Заедничко лежење во када после секс и припрема за нова тура.

Поромантично- здравје
 

Kajgana Shop

На врв Bottom